CHRYSTUS NAM SIĘ NARODZIŁ!

Trudno nam rozpoznać Boga w niewygodnych okolicznościach własnego życia? Może z dezaprobatą powtarzamy, że żyjemy w niełatwych czasach…

Kto z nas potrafi zobaczyć Boga w sytuacji takiej nocy, jaką przeżyli Maryja i Józef z Jezusem.
A przecież noc Bożego Narodzenia przypominam nam prawdę, że Bóg nie wybiera sprzyjających warunków, ale wkracza nawet w te najbardziej nieprzyjazne i nieprzychylne, by przezwyciężyć wszelkie zło.

Oby i nam Bóg dał się doświadczyć nawet tam, gdzie już nie spodziewamy się niczego dobrego! Niech blask bijący z Betlejem rozświetli mroki, które nam ciążą. Niech udzieli się nam radość dobrej nowiny:  Narodził się nam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan!

Życzymy nie tyle wspomnienia Narodzin, co spotkania z Nowonarodzonym Panem oraz dzielenia tej radości z innymi ludźmi.

Jeśli tylko okaże się to możliwe, kolęda odbędzie się w tradycyjnej formie. W razie obostrzeń przesuniemy ją na bezpieczny czas. Wasze sugestie i uwagi związane z funkcjonowaniem parafii możecie przekazać składając je w kościele w kopercie, w której otrzymaliście życzenia i opłatek. Jeżeli zdecydujecie się ją podpisać może być to początek wymiany zdań i dialogu między nami. Te przekazane anonimowo przyjmiemy z nie mniejszą uwagą i szacunkiem. Będziemy ogromnie zobowiązani jeżeli zachcecie wesprzeć przedsięwzięcia podejmowane w parafii datkiem na konto parafialne: Santander Bank Polska 28 1090 2082 0000 0005 4601 2755