Orszak Trzech Króli 2022

Przekazujemy zaproszenie do udziału w Orszaku Trzech Króli w Lubinie, w czwartek, 6 stycznia, który rozpocznie się o godz. 12.30 w Rynku. Można przebrać się za pastuszków, aniołków, rycerzy lub dwórki bądź ubrać peleryny w kolorze czerwonym (Orszak Europejski), niebieskim (Orszak Afrykański) lub zielonym (Orszak Azjatycki). Jak co roku rozdawane będą korony i śpiewniki.

Kolejne parafie w diecezji legnickiej coraz częściej organizują w swoich miejscowościach we współpracy z placówkami oświaty, urzędami gmin, powiatów i miast Orszak Trzech Króli. 

Orszak Trzech Króli jest to przedstawienie Jasełek wystawiane w przestrzeni publicznej, na ulicach wiosek, miast i miasteczek w Polsce oraz zagranicą. Jest to inicjatywa działania wspólnoty lokalnej społeczności. Rodziny, szkoły, nauczyciele, sąsiedzi, lokalni włodarze – zwykli ludzie tworzą to niezwykłe przedstawienie.

Mimo, że scenariusz imprezy jest wszędzie bardzo zbliżony, bo „napisany” już 2 000 lat temu, to w poszczególnych miejscach nie brakuje lokalnego kolorytu, udowadniającego jakie bogactwo zwyczajów tkwi w polskiej tradycji bożonarodzeniowej.