Ogłoszenia duszpasterskie

34 niedziela zwykła | 26 XI 2023 | Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 1. Zachęcamy do adoracji w kościele parafialnym codziennie między 8:00 a 18:00.
 2. Przed nami ostatnie dni modlitwy wypominkowej za naszych zmarłych w Koronce do Miłosierdzia Bożego, a w środę w różańcu i nowennie do NMP Wspomożycielki Wiernych oraz mszy zbiorowej.
 3. Kancelaria parafialna czynna jest w środę między 9:00 a 10:00 oraz od 16:00 do 17:00. Wizyty w innych terminach prosimy uprzedzać telefonicznie pod numerem tel. 76 844 84 60.
 4. Spotkania „Kręgu Biblijnego” w każdy czwartek o godz. 18.45 po wieczornej mszy świętej w Szklarach Górnych.
 5. W najbliższy czwartek swój dzień patronalny obchodzi Biskup Legnicki Andrzej Siemieniewski, pamiętajmy w tym dniu w modlitwach o naszym biskupie wypraszając wszelkie potrzebne łaski przez orędownictwo Matki Bożej Łaskawej i św. Andrzeja Apostoła.
 6. W I piątek odwiedziny chorych, a przed Mszami okazja do spowiedzi, w I sobotę miesiąca o 17:15 modlitwa zadośćuczynienia Niepokalanemu Sercu Maryi w kościele parafialnym w Szklarach.
 7. Dzieci i młodzież zapraszamy na zajęcia organizowane w soboty w Oratorium. Więcej informacji na stronie internetowej parafii. Na najbliższych zajęciach wykonamy lampiony roratnie.
 8. Msze święte odprawiamy według rozkładu publikowanego na bieżący tydzień na stronie internetowej. Prosimy o rezerwowanie ich z dużym wyprzedzeniem.
 9. W przyszłą niedzielę 3 grudnia, rozpoczynamy adwent, na Msze w Oborze i sumę w Szklarach zapraszamy szczególnie górników i ich rodziny, z racji wspomnienia ich patronki, św. Barbary. Gorąco prosimy o zadbanie o uroczystą oprawę i udział w Eucharystii w mundurach. Zapraszamy do modlitwy w Waszych intencjach.
 10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Andrzeja Staniak i Zuzannę Gnojek. Polećmy drogich nam zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

33 niedziela zwykła | 19 XI 2023

 1. Zachęcamy do adoracji w kościele parafialnym codziennie między 8:00 a 18:00.
 2. W listopadzie polecamy naszych zmarłych w Koronce do Miłosierdzia Bożego, a w środy w różańcu i nowennie do NMP Wspomożycielki Wiernych oraz mszy zbiorowej: Nabożeństwa wypominkowe w dni powszednie w Szklarach Dolnych o godz. 16:15, bezpośrednio po rozpoczynamy mszę; w kościele parafialnym o godz. 17:30, a w Oborze po Eucharystii. W soboty, wigilie uroczystości i niedzielę nie ma wypominek. Dziękujemy za ofiary złożone przy okazji wypominek.
 3. Kancelaria parafialna czynna jest w środę między 9:00 a 10:00 oraz jedynie od 16:00 do 17:00. Wizyty w innych terminach prosimy uprzedzać telefonicznie pod numerem tel. 76 844 84 60.
 4. Zachęcamy do udziału w środowych nowennach do NMP Wspomożycielki Wiernych i składania zapisanych intencji, polecanych w nabożeństwie oraz mszy zbiorowej.
 5. Spotkania „Kręgu Biblijnego” w każdy czwartek o godz. 18.45 po wieczornej mszy świętej w Szklarach Górnych.
 6. W sobotę 25 listopada 2023 roku w Sanktuarium św. Maksymiliana M. Kolbego w Lubinie odbędzie się Spotkanie Młodych Diecezji Legnickiej. Chętnych prosimy o zgłoszenie do pani Agaty nr tel.: 537 559 172. Początek o godz. 9.00, zakończenie ok. 16.00.
 7. W przyszłą niedzielę na mszę o 11:30 i spotkanie po niej zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania.
 8. Msze święte odprawiamy według rozkładu publikowanego na bieżący tydzień na stronie internetowej. Prosimy o rezerwowanie ich z dużym wyprzedzeniem.

32 niedziela zwykła | 12 XI 2023

 1. Serdeczne podziękowania składamy na ręce gospodarza uroczystości upamiętniających odzyskanie niepodległości naszej Ojczyzny Wójta Gminy oraz wszystkich zaangażowanych w przygotowanie wydarzenia i uczestniczących w nim.
 2. Zachęcamy do adoracji w kościele parafialnym codziennie między 8:00 a 18:00.
 3. W listopadzie polecamy naszych zmarłych w Koronce do Miłosierdzia Bożego, a w środy w różańcu i nowennie do NMP Wspomożycielki Wiernych oraz mszy zbiorowej: Nabożeństwa wypominkowe w dni powszednie w Szklarach Dolnych o godz. 16:15, bezpośrednio po rozpoczynamy mszę; w kościele parafialnym o godz. 17:30, a w Oborze po Eucharystii. W soboty, wigilie uroczystości i niedzielę nie ma wypominek. Dziękujemy za ofiary złożone przy okazji wypominek.
 4. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest w środę jedynie po południu, od 16:00 do 17:00. Wizyty w innych terminach prosimy uprzedzać telefonicznie pod numerem tel. 76 844 84 60.
 5. Zachęcamy do udziału w środowych nowennach do NMP Wspomożycielki Wiernych i składania zapisanych intencji, polecanych w nabożeństwie oraz mszy zbiorowej.
 6. Spotkania „Kręgu Biblijnego” w każdy czwartek o godz. 18.45 po wieczornej mszy świętej w Szklarach Górnych.
 7. W przyszłą niedzielę na mszę o 11:30 i spotkanie po niej zapraszamy dzieci Pierwszokomunijne z rodzicami.
 8. Msze święte odprawiamy według rozkładu publikowanego na bieżący tydzień na stronie internetowej. Prosimy o rezerwowanie ich z dużym wyprzedzeniem.

31 niedziela zwykła | 5 XI 2023

 1. Zachęcamy do adoracji w kościele parafialnym codziennie między 8:00 a 18:00.
 2. W listopadzie obejmujemy modlitwą naszych zmarłych w Koronce do Miłosierdzia Bożego, a w środy w różańcu i nowennie do NMP Wspomożycielki Wiernych oraz mszy zbiorowej: Nabożeństwa wypominkowe w dni powszednie w Szklarach Dolnych o godz. 16:15, bezpośrednio po rozpoczynamy mszę; w kościele parafialnym o godz. 17:30, a w Oborze po Eucharystii. W soboty, wigilie uroczystości i niedzielę nie ma wypominek.
 3. Kancelaria parafialna czynna jest w środy między 9:00 a 10:00 oraz od 16:00 do 17:00. Wizyty w innych terminach prosimy uprzedzać telefonicznie pod numerem tel. 76 844 84 60.
 4. Zachęcamy do udziału w środowych nowennach do NMP Wspomożycielki Wiernych i składania zapisanych intencji, polecanych w nabożeństwie oraz mszy zbiorowej.
 5. Spotkania „Kręgu Biblijnego” w każdy czwartek o godz. 18.45 po wieczornej mszy świętej w Szklarach Górnych.
 6. W najbliższą sobotę 105 Rocznica Odzyskania Niepodległości. Gminne Obchody Święta Niepodległości rozpoczniemy mszą za Ojczyznę w kościele parafialnym w Szklarach Górnych o godz. 10:00. Więcej informacji na stronach internetowych gminy i parafii.
 7. 11 listopada imieniny obchodzi ks. Marcin Nesterowicz, solenizanta polecamy modlitwie wiernych. Niech Bóg wynagrodzi mu wszelkie dobro, którym dzieli się w naszej wspólnocie.
 8. Msze święte odprawiamy według rozkładu publikowanego na bieżący tydzień na stronie internetowej. Prosimy o rezerwowanie ich z dużym wyprzedzeniem.
 9. W minionym tygodniu odszedł śp. Marek Surdek. Polećmy drogich nam zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

30 niedziela zwykła | Wszystkich Świętych | 29 X i 1 XI 2023

 1. Niedzielę przeżywamy jako wspomnienie poświęcenia naszego kościoła, a w środę 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych, tego dnia msze święte o 7:00 w Szklarach Górnych, 8:30 w Szklarach Dolnych, o godz. 10:00 w Oborze i Trzmielowie oraz o 13:00 na cmentarzu, tego dnia nie ma Eucharystii o 11:30. Do Państwa dyspozycji przy cmentarzach ustawiono toalety. Parkować można na wykoszonym terenie przy cmentarzu oraz na placu za Plebanią – wjazd przez bramę od strony szkoły.
 2. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą w dniach od 1 do 8 listopada, pod zwykłymi warunkami, uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za tych, którzy odeszli, udzielając im w ten sposób najcenniejszej pomocy duchowej.
 3. W czwartek, 2 listopada, dzień zaduszny. Z racji wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych msze: równocześnie w Trzmielowie i w Szklarach Dolnych o 17:00 oraz 18:00 i 19:00 w Szklarach Górnych i Oborze.
 4. Dziękujemy za świadectwo wiary wszystkim uczestniczącym w październikowych nabożeństwach różańcowych. Wyrażamy również wdzięczność za ofiary składane przy okazji wypominek. W listopadzie obejmujemy modlitwą naszych zmarłych w Koronce do Miłosierdzia Bożego, a w środy w różańcu i nowennie do NMP Wspomożycielki Wiernych oraz mszy zbiorowej: Nabożeństwa wypominkowe od 3 listopada w dni powszednie w Szklarach Dolnych o godz. 16:15, bezpośrednio po rozpoczynamy mszę; w kościele parafialnym o godz. 17:30, a w Oborze po Eucharystii. W soboty i niedzielę nie ma wypominek.
 5. Przypominamy o możliwości adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym codziennie między 8:00 a 18:00.
 6. Kancelaria parafialna w najbliższą środę (1 XI) nieczynna. Ewentualne wizyty prosimy uprzedzać telefonicznie pod numerem 76 844 84 60.
 7. Spotkania „Kręgu Biblijnego” w każdy czwartek o godz. 18.45 po wieczornej mszy. Poprzez czytanie w grupie łatwiej możemy dotrzeć do sensu i przesłania Słowa Bożego.
 8. W I czwartek modlimy się o powołania do służby w Kościele, w I piątek odwiedziny chorych, a przed mszami okazja do spowiedzi, w I sobotę miesiąca o 17:15 modlitwa zadośćuczynienia Niepokalanemu Sercu Maryi w kościele parafialnym w Szklarach.
 9. Przypominamy, że na naszym cmentarzu od roku 2019 istnieje obowiązek złożenia w kancelarii parafialnej deklaracji dysponenta grobu oraz opłata roczna w wysokości 40 zł, której dokonać można maksymalnie do roku 2026. Zgodnie z zapisami obowiązującej ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych, brak opłat i niewskazanie dysponenta wiążą się z możliwością ponownego wykorzystania miejsca pochówku, czyli likwidacją grobu.
 10. O porządek i bieżące utrzymanie czystości na cmentarzu dba firma „FENIX”, z tego względu, we wszelkich sytuacjach wymagających zaangażowania zakładu pogrzebowego, w tym również ekshumacji, korzystamy z usług jedynie tej firmy. Nie przewidujemy wyjątków od tej zasady.
 11. Zachęcamy do dialogu w gronie rodziny o odpowiedzialności za poszczególne groby, przekształcanie ich w groby rodzinne, tak by żadne groby nie pozostawały bez opieki po śmierci najbliższych bądź ich wyprowadzce poza parafię. Proszę nie odkładać takich rozmów i decyzji na czas odejścia kogoś z bliskich, ponieważ moment rozstania i żałoby są aż nadto obciążające.
 12. W związku z samowolą i irracjonalnymi rozwiązaniami, chociażby w zmianach wysokości obramowań grobów, z przykrością jesteśmy zmuszeni przypomnieć o obowiązku uzyskania zgody na jakiekolwiek ingerencje na terenie cmentarza, także dotyczących pielęgnacji zieleni, za której niszczenie urzędy nakładają wysokie kary. Aby rozwiązać problem zrzucania odpowiedzialności za nieakceptowalne działania na inne osoby i firmy je realizujące, przy załatwianiu obowiązkowej zgody w kancelarii parafialnej w Szklarach, na karcie dysponenta grobu każdorazowo z datą prac zapisane zostają dane kontaktowe wykonawcy, także gdy prace są podejmowane tzw. własnym sumptem przez krewnych, znajomych czy własnoręcznie.
 13. Z ogromnym zdumieniem zauważamy fakt powtarzającego się procederu pozostawiania nieporządku i „pozostałości” po podejmowanych pracach na cmentarzu. Za ich usunięcie odpowiedzialne są osoby bądź firmy, które je wykonują zgodnie z ustaleniami z administratorem cmentarza, czyli proboszczem. Ani firma „FENIKS” ani parafia w Szklarach nie będzie sprzątać wyników samowoli.
 14. Przypominamy, że kwestie organizacji ceremonii pogrzebowej zmarłych z Jędrzychowa należących do parafii św. Michała Arch. w Sobinie są wyłączną kompetencją proboszcza tej parafii, jednak wszystkie kwestie związane z miejscem pochówku wraz ze złożeniem dokumentów przeznaczonych dla administracji cmentarza należy załatwić w kancelarii parafialnej w Szklarach Górnych.
 15. Pełny tekst REGULAMINU w zakładce cmentarz na parafialnej stronie www.

29 niedziela zwykła | 22 X 2023

 1. Dzisiaj wspomnienie św. Jana Pawła II oraz coroczne badanie statystyczne niedzielnych praktyk religijnych (liczenie tzw. dominicantes i communicantes).
 2. Po mszy o 11:30 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do pełnego uczestnictwa w sakramencie Eucharystii oraz pojednania.
 3. Zachęcamy do adoracji w kościele parafialnym codziennie między 8:00 a 18:00.
 4. Przed nami ostatni tydzień nabożeństw różańcowych. Kandydatów do bierzmowania prosimy o odnotowanie udziału w osobistych dzienniczkach. Zapraszamy szczególnie gorąco dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami.
 5. Kancelaria parafialna czynna jest w środy między 9:00 a 10:00 oraz od 16:00 do 17:00. Wizyty w innych terminach prosimy uprzedzać telefonicznie pod numerem tel. 76 844 84 60.
 6. Zachęcamy do udziału w środowych nowennach do NMP Wspomożycielki Wiernych i składania zapisanych intencji, polecanych w nabożeństwie oraz mszy zbiorowej.
 7. Spotkania „Kręgu Biblijnego” w każdy czwartek o godz. 18.45 po wieczornej mszy świętej w Szklarach Górnych.
 8. Dzieci i młodzież zapraszamy na zajęcia organizowane w soboty w Oratorium. Więcej informacji na stronie internetowej parafii.
 9. W październiku rozpoczynają się zajęcia przygotowujące do posług stałego lektora i akolity. Dorosłych mężczyzn pragnących pogłębić swoją wiedzę i bardziej zaangażować się we wspólnocie Kościoła prosimy o zgłoszenia do proboszcza.
 10. Kartki na Wypominki są wyłożone w kościołach, zachęcamy do polecania zmarłych modlitwie Kościoła. W listopadzie odmawiamy za nich Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a w środy polecać ich będziemy w nowennie do NMP Wspomożycielki Wiernych oraz mszy zbiorowej. Prosimy o zakreślenie symbolu świątyni, w której ma odbywać się modlitwa za drogich nam zmarłych.
 11. Msze święte odprawiamy według rozkładu publikowanego na bieżący tydzień na stronie internetowej. Prosimy o rezerwowanie ich z dużym wyprzedzeniem.
 12. W minionym tygodniu odszedł śp. Tadeusz Horyszko, którego pożegnamy w środę. Polećmy drogich nam zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

28 niedziela zwykła | 15 X 2023 | Dzień Papieski

 1. Dzisiaj XXIII dzień papieski, to okazja do wsparcia utalentowanej młodzieży przez ofiary do puszek.
 2. Po mszy o 11:30 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII.
 3. Zachęcamy do adoracji w kościele parafialnym codziennie między 8:00 a 18:00.
 4. Nabożeństwa różańcowe: w dni powszednie w Szklarach Dolnych o 16:15, zwracamy uwagę, że bezpośrednio po nich rozpoczynamy msze; w Szklarach Górnych o 17:30, a w Oborze po Eucharystii ok. 19:30, w niedziele przed mszą w Oborze i sumą Szklarach Górnych. Kandydatów do bierzmowania prosimy o odnotowanie udziału w osobistych dzienniczkach. Zapraszamy szczególnie gorąco dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami.
 5. Kancelaria parafialna czynna jest w środy między 9:00 a 10:00 oraz od 16:00 do 17:00. Wizyty w innych terminach prosimy uprzedzać telefonicznie pod numerem tel. 76 844 84 60.
 6. Zachęcamy do udziału w środowych nowennach do NMP Wspomożycielki Wiernych i składania zapisanych intencji, polecanych w nabożeństwie oraz mszy zbiorowej.
 7. Spotkania „Kręgu Biblijnego” w każdy czwartek o godz. 18.45 po wieczornej mszy świętej w Szklarach Górnych.
 8. Dzieci i młodzież zapraszamy na zajęcia organizowane w soboty w Oratorium. Więcej informacji na stronie internetowej parafii.
 9. W październiku rozpoczynają się zajęcia przygotowujące do posług stałego lektora i akolity. Dorosłych mężczyzn pragnących pogłębić swoją wiedzę i bardziej zaangażować się we wspólnocie Kościoła prosimy o zgłoszenia do proboszcza.
 10. W przyszłą niedzielę na mszę o 11:30 i spotkanie po niej zapraszamy dzieci Pierwszokomunijne z rodzicami. W tym dniu odbędzie się również coroczne badanie statystyczne niedzielnych praktyk religijnych (liczenie tzw. dominicantes i communicantes).
 11. Msze święte odprawiamy według rozkładu publikowanego na bieżący tydzień na stronie internetowej. Prosimy o rezerwowanie ich z dużym wyprzedzeniem.
 12. W minionym tygodniu odeszła śp. Ewa Gorczakowska, którą pożegnamy w najbliższych dniach. Polećmy drogich nam zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

27 niedziela zwykła | 8 X 2023

 1. Dzisiaj odpust w Trzmielowie. Dziękujemy za przygotowanie świątyni. Dziękujemy również tym wszystkim, którzy wzięli udział w procesji różańcowej w przededniu uroczystości.
 2. Zachęcamy do adoracji w kościele parafialnym codziennie między 8:00 a 18:00.
 3. Nabożeństwa różańcowe: w dni powszednie w Szklarach Dolnych o 16:15, zwracamy uwagę, że bezpośrednio po nich rozpoczynamy msze; w Szklarach Górnych o 17:30, a w Oborze po Eucharystii ok. 19:30, w niedziele przed mszą w Oborze i sumą Szklarach Górnych. Kandydatów do bierzmowania prosimy o odnotowanie udziału w osobistych dzienniczkach. Zapraszamy szczególnie gorąco dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami.
 4. Kancelaria parafialna czynna jest w środy między 9:00 a 10:00 oraz od 16:00 do 17:00. Wizyty w innych terminach prosimy uprzedzać telefonicznie pod numerem tel. 76 844 84 60.
 5. Zachęcamy do udziału w środowych nowennach do NMP Wspomożycielki Wiernych i składania zapisanych intencji, polecanych w nabożeństwie oraz mszy zbiorowej.
 6. Spotkania „Kręgu Biblijnego” w każdy czwartek o godz. 18.45 po wieczornej mszy świętej w Szklarach Górnych.
 7. W sobotę 14 października w Chocianowie spotkanie w ramach Projektu Randka, które poprowadzą Państwo Gomułkowie, twórcy kanału „Początek Wieczności”. Spotkanie adresowane jest do wszystkich małżeństw, par niesakramentalnych i narzeczonych. Więcej informacji na stronie internetowej chocianowskiej parafii.
 8. Dzieci i młodzież zapraszamy na zajęcia organizowane w soboty w Oratorium. Więcej informacji na stronie internetowej parafii.
 9. W przyszłą niedzielę XXIII dzień papieski będzie okazją do wsparcia utalentowanej młodzieży przez ofiary do puszek.
 10. Msze święte odprawiamy według rozkładu publikowanego na bieżący tydzień na stronie internetowej. Prosimy o rezerwowanie ich z dużym wyprzedzeniem. Poza kilkoma wolnymi terminami w Szklarach Dolnych rezerwacje możliwe są już jedynie na rok 2024.
 11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Józefę (f) Pielech. Polećmy drogich nam zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

26 niedziela zwykła | 1 X 2023

 1. Wszystkim uczestnikom Parafialnej wycieczki dziękujemy za zaangażowanie i udział w wydarzeniu.
 2. Zachęcamy do adoracji w kościele parafialnym codziennie między 8:00 a 18:00.
 3. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych, módlmy się w intencjach Ojczyzny, o dar mądrości i rozeznania dla wszystkich Polaków.
 4. Nabożeństwa różańcowe: w dni powszednie w Szklarach Dolnych o 16:15, zwracamy uwagę, że bezpośrednio po nich rozpoczynamy msze; w Szklarach Górnych o 17:30, a w Oborze po Eucharystii ok. 19:30, w niedziele przed mszą w Oborze i sumą Szklarach Górnych. Kandydatów do bierzmowania prosimy o odnotowanie udziału w osobistych dzienniczkach. Zapraszamy szczególnie gorąco dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami.
 5. Kancelaria parafialna czynna jest w środy między 9:00 a 10:00 oraz od 16:00 do 17:00. Wizyty w innych terminach prosimy uprzedzać telefonicznie pod numerem tel. 76 844 84 60.
 6. Zachęcamy do udziału w środowych nowennach do NMP Wspomożycielki Wiernych i składania zapisanych intencji, polecanych w nabożeństwie oraz mszy zbiorowej.
 7. Spotkania „Kręgu Biblijnego” w każdy czwartek o godz. 18.45 po wieczornej mszy świętej w Szklarach Górnych.
 8. W I czwartek modlimy się o powołania do służby w Kościele zapraszamy na msze szczególnie członków Służby Liturgicznej, w I piątek od południa odwiedziny chorych, a przed Mszami okazja do spowiedzi.
 9. Odpust w Trzmielowie 8 października, o godz. 13:00. Wieczór wcześniej, w I sobotę miesiąca, zapraszamy na procesję różańcową. O godz. 19:00. wyruszymy spod krzyża w Szklarach Dolnych, ze świecami w dłoniach, a modlitwą i śpiewem na ustach, by przejść do kościoła NMP Różańcowej w Trzmielowie, gdzie na zakończenie udzielimy wiernym Komunii świętej. Zachęcamy do udziału wszystkich czcicieli Matki Najświętszej, szczególnie młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 10. Dzieci i młodzież zapraszamy na zajęcia organizowane w soboty w Oratorium. Więcej informacji na stronie internetowej parafii.
 11. W październiku rozpoczynają się zajęcia formacyjne w legnickim Domu Słowa. Od 7 X rusza Szkoła Animatora Biblijnego, a od 14 X Diecezjalna Szkoła Liturgiczna i Akademia Myśli Chrześcijańskiej. Więcej informacji na stronach www diecezji i parafii.  
 12. Msze święte odprawiamy według rozkładu publikowanego na bieżący tydzień na stronie internetowej. Prosimy o rezerwowanie ich z dużym wyprzedzeniem. Poza kilkoma wolnymi terminami w Szklarach Dolnych rezerwacje możliwe są już jedynie na rok 2024.

25 niedziela zwykła | 24 IX 2023

 1. Zachęcamy do adoracji w kościele parafialnym codziennie między 8:00 a 18:00.
 2. Kancelaria parafialna czynna jest w środy między 9:00 a 10:00 oraz od 16:00 do 17:00. Wizyty w innych terminach prosimy uprzedzać telefonicznie pod numerem tel. 76 844 84 60.
 3. Zachęcamy do udziału w środowych nowennach do NMP Wspomożycielki Wiernych i składania zapisanych intencji, polecanych w nabożeństwie oraz mszy zbiorowej.
 4. Spotkania „Kręgu Biblijnego” w każdy czwartek o godz. 18.45 po wieczornej mszy świętej w Szklarach Górnych.
 5. Dzieci i młodzież zapraszamy na zajęcia organizowane w soboty w Oratorium. Więcej informacji na stronie internetowej parafii.
 6. Dziś na sumę i spotkanie po mszy zapraszamy kandydatów do bierzmowania zarówno kontynuujących przygotowanie siódmoklasistów jak i zgłaszających się szóstoklasistów. Zgłoszenia osób pełnoletnich oraz młodzieży ze szkół średnich pragnących przyjąć sakrament bierzmowania przyjmuje do końca września proboszcz. 
 7. W październiku rozpoczynają się zajęcia formacyjne w legnickim Domu Słowa. Od 7 X rusza Szkoła Animatora Biblijnego, a od 14 X Diecezjalna Szkoła Liturgiczna i Akademia Myśli Chrześcijańskiej. Więcej informacji na stronach www diecezji i parafii.  
 8. Msze święte odprawiamy według rozkładu publikowanego na bieżący tydzień na stronie internetowej. Prosimy o rezerwowanie ich z dużym wyprzedzeniem. Poza kilkoma wolnymi terminami w Szklarach Dolnych rezerwacje możliwe są już jedynie na rok 2024.

24 niedziela zwykła | 17 IX 2023

 1. Zachęcamy do adoracji w kościele parafialnym codziennie między 8:00 a 18:00.
 2. Kancelaria parafialna czynna jest w środy między 9:00 a 10:00 oraz od 16:00 do 17:00. Wszystkie wizyty w innych terminach prosimy uprzedzać telefonicznie pod numerem tel. 76 844 84 60.
 3. Zachęcamy do udziału w środowych nowennach do NMP Wspomożycielki Wiernych i składania zapisanych intencji, polecanych w nabożeństwie oraz mszy zbiorowej.
 4. W środę po Eucharystii spotkanie Rady Parafialnej.
 5. Spotkania „Kręgu Biblijnego” w każdy czwartek o godz. 18.45 po wieczornej mszy świętej w Szklarach Górnych.
 6. Dzieci i młodzież zapraszamy na zajęcia organizowfane w soboty w Oratorium. Więcej informacji na stronie internetowej parafii.
 7. Z początkiem roku szkolnego rozpoczynamy spotkania formacyjne. Dzisiaj dzieci pierwszokomunijne, przygotowujące się do sakramentu pojednania i pełnego uczestnictwa w Eucharystii wraz z rodzicami zapraszamy na mszę i spotkanie po niej 11:30.
 8. Kandydatów do bierzmowania zarówno kontynuujących przygotowanie siódmoklasistów jak i zgłaszających się szóstoklasistów zapraszamy 24 września na 11:30. Natomiast osoby pełnoletnie pragnące przyjąć sakrament bierzmowania prosimy o zgłoszenia do proboszcza do 23 września. 
 9. Dziękujemy Pani Sołtys i wszystkim zaangażowanym za zorganizowanie mszy dziękczynnej dożynkowej mieszkańców Szklar Dolnych.
 10. Wójt Gminy Lubin Pan Tadeusz Kielan zaprasza wszystkie chętne dzieci i młodzież na bezpłatne zajęcia szachowe Gambit organizowane w świetlicy wiejskiej w Oborze w każdą środę od godz. 15:30 do 17.30.
 11. Serdecznie zachęcamy Wszystkich Parafian do udziału w Rodzinnej Wycieczce Parafialnej, która odbędzie się 30 września 2023 roku. Koszt wycieczki 150 zł /osoba. W programie zwiedzanie Magicznej Pławnej i warsztaty litograficzne, następnie przejazd do Lubomierza, a tam zwiedzamy Muzeum Kargula i Pawlaka oraz uczestniczymy we mszy świętej w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i św. Maternusa. Po przerwie obiadowej przejazd do Siedlęcina i zwiedzanie Wieży Rycerskiej z średniowiecznymi malowidłami z legendą o sir Lancelocie. Wycieczkę zakończymy spacerem do Perły Zachodu. Przewidywany powrót do Szklar Górnych o godzinie 20:30-21:00
 12. Msze święte odprawiamy według rozkładu publikowanego na bieżący tydzień na stronie internetowej. Prosimy o rezerwowanie ich z dużym wyprzedzeniem. Poza kilkoma wolnymi terminami w Szklarach Dolnych rezerwacje możliwe są już jedynie na rok 2024.
 13. Mieszkańcy Trzmielowa zabiegają o nową nawierzchnię na drodze we wsi, która służy wszystkim korzystającym z kościoła NMP Różańcowej stąd zachęcamy do złożenia podpisu pod petycją. Taka możliwość dziś po każdej mszy.

23 niedziela zwykła | 10 IX 2023

 1. Zachęcamy do adoracji w kościele parafialnym codziennie między 8:00 a 18:00.
 2. Kancelaria parafialna czynna jest w środy między 9:00 a 10:00 oraz od 16:00 do 17:00. Wszystkie wizyty w innych terminach prosimy uprzedzać telefonicznie pod numerem tel. 76 844 84 60.
 3. Zachęcamy do udziału w środowych nowennach do NMP Wspomożycielki Wiernych i składania zapisanych intencji, polecanych w nabożeństwie oraz mszy zbiorowej.
 4. Kandydatów do Liturgicznej Służby zapraszamy na spotkanie w środę po mszy w Szklarach.
 5. Spotkania „Kręgu Biblijnego” w każdy czwartek o godz. 18.45 po wieczornej mszy świętej w Szklarach Górnych.
 6. Dzieci i młodzież zapraszamy na zajęcia organizowane w soboty w Oratorium. Więcej informacji na stronie internetowej parafii.
 7. Z początkiem roku szkolnego rozpoczynamy spotkania formacyjne. Dzieci pierwszokomunijne, przygotowujące się do sakramentu pojednania i pełnego uczestnictwa w Eucharystii wraz z rodzicami zapraszamy w najbliższą niedzielę 17 września na 11:30. Kandydatów do bierzmowania zarówno kontynuujących przygotowanie siódmoklasistów jak i zgłaszających się szóstoklasistów zapraszamy 24 września na 11:30. Natomiast osoby pełnoletnie pragnące przyjąć sakrament bierzmowania prosimy o zgłoszenia do proboszcza do 23 września.  
 8. Msza dziękczynna dożynkowa mieszkańców Szklar Dolnych w niedzielę 17 września o 8:30.
 9. Msze święte odprawiamy według rozkładu publikowanego na bieżący tydzień na stronie internetowej. Prosimy o rezerwowanie ich z dużym wyprzedzeniem. Poza kilkoma wolnymi terminami w Szklarach Dolnych rezerwacje możliwe są już jedynie na rok 2024.

22 niedziela zwykła | 3 IX 2023

 1. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli uczestników NON STOP BOSKO na niedzielny obiad.
 2. Dziękujemy również za inicjatywę integrującą naszą społeczność – Dożynki w Oborze –zorganizowane przez Sołtysa wraz z Radą sołecką oraz Radnym Gminnym oraz zaangażowanie w przygotowanie wieńca i dekoracji.
 3. Zapraszamy członków społeczności szkolnych z terenu naszej parafii na modlitwę o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym. Eucharystie dla uczniów, nauczycieli, pracowników szkół i rodziców w poniedziałek o 8:00 dla Szkoły im Jana Brzechwy i 11:00 dla SOSW w Szklarach Górnych, a o 9:00 dla Szkoły im. Jana Pawła II w Szklarach Dolnych.
 4. Zachęcamy do adoracji w kościele parafialnym codziennie między 8:00 a 18:00.
 5. Kancelaria parafialna czynna jest w środy między 9:00 a 10:00 oraz od 16:00 do 17:00. Wszystkie wizyty w innych terminach prosimy uprzedzać telefonicznie pod numerem tel. 76 844 84 60.
 6. Zachęcamy do udziału w środowych nowennach do NMP Wspomożycielki Wiernych i składania zapisanych intencji, polecanych w nabożeństwie oraz mszy zbiorowej.
 7. Spotkania „Kręgu Biblijnego” w każdy czwartek o godz. 18.45 po wieczornej mszy świętej w Szklarach Górnych.
 8. W I czwartek modlimy się o powołania do służby w Kościele. Zapraszamy całą Służbę Liturgiczną. Po mszach spotkania z ks. Marcinem.
 9. Od soboty 9 września wznawiamy zajęcia w naszym Oratorium. Spotkania dla dzieci w wieku 6-11 lat od 10:00 do 13:00. Młodzież od 12 roku wzwyż zapraszamy od 13:15. Więcej informacji na stronie internetowej parafii.
 10. Msze święte odprawiamy według rozkładu publikowanego na bieżący tydzień na stronie internetowej. Prosimy o rezerwowanie ich z dużym wyprzedzeniem. Poza kilkoma wolnymi terminami w Szklarach Dolnych rezerwacje możliwe są już jedynie na rok 2024.
 11. W minionym tygodniu odszedł śp. Zdzisław Raciński, którego pożegnamy w poniedziałek. Polećmy drogich nam zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

21 niedziela zwykła | 27 VIII 2023

 1. Cieszymy się z obecności 300 osobowej grupy młodzieży i członków Rodziny Salezjańskiej przeżywających w naszej parafii kolejne spotkanie Non Stop Bosko, zapraszamy do udziału w wydarzeniu: w niedzielę o 10:15 panel dyskusyjny z bp. Piotrem Wawrzynkiem, Eucharystia pod jego przewodnictwem o 11:30, a od godz. 17:00 zaplanowano festyn i koncerty. Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli uczestników spotkania na niedzielny obiad oraz podzielili się z nimi różnymi wiktuałami.
 2. Wdzięczność wyrażamy również zaangażowanym w Letnie Warsztaty Oratoryjne, które odbyły się w ubiegłym tygodniu dla grupy 30 dzieci.
 3. Dziękujemy również za inicjatywę integrującą naszą społeczność – Dożynki w Szklarach Górnych –zorganizowane przez Panią Sołtys wraz z Radą sołecką oraz Radnym Gminnym oraz zaangażowanie w przygotowanie wieńca, dekoracji i zebranie ofiary pani: Grażynie oraz Urszuli, Jolancie, Annie i Kamili.
 4. Przekazujemy jeszcze jedno zaproszenie na Dożynki, w sobotę 2 września w Oborze, rozpoczną się mszą polową na boisku sportowym o godz. 15:00.
 5. Zachęcamy do adoracji w kościele parafialnym codziennie między 8:00 a 18:00.
 6. We wtorek, 29 sierpnia zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, urządzenia można składać przed pierwszym garażem przy plebani, odbiór nastąpi o godz. 15:00. Możemy w ten sposób wesprzeć polskich misjonarzy z Kościoła na wschodzie.
 7. Kancelaria parafialna czynna jest w środy między 9:00 a 10:00 oraz od 16:00 do 17:00. Wszystkie wizyty w innych terminach prosimy uprzedzać telefonicznie pod numerem tel. 76 844 84 60.
 8. Zachęcamy do udziału w środowych nowennach do NMP Wspomożycielki Wiernych i składania zapisanych intencji, polecanych w nabożeństwie oraz mszy zbiorowej.
 9. Spotkania „Kręgu Biblijnego” w każdy czwartek o godz. 18.45 po wieczornej mszy świętej w Szklarach Górnych.
 10. W I piątek odwiedziny chorych, a przed mszami okazja do spowiedzi, w I sobotę miesiąca o 17:15 modlitwa zadośćuczynienia Niepokalanemu Sercu Maryi w kościele parafialnym w Szklarach.
 11. W najbliższym czasie małżeństwo planują zawrzeć: Damian i Izabela Pisera, związani cywilnie, zapowiedzi trzecie.
 12. Msze święte odprawiamy według rozkładu publikowanego na bieżący tydzień na stronie internetowej. Prosimy o rezerwowanie ich z dużym wyprzedzeniem. Poza kilkoma wolnymi terminami w Szklarach Dolnych rezerwacje możliwe są już jedynie na rok 2024.
 13. Przekazujemy jeszcze jedno zaproszenie na sobotę 2 września, na Dożynki w Oborze, które rozpoczną się mszą polową na boisku sportowym o godz. 15:00.
 14. W minionym tygodniu odszedł śp. Piotr Spaliński, którego pożegnamy w środę. Polećmy drogich nam zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

20 niedziela zwykła | 20 VIII 2023

 1. Poszkodowanych w powodzi w Słowenii wsparliśmy kwotą 1711 zł.
 2. Zachęcamy do adoracji w kościele parafialnym codziennie między 8:00 a 18:00.
 3. W poniedziałek rozpoczyna się kolejna edycja Letnich Warsztatów Oratoryjnych. Prosimy by każde zapisane dziecko miało ze sobą nakrycie głowy oraz półlitrową butelkę wody. W zaplanowanych wycieczkach mogą wziąć udział także rodzice, dziadkowie czy rodzeństwo.
 4. Kancelaria parafialna czynna jest w środy między 9:00 a 10:00 oraz od 16:00 do 17:00. Wszystkie wizyty w innych terminach prosimy uprzedzać telefonicznie pod numerem tel. 76 844 84 60.
 5. Zachęcamy do udziału w środowych nowennach do NMP Wspomożycielki Wiernych i składania zapisanych intencji, polecanych w nabożeństwie oraz mszy zbiorowej.
 6. Spotkania „Kręgu Biblijnego” w każdy czwartek, także w czasie wakacji, o godz. 18.45 po wieczornej mszy świętej w Szklarach Górnych.
 7. W najbliższym czasie małżeństwo planują zawrzeć: Damian i Izabela Pisera, związani cywilnie, zapowiedzi drugie.
 8. Msze święte odprawiamy według rozkładu publikowanego na bieżący tydzień na stronie internetowej. Prosimy o rezerwowanie ich z dużym wyprzedzeniem. Poza kilkoma wolnymi terminami w Szklarach Dolnych rezerwacje możliwe są już jedynie na rok 2024.
 9. W piątek 25 sierpnia rozpoczyna się „NON STOP BOSKO”, w którym udział weźmie 300 osobowa grupa młodzieży salezjańskiej z inspektorii wrocławskiej. Apelujemy o przyjęcie gości, młodych z ich duszpasterzami, na niedzielny obiad 27 sierpnia, prosimy o zgłaszanie danych kontaktowych i liczby przyjmowanych uczestników. Dotąd mamy deklaracje na przyjęcie połowy uczestników. Prosimy również chętnych o przyłączenie się do współorganizacji przygotowania posiłków przez cały czas trwania wydarzenia w Szkolnym Ośrodku Wychowawczym w Szklarach Górnych. W piątek od 16:00, w pozostałe dni od 7:00 rano. Zapraszamy do pomocy, nawet tych, którzy o gotowaniu nie mają pojęcia.
 10. Zachęcamy do zapoznania się z programem wydarzeń i koncertów, a zainteresowanych dołączeniem do Rodziny Salezjańskiej – Salezjanów Współpracowników – ruchu wiernych inspirowanych duchem ks. Bosko, zapraszamy na zajęcia w Ośrodku w Szklarach zaplanowane na sobotę od godziny 12:00, poprzedzone integracją przy kawie i ciastku.
 11. Przekazujemy jeszcze jedno zaproszenie na sobotę 26 sierpnia, na Dożynki w Szklarach Górnych, które rozpoczną się mszą polową na boisku sportowym o godz. 16:00.
 12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Adriana Taracińskiego oraz Mariusza Polda. Polećmy drogich nam zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny | 15 VIII 2023

 1. Dzisiaj uroczystość Wniebowzięcia NMP, msze z poświęceniem ziół wg rozkładu niedzielnego, modlimy się szczególnie za poszkodowanych w powodzi w Słowenii, a w odpowiedzi na apel, ofiarami do puszek można wesprzeć ofiary kataklizmu.
 2. Zachęcamy do adoracji w kościele parafialnym codziennie między 8:00 a 18:00.
 3. Kancelaria parafialna czynna jest w środy między 9:00 a 10:00 oraz od 16:00 do 17:00. Wszystkie wizyty w innych terminach prosimy uprzedzać telefonicznie pod numerem tel. 76 844 84 60.
 4. Zachęcamy do udziału w środowych nowennach do NMP Wspomożycielki Wiernych i składania zapisanych intencji, polecanych w nabożeństwie oraz mszy zbiorowej.
 5. Spotkania „Kręgu Biblijnego” w każdy czwartek, także w czasie wakacji, o godz. 18.45 po wieczornej mszy świętej w Szklarach Górnych.
 6. W najbliższym czasie małżeństwo planują zawrzeć: Dawid Pietrzak z Pauliną Andrzejewską, oboje stanu wolnego, zapowiedzi trzecie oraz Damian i Izabela Pisera, związani cywilnie, zapowiedzi pierwsze.
 7. Msze święte odprawiamy według rozkładu publikowanego na bieżący tydzień na stronie internetowej. Prosimy o rezerwowanie ich z dużym wyprzedzeniem.
 8. Zachęcamy gorąco do skorzystania z oferty salezjańskiego wydarzenia „NON STOP BOSKO”, które odbędzie się w Szklarach od 25 do 28 sierpnia. Jak zwykle, gościć będziemy w naszej parafii młodzież salezjańską z inspektorii wrocławskiej. Chętnych do przyjęcia gości na niedzielny obiad 27 sierpnia, prosimy o zgłoszenie danych kontaktowych i liczby uczestników. Młodzież przydzielimy z wyprzedzeniem, w dniu rozpoczęcia imprezy, o czym poinformujemy gospodarzy.
 9. Do wieczności odszedł Adrian Taraciński, którego pożegnamy w czwartek. Polećmy drogich nam zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

19 niedziela zwykła | 13 VIII 2023

 1. Zachęcamy do adoracji w kościele parafialnym codziennie między 8:00 a 18:00.
 2. We wtorek uroczystość Wniebowzięcia NMP, msze z poświęceniem ziół wg rozkładu niedzielnego, tego dnia modlimy się szczególnie za poszkodowanych w powodzi w Słowenii, a w odpowiedzi na apel, ofiarami do puszek będzie można wesprzeć ofiary kataklizmu.
 3. Kancelaria parafialna czynna jest w środy między 9:00 a 10:00 oraz od 16:00 do 17:00. Wszystkie wizyty w innych terminach prosimy uprzedzać telefonicznie pod numerem tel. 76 844 84 60.
 4. Zachęcamy do udziału w środowych nowennach do NMP Wspomożycielki Wiernych i składania zapisanych intencji, polecanych w nabożeństwie oraz mszy zbiorowej.
 5. Spotkania „Kręgu Biblijnego” w każdy czwartek, także w czasie wakacji, o godz. 18.45 po wieczornej mszy świętej w Szklarach Górnych.
 6. W najbliższym czasie małżeństwo planują zawrzeć: Dawid Pietrzak z Pauliną Andrzejewską, oboje stanu wolnego, zapowiedzi drugie.
 7. Msze święte odprawiamy według rozkładu publikowanego na bieżący tydzień na stronie internetowej. Prosimy o rezerwowanie ich z dużym wyprzedzeniem.
 8. Zachęcamy gorąco do skorzystania z oferty salezjańskiego wydarzenia „NON STOP BOSKO”, które odbędzie się w Szklarach od 25 do 28 sierpnia. Jak zwykle, gościć będziemy w naszej parafii młodzież salezjańską z inspektorii wrocławskiej. Chętnych do przyjęcia gości na niedzielny obiad 27 sierpnia, prosimy o zgłoszenie danych kontaktowych i liczby uczestników. Młodzież przydzielimy z wyprzedzeniem, w dniu rozpoczęcia imprezy, o czym poinformujemy gospodarzy.
 9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Eugenię Marcinowską-Puniach. Polećmy drogich nam zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

18 niedziela zwykła | 6 VIII 2023

 1. Zachęcamy do adoracji w kościele parafialnym codziennie między 8:00 a 18:00.
 2. Kancelaria parafialna czynna jest w środy między 9:00 a 10:00 oraz od 16:00 do 17:00. W lipcu i sierpniu do państwa dyspozycji pozostaje tylko jeden kapłan, stąd wszystkie wizyty w innych terminach prosimy uprzedzać telefonicznie pod numerem tel. 76 844 84 60.
 3. Zachęcamy do udziału w środowych nowennach do NMP Wspomożycielki Wiernych i składania zapisanych intencji, polecanych w nabożeństwie oraz mszy zbiorowej.
 4. Spotkania „Kręgu Biblijnego” w każdy czwartek, także w czasie wakacji, o godz. 18.45 po wieczornej mszy świętej w Szklarach Górnych.
 5. W najbliższym czasie małżeństwo planują zawrzeć: Dawid Pietrzak z Pauliną Andrzejewską, oboje stanu wolnego, zapowiedzi pierwsze.
 6. Msze święte odprawiamy według rozkładu publikowanego na bieżący tydzień na stronie internetowej. Prosimy o rezerwowanie ich z dużym wyprzedzeniem.
 7. Zachęcamy gorąco do skorzystania z oferty salezjańskiego wydarzenia „NON STOP BOSKO”, które odbędzie się w Szklarach od 25 do 28 sierpnia. Jak zwykle, gościć będziemy w naszej parafii młodzież salezjańską z inspektorii wrocławskiej. Chętnych do przyjęcia gości na niedzielny obiad 27 sierpnia, prosimy o zgłoszenie danych kontaktowych i liczby uczestników. Młodzież przydzielimy z wyprzedzeniem, w dniu rozpoczęcia imprezy, o czym poinformujemy gospodarzy.

17 niedziela zwykła | 30 VII 2023

 1. Zachęcamy do adoracji w kościele parafialnym codziennie między 8:00 a 18:00.
 2. Kancelaria parafialna czynna jest w środy między 9:00 a 10:00 oraz od 16:00 do 17:00. W lipcu i sierpniu do państwa dyspozycji pozostaje tylko jeden kapłan, stąd wszystkie wizyty w innych terminach prosimy uprzedzać telefonicznie pod numerem tel. 76 844 84 60.
 3. Zachęcamy do udziału w środowych nowennach do NMP Wspomożycielki Wiernych i składania zapisanych intencji, polecanych w nabożeństwie oraz mszy zbiorowej.
 4. Spotkania „Kręgu Biblijnego” w każdy czwartek, także w czasie wakacji, o godz. 18.45 po wieczornej mszy świętej w Szklarach Górnych.
 5. W I czwartek modlimy się o powołania do służby w Kościele, w I piątek odwiedziny chorych, a przed Mszami okazja do spowiedzi, w I sobotę miesiąca o 17:15 modlitwa zadośćuczynienia Niepokalanemu Sercu Maryi w kościele parafialnym w Szklarach.
 6. Sierpniowe dni w historii naszej Ojczyzny niejednokrotnie zmieniły jej bieg. Walka o wolność, poświęcenie polskich bohaterów, nadzieja na odnowę, jak również wielka radość z odniesionych zwycięstw – składają się na szczególną atmosferę tego miesiąca. Dominuje w niej troska o losy narodu. Troska, którą Polacy przyzwyczaili się składać w dłonie Maryi, swojej Królowej. Te dwie piękne cechy Polaków – miłość Ojczyzny i miłość Matki Bożej, były i są nadal źródłem wielu potrzebnych inicjatyw budujących naszą jedność, pomagających nam trwać w wierze. Dlatego sierpień przeżywamy jako miesiąc dobrowolnej rezygnacji z alkoholu z motywów patriotycznych i religijnych. Zachęca do tego Episkopat Polski.
 7. Msze święte odprawiamy według rozkładu publikowanego na bieżący tydzień na stronie internetowej. Prosimy o rezerwowanie ich z dużym wyprzedzeniem.
 8. Zachęcamy gorąco do skorzystania z oferty salezjańskiego wydarzenia „NON STOP BOSKO”, które odbędzie się w Szklarach od 25 do 28 sierpnia. Jak zwykle, gościć będziemy w naszej parafii młodzież salezjańską z inspektorii wrocławskiej. Chętnych do przyjęcia gości na niedzielny obiad 27 sierpnia, prosimy o zgłoszenie danych kontaktowych i liczby uczestników. Młodzież przydzielimy z wyprzedzeniem, w dniu rozpoczęcia imprezy, o czym poinformujemy gospodarzy.

16 niedziela zwykła | 23 VII 2023

 1. Dziś udzielamy błogosławieństwa za wstawiennictwem św. Krzysztofa, patrona podróżnych, dla wszystkich korzystających z różnych środków lokomocji, a po mszach poświęcenie pojazdów.
 2. Zachęcamy do adoracji w kościele parafialnym codziennie między 8:00 a 18:00.
 3. Kancelaria parafialna czynna jest w środy między 9:00 a 10:00 oraz od 16:00 do 17:00. W lipcu i sierpniu do państwa dyspozycji pozostaje tylko jeden kapłan, stąd wszystkie wizyty w innych terminach prosimy uprzedzać telefonicznie pod numerem tel. 76 844 84 60.
 4. Zachęcamy do udziału w środowych nowennach do NMP Wspomożycielki Wiernych i składania zapisanych intencji, polecanych w nabożeństwie oraz mszy zbiorowej.
 5. Spotkania „Kręgu Biblijnego” w każdy czwartek, także w czasie wakacji, o godz. 18.45 po wieczornej mszy świętej w Szklarach Górnych.
 6. Msze święte odprawiamy według rozkładu publikowanego na bieżący tydzień na stronie internetowej. Prosimy o rezerwowanie ich z dużym wyprzedzeniem.
 7. W tym tygodniu rozpoczyna się Piesza Pielgrzymka Legnicka na Jasną Górę. W środę, 26 lipca o godz. 18.30 przy kościele NSPJ w Lubinie odbędzie się spotkanie organizacyjne grupy 6 salezjańskiej, a w czwartek, 27 lipca około godz. 14:00 zatrzymają się w Szklarach Górnych na odpoczynek pielgrzymi z grupy 1.
 8. Gorąco zachęcamy również do skorzystania z oferty salezjańskiego wydarzenia „NON STOP BOSKO”, które odbędzie się w Szklarach od 25 do 28 sierpnia. Jak zwykle, gościć będziemy w naszej parafii młodzież salezjańską z inspektorii wrocławskiej. Chętnych do przyjęcia gości na niedzielny obiad 27 sierpnia, prosimy o zgłoszenie danych kontaktowych i liczby uczestników. Młodzież przydzielimy z wyprzedzeniem, w dniu rozpoczęcia imprezy, o czym poinformujemy gospodarzy.

15 niedziela zwykła | 16 VII 2023

 1. Zakończyła się lipcowa tura Letnich Warsztatów Oratoryjnych dla dzieci. Zachęcamy do zapisów na zajęcia sierpniowe. Informacje na stronie parafialnej w zakładce nasza parafia/oratorium. Dziękuję za trud ich przygotowania i organizację Agacie Kołakowskiej, Maciejowi Stefaniakowi, Barbarze Czekajło, zaangażowanym rodzicom oraz ks. Marcinowi Nestorowiczowi, który wziął w nich udział, chociaż oficjalnie pracę w parafii ma podjąć 1 sierpnia. Witamy Go serdecznie w naszej wspólnocie.
 2. Zachęcamy do adoracji w kościele parafialnym codziennie między 8:00 a 18:00.
 3. Kancelaria parafialna czynna jest w środy między 9:00 a 10:00 oraz od 16:00 do 17:00. W lipcu i sierpniu do państwa dyspozycji pozostaje tylko jeden kapłan, stąd wszystkie wizyty w innych terminach prosimy uprzedzać telefonicznie pod numerem tel. 76 844 84 60.
 4. Zachęcamy do udziału w środowych nowennach do NMP Wspomożycielki Wiernych i składania zapisanych intencji, polecanych w nabożeństwie oraz mszy zbiorowej.
 5. Spotkania „Kręgu Biblijnego” w każdy czwartek, także w czasie wakacji, o godz. 18.45 po wieczornej mszy świętej w Szklarach Górnych.
 6. Dzięki trosce o dobro wspólne i osobistemu zaangażowaniu Wójta Gminy Lubin Tadeusza Kielana i Starosty Powiatu Lubińskiego Pawła Kleszcza oraz wielu urzędnikom naszych jednostek samorządowych otrzymaliśmy wsparcie w postaci promes na prace przy naszych „parafialnych” zabytkach, w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Na wymianę stolarki okiennej i drzwiowej wieży i wejścia do kościoła w Oborze ponad 67 000 zł, a 150 000 zł na ostatni etap prac przy ołtarzu bocznym w Szklarach Górnych, przy którym obecnie trwają działania wsparte przez MKiDN i Fundacje KGHM (oba podmioty po 80 000 zł). W najbliższym czasie rozpocznie się również konserwacja elementów wyposażenia kościoła w Trzmielowie, na którą wsparcie 35 000 zł otrzymaliśmy z Powiatu Polkowickiego, a za zaangażowanie i pomoc w tym przedsięwzięciu dziękuję radnemu Franciszkowi Skibickiemu. Niech Bóg wynagrodzi wszystkim, którzy nam dobrze czynią.
 7. Msze święte odprawiamy według rozkładu publikowanego na bieżący tydzień na stronie internetowej. Prosimy o rezerwowanie ich z dużym wyprzedzeniem.
 8. Na stronie diecezji polecamy zaproszenie do udziału bądź duchowego towarzyszenia Pieszej Pielgrzymce Legnickiej na Jasną Górę. 27 lipca około południa zatrzymają się w Szklarach Górnych na odpoczynek pielgrzymi z grupy I.
 9. Gorąco zachęcamy również do skorzystania z oferty salezjańskiego wydarzenia „NON STOP BOSKO”, które odbędzie się w Szklarach od 25 do 28 sierpnia. Jak zwykle, gościć będziemy w naszej parafii młodzież salezjańską z inspektorii wrocławskiej. Chętnych do przyjęcia gości na niedzielny obiad 27 sierpnia, prosimy o zgłoszenie danych kontaktowych i liczby uczestników. Młodzież przydzielimy z wyprzedzeniem, w dniu rozpoczęcia imprezy, o czym poinformujemy gospodarzy
 10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Marię Bundziów. Polećmy drogich nam zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

14 niedziela zwykła | 9 VII 2023

 1. Zachęcamy do adoracji w kościele parafialnym codziennie między 8:00 a 18:00.
 2. Kancelaria parafialna czynna jest w środy między 9:00 a 10:00 oraz od 16:00 do 17:00. W lipcu i sierpniu do państwa dyspozycji pozostaje tylko jeden kapłan, stąd wszystkie wizyty w innych terminach prosimy uprzedzać telefonicznie pod numerem tel. 76 844 84 60.
 3. Zachęcamy do udziału w środowych nowennach do NMP Wspomożycielki Wiernych i składania zapisanych intencji, polecanych w nabożeństwie oraz mszy zbiorowej.
 4. Spotkania „Kręgu Biblijnego” w każdy czwartek, także w czasie wakacji, o godz. 18.45 po wieczornej mszy świętej w Szklarach Górnych.
 5. Od poniedziałku Letnie Warsztaty Oratoryjne dla dzieci, zapisanych uczestników zapraszamy na godz. 11:00. Informacje w sprawie i kontakt z panią Agatą Kołakowską pod numerem tel. 721536866. Zachęcamy do zapisów na zajęcia sierpniowe (w lipcu już brak miejsc).
 6. W przyszłą niedzielę wspomnienie NMP z Góry Karmel, chętnych do przyjęcia szkaplerza w czasie mszy proszę o zgłoszenie się dziś do zakrystii, bądź przesłanie jeszcze dzisiaj zgłoszenia sms-em, dla zamówienia odpowiedniej ich ilości.
 7. Msze święte odprawiamy według rozkładu publikowanego na bieżący tydzień na stronie internetowej. Prosimy o rezerwowanie ich z dużym wyprzedzeniem.
 8. Małżeństwo planują zawrzeć: Bartosz Kocik z Karoliną z d. Ferenczuk, związani cywilnie, zapowiedzi trzecie.
 9. Na stronie diecezji polecamy zaproszenie do udziału bądź duchowego towarzyszenia Pieszej Pielgrzymce Legnickiej na Jasną Górę. 27 lipca około południa zatrzymają się w Szklarach Górnych na odpoczynek pielgrzymi z grupy I.
 10. Gorąco zachęcamy również do skorzystania z oferty salezjańskiego wydarzenia „NON STOP BOSKO”, które odbędzie się w Szklarach od 25 do 28 sierpnia. Jak zwykle, gościć będziemy w naszej parafii młodzież salezjańską z inspektorii wrocławskiej. Chętnych do przyjęcia gości na niedzielny obiad 27 sierpnia, prosimy o zgłoszenie danych kontaktowych i liczby uczestników. Młodzież przydzielimy z wyprzedzeniem, w dniu rozpoczęcia imprezy, o czym poinformujemy gospodarzy.
 11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Antoniego Wolskiego oraz Edwarda Konysa. Polećmy drogich nam zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

13 niedziela zwykła | 2 VII 2023

 1. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie odpustu i festynu parafialnego oraz pożegnanie ks. Piotra.
 2. Dzisiaj po mszach zmiana tajemnic różańcowych, módlmy się w intencjach ks. Piotra, który kończy posługę w naszej wspólnocie oraz ks. Marcina, który rozpocznie ją od sierpnia. Proszę również o sporządzenie pisemnej informacji (imię, nazwisko, kontakt) o zelatorach, zelatorkach, członkach i członkiniach Róż Różańcowych naszej parafii. W październiku z okazji odpustu NMP Różańcowej planujemy tradycyjnie procesję do Trzmielowa oraz spotkanie Róż.
 3. Misje salezjańskie w Amazonii wsparliśmy poprzez ofiary do puszek i stypendia mszalne kwotą 5000. zł.
 4. Zachęcamy do adoracji w kościele parafialnym codziennie między 8:00 a 18:00.
 5. Kancelaria parafialna czynna jest w środy, między 9:00 a 10:00 oraz od 16:00 do 17:00. Spotkania w innych terminach prosimy uprzedzać telefonicznie pod numerem tel. 76 844 84 60.
 6. Zachęcamy do udziału w środowych nowennach do NMP Wspomożycielki Wiernych i składania zapisanych intencji, polecanych w nabożeństwie oraz mszy zbiorowej.
 7. Spotkania „Kręgu Biblijnego” w każdy czwartek, także w czasie wakacji, o godz. 18.45 po wieczornej mszy świętej w Szklarach Górnych.
 8. W I czwartek miesiąca modlimy się o powołania do służby w Kościele, pół godziny przed mszami adoracja w tej intencji, w I piątek odwiedziny chorych, a przed mszami okazja do spowiedzi.
 9. Zachęcamy również do zapisów na Letnie Warsztaty Oratoryjne w sierpniu (w lipcu już brak miejsc).
 10. Msze święte odprawiamy według rozkładu publikowanego na bieżący tydzień na stronie internetowej. Prosimy o rezerwowanie ich z dużym wyprzedzeniem.
 11. Małżeństwo planują zawrzeć: Bartosz Kocik z Karoliną z d. Ferenczuk, związani cywilnie, zapowiedzi drugie.
 12. Na stronie diecezji polecamy zaproszenie do udziału bądź duchowego towarzyszenia Pieszej Pielgrzymce Legnickiej na Jasną Górę, w tym roku od 29 lipca do 7 sierpnia. Gorąco zachęcamy również do skorzystania z oferty salezjańskiego wydarzenia „NON STOP BOSKO”, które odbędzie się w Szklarach od 25 do 28 sierpnia.

12 niedziela zwykła | 25 VI 2023 | Odpust parafialny

 1. Dzisiaj o godz. 13:00 odpust i festyn parafialny, ofiarą do puszek można wesprzeć misje salezjańskie. Mszy przewodniczyć będzie ks. Sławomir Drapiewski, salezjanin i misjonarz w Amazonii, a uroczystość będzie też okazją do wyrażenia wdzięczności za sześcioletnią posługę w naszej wspólnocie ks. Piotra.
 2. Zachęcamy do adoracji w kościele parafialnym codziennie między 8:00 a 18:00.
 3. Ostatni tydzień nabożeństw czerwcowych do Serca Pana Jezusa: w dni powszednie w Szklarach Dolnych o 16:15, zwracamy uwagę, że bezpośrednio po nich rozpoczynamy msze; w Szklarach Górnych o 17:30, a w Oborze po Eucharystii, natomiast w niedziele w miarę możliwości kwadrans przed mszą w Oborze i sumą Szklarach Górnych. Kandydatów do bierzmowania prosimy o odnotowanie udziału w osobistych dzienniczkach.
 4. Przypominamy, że kancelaria parafialna czynna jest w środy, między 9:00 a 10:00 oraz od 16:00 do 17:00. Spotkania w innych terminach prosimy uprzedzać telefonicznie pod numerem tel. 76 844 84 60.
 5. Zachęcamy do udziału w środowych nowennach do NMP Wspomożycielki Wiernych i składania zapisanych intencji, polecanych w nabożeństwie oraz mszy zbiorowej.
 6. Spotkania „Kręgu Biblijnego” w każdy czwartek, także w czasie wakacji, o godz. 18.45 po wieczornej mszy świętej w Szklarach Górnych.
 7. Zachęcamy również do zapisów na Letnie Warsztaty Oratoryjne w sierpniu (w lipcu już brak miejsc).
 8. Msze święte odprawiamy według rozkładu publikowanego na bieżący tydzień na stronie internetowej. Prosimy o rezerwowanie ich z dużym wyprzedzeniem.
 9. Małżeństwo planują zawrzeć: Bartosz Kocik z Karoliną z d. Ferenczuk, związani cywilnie, zapowiedzi pierwsze.
 10. Na stronie diecezji polecamy zaproszenia: dla uczniów od VII klasy szkoły podstawowej
  i starszych, dla których organizowany jest obóz wakacyjno-powołaniowy, od 3 do 6 lipca. Ponadto w czasie wakacji zachęcamy również do udziału w Pieszej Pielgrzymce Legnickiej na Jasną Górę, w tym roku od 29 lipca do 7 sierpnia. Gorąco zachęcamy również do skorzystania z oferty salezjańskiego wydarzenia „NON STOP BOSKO”, które odbędzie się w Szklarach od 25 do 28 sierpnia.

11 niedziela zwykła | 18 VI 2023

 1. Zachęcamy do adoracji w kościele parafialnym codziennie między 8:00 a 18:00.
 2. Nabożeństwa czerwcowe do Serca Pana Jezusa: w dni powszednie w Szklarach Dolnych o 16:15, zwracamy uwagę, że bezpośrednio po nich rozpoczynamy msze; w Szklarach Górnych o 17:30, a w Oborze po Eucharystii, natomiast w niedziele w miarę możliwości kwadrans przed mszą w Oborze i sumą Szklarach Górnych. Kandydatów do bierzmowania prosimy o odnotowanie udziału w osobistych dzienniczkach.
 3. Przypominamy, że kancelaria parafialna czynna jest w środy, między 9:00 a 10:00 oraz od 16:00 do 17:00. Spotkania w innych terminach prosimy uprzedzać telefonicznie pod numerem tel. 76 844 84 60.
 4. Zachęcamy do udziału w środowych nowennach do NMP Wspomożycielki Wiernych i składania zapisanych intencji, polecanych w nabożeństwie oraz mszy zbiorowej.
 5. Spotkania „Kręgu Biblijnego” w każdy czwartek o godz. 18.45 po wieczornej mszy świętej w Szklarach Górnych.
 6. Dzieci zachęcamy do uczestnictwa w zajęciach organizowanych dla nich w soboty w Oratorium. Zachęcamy również do zapisów na Letnie Warsztaty Oratoryjne.
 7. Msze święte odprawiamy według rozkładu publikowanego na bieżący tydzień na stronie internetowej. Prosimy o rezerwowanie ich z dużym wyprzedzeniem.
 8. Przekazujemy zaproszenia na ewangelizację w Legnicy i koncert uwielbienia „JA JESTEM” 23 i 24 czerwca oraz koncert WNIEBODĘTE w Lubinie 25 czerwca o 17:30, tym razem pod dyrekcją Huberta Kowalskiego.
 9. Na stronie diecezji polecamy zaproszenia: dla uczniów od VII klasy szkoły podstawowej i starszych, dla których organizowany jest obóz wakacyjno-powołaniowy, od 3 do 6 lipca. Ponadto w czasie wakacji zachęcamy również do udziału w Pieszej Pielgrzymce Legnickiej na Jasną Górę, w tym roku od 29 lipca do 7 sierpnia. Gorąco zachęcamy również do skorzystania z oferty salezjańskiego wydarzenia „NON STOP BOSKO”, które odbędzie się w Szklarach od 25 do 28 sierpnia.
 10. W przyszłą niedzielę o godz. 13:00 odpust i festyn parafialny, dziś ofiarą do puszek można wesprzeć organizację wydarzenia, a za tydzień misje salezjańskie. Mszy przewodniczyć będzie misjonarz ks. Sławomir Drapiewski, a uroczystość będzie też okazją do wyrażenia wdzięczności za sześcioletnią posługę w naszej wspólnocie ks. Piotra.

10 niedziela zwykła | 11 VI 2023

 1. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w przeżycie Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, szczególnie dzieciom i ich opiekunom i bliskim. Dziękujemy za przygotowanie ołtarzy i troskę o grotę NMP. W oktawie uroczystości, do czwartku, zapraszamy na procesje, które odbywają się w Szklarach Górnych i Oborze w porze nabożeństw. Zachęcamy do udziału z dziećmi, dziewczynki do sypania kwiatów, a chłopców do pomocy służbie liturgicznej.
 2. Zachęcamy do adoracji w kościele parafialnym codziennie między 8:00 a 18:00.
 3. Dzisiaj odpust ku czci św. Antoniego, zapraszamy do Obory na godz. 13:00. Z tej racji msza w Trzmielowie o godz. 10:00
 4. Nabożeństwa czerwcowe do Serca Pana Jezusa: w dni powszednie w Szklarach Dolnych o 16:15, zwracamy uwagę, że bezpośrednio po nich rozpoczynamy msze; w Szklarach Górnych o 17:30, a w Oborze po Eucharystii, natomiast w niedziele w miarę możliwości kwadrans przed mszą w Oborze i sumą Szklarach Górnych. Kandydatów do bierzmowania prosimy o odnotowanie udziału w osobistych dzienniczkach.
 5. Przypominamy, że kancelaria parafialna czynna jest w środy, między 9:00 a 10:00 oraz od 16:00 do 17:00. Spotkania w innych terminach prosimy uprzedzać telefonicznie pod numerem tel. 76 844 84 60.
 6. Zachęcamy do udziału w środowych nowennach do NMP Wspomożycielki Wiernych i składania zapisanych intencji, polecanych w nabożeństwie oraz mszy zbiorowej.
 7. Dzieci zachęcamy do uczestnictwa w zajęciach organizowanych dla nich w soboty w Oratorium. Zachęcamy również do zapisów na Letnie Warsztaty Oratoryjne.
 8. Spotkanie organizacyjne w sprawie odpustu parafialnego i festynu 12 czerwca, w poniedziałek o godz. 20:00 w Oratorium. Zachęcamy do wsparcia organizacji wydarzenia przez ofiary do puszek w przyszłą niedzielę.
 9. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego, a w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 10. Msze święte odprawiamy według rozkładu publikowanego na bieżący tydzień na stronie internetowej. Prosimy o rezerwowanie ich z dużym wyprzedzeniem.
 11. Duszpasterstwo Rodzin organizuje nauki przedmałżeńskie w Domu Słowa w Legnicy od 12
  do 16 czerwca br. Zainteresowanych prosimy o kontakt pod tel: 697 672 275 (w dni powszednie w godz. 9:00-17:00) lub email: rodzina@diecezja.legnica.pl.
 12. W najbliższym czasie małżeństwo planują zawrzeć: Mateusz Kasperski z Joanną Tkaczyk, oboje stanu wolnego, zapowiedzi trzecie.
 13. Dla uczniów od VII klasy szkoły podstawowej i starszych od 3 do 6 lipca organizowany jest obóz wakacyjno-powołaniowy. W planie: praca w grupach, spotkania z klerykami, nabożeństwa, turniej piłki nożnej, warsztaty tematyczne, czas na rekreację i gry towarzyskie. Więcej informacji na stronie diecezji.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa | 8 VI 2023

 1. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w przeżycie Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, szczególnie dzieciom i ich opiekunom i bliskim. Przygotowanie ołtarzy i troskę o grotę NMP. W oktawie uroczystości zapraszamy na procesje w porze nabożeństw.
 2. Zachęcamy do adoracji w kościele parafialnym codziennie między 8:00 a 18:00.
 3. Nabożeństwa czerwcowe do Serca Pana Jezusa: w dni powszednie w Szklarach Dolnych o 16:15, zwracamy uwagę, że bezpośrednio po nich rozpoczynamy msze; w Szklarach Górnych o 17:30, a w Oborze po Eucharystii, natomiast w niedziele w miarę możliwości kwadrans przed mszą w Oborze i sumą Szklarach Górnych. Kandydatów do bierzmowania prosimy o odnotowanie udziału w osobistych dzienniczkach.
 4. Przypominamy, że kancelaria parafialna czynna jest w środy, między 9:00 a 10:00 oraz od 16:00 do 17:00. Spotkania w innych terminach prosimy uprzedzać telefonicznie pod numerem tel. 76 844 84 60.
 5. Zachęcamy do udziału w środowych nowennach do NMP Wspomożycielki Wiernych i składania zapisanych intencji, polecanych w nabożeństwie oraz mszy zbiorowej.
 6. Biskup Legnicki udziela wszystkim wiernym przebywającym na terenie diecezji legnickiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 9 czerwca 2023 roku. Wiernych korzystających z dyspensy zachęca się do podjęcia dzieł miłosierdzia bądź innych czynów pokutnych.
 7. Dzieci zachęcamy do uczestnictwa w zajęciach organizowanych dla nich w soboty w Oratorium. Zachęcamy również do zapisów na Letnie Warsztaty Oratoryjne.
 8. W niedzielę 11 czerwca odpust ku czci św. Antoniego, zapraszamy do Obory na godz. 13:00. Z tej racji msza w Trzmielowie o godz. 10:00.
 9. Spotkanie organizacyjne w sprawie odpustu parafialnego i festynu 12 czerwca, w poniedziałek o godz. 20:00 w Oratorium.
 10. Msze święte odprawiamy według rozkładu publikowanego na bieżący tydzień na stronie internetowej. Prosimy o rezerwowanie ich z dużym wyprzedzeniem.
 11. Duszpasterstwo Rodzin organizuje nauki przedmałżeńskie w Domu Słowa w Legnicy od 12
  do 16 czerwca br. Zainteresowanych prosimy o kontakt pod tel: 697 672 275 (w dni powszednie w godz. 9:00-17:00) lub email: rodzina@diecezja.legnica.pl.
 12. W najbliższym czasie małżeństwo planują zawrzeć: Mateusz Kasperski z Joanną Tkaczyk, oboje stanu wolnego, zapowiedzi drugie.

Uroczystość Najświętszej Trójcy | 4 VI 2023

 1. Zachęcamy do adoracji w kościele parafialnym codziennie między 8:00 a 18:00.
 2. Nabożeństwa czerwcowe do Serca Pana Jezusa: w dni powszednie w Szklarach Dolnych o 16:15, zwracamy uwagę, że bezpośrednio po nich rozpoczynamy msze; w Szklarach Górnych o 17:30, a w Oborze po Eucharystii, natomiast w niedziele w miarę możliwości kwadrans przed mszą w Oborze i sumą Szklarach Górnych. Kandydatów do bierzmowania prosimy o odnotowanie udziału w osobistych dzienniczkach.
 3. Przypominamy, że kancelaria parafialna czynna jest w środy. W tym tygodniu jedynie po południu, od 16:00 do 17:00. Spotkania w innych terminach prosimy uprzedzać telefonicznie pod numerem tel. 76 844 84 60.
 4. Zachęcamy do udziału w środowych nowennach do NMP Wspomożycielki Wiernych i składania zapisanych intencji, polecanych w nabożeństwie oraz mszy zbiorowej.
 5. W czwartek Boże Ciało. Niech uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa stanie się okazją do wyrażenia wiary przez dekorację naszych domów nie tylko na trasie procesji. Msze o 7:00 w Szklarach Górnych i 8:30 w Dolnych, a w Oborze i Trzmielowie o 10:00. Suma w kościele parafialnym o 11:30 z procesją do 4 ołtarzy, które prosimy przygotować zgodnie ze zwyczajem. Zachęcamy do pomocy osobom, które zwykle troszczyły się o ich zbudowanie. Zapraszamy gorąco dzieci: dziewczęta do sypania kwiatów, a chłopców do pomocy ministrantom. Liczymy na zaangażowanie wiernych w manifestację wiary w bliskość Boga, jakiej udziela On nam w Eucharystii. W oktawie uroczystości procesje w porze nabożeństw na nie także zapraszamy dzieci.
 6. Biskup Legnicki udziela wszystkim wiernym przebywającym na terenie diecezji legnickiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 9 czerwca 2023 roku. Wiernych korzystających z dyspensy zachęca się do podjęcia dzieł miłosierdzia bądź innych czynów pokutnych.
 7. Dzieci zachęcamy do uczestnictwa w zajęciach organizowanych dla nich w soboty w Oratorium.
 8. W niedzielę 11 czerwca odpust ku czci św. Antoniego, zapraszamy do Obory na godz. 13:00. Z tej racji msza w Trzmielowie o godz. 10:00.
 9. Msze święte odprawiamy według rozkładu publikowanego na bieżący tydzień na stronie internetowej. Prosimy o rezerwowanie ich z dużym wyprzedzeniem.
 10. Duszpasterstwo Rodzin organizuje nauki przedmałżeńskie w Domu Słowa w Legnicy od 12
  do 16 czerwca br. Zainteresowanych prosimy o kontakt pod tel: 697 672 275 (w dni powszednie w godz. 9:00-17:00) lub email: rodzina@diecezja.legnica.pl.
 11. W najbliższym czasie małżeństwo planują zawrzeć: Damian Niepiekło z Anetą zd. Czukiewską związani cywilnie; Damian Parnowski z Weroniką Bednarczyk, stanu wolnego, to zapowiedzi trzecie oraz Mateusz Kasperski z Joanną Tkaczyk, oboje stanu wolnego, zapowiedzi pierwsze.

Zesłanie Ducha Świętego | 28 V 2023

 1. Zachęcamy do adoracji w kościele parafialnym codziennie między 8:00 a 18:00.
 2. Nabożeństwa majowe i czerwcowe do Serca Pana Jezusa: w dni powszednie w Szklarach Dolnych o 16:15, zwracamy uwagę, że bezpośrednio po nich rozpoczynamy msze; w Szklarach Górnych o 17:30, a w Oborze po Eucharystii, natomiast w niedziele w miarę możliwości kwadrans przed mszą w Oborze i sumą Szklarach Górnych. Kandydatów do bierzmowania prosimy o odnotowanie udziału w osobistych dzienniczkach.
 3. Przypominamy, że kancelaria parafialna czynna jest w środy. W tym tygodniu jedynie po południu, od 16:00 do 17:00. Spotkania w innych terminach prosimy uprzedzać telefonicznie pod numerem tel. 76 844 84 60.
 4. Zachęcamy do udziału w środowych nowennach do NMP Wspomożycielki Wiernych i składania zapisanych intencji, polecanych w nabożeństwie oraz mszy zbiorowej. Po Eucharystii spotkanie rady parafialnej.
 5. Spotkania „Kręgu Biblijnego” w czwartek o godz. 18.45 po wieczornej mszy świętej w Szklarach Górnych.
 6. W I czwartek modlimy się o powołania do służby w Kościele, w I piątek odwiedziny chorych, a przed Mszami okazja do spowiedzi, w I sobotę miesiąca o 17:15 modlitwa zadośćuczynienia Niepokalanemu Sercu Maryi.
 7. Dzieci zachęcamy do uczestnictwa w zajęciach organizowanych dla nich w soboty w Oratorium. W najbliższą sobotę, 3 czerwca, od 15:00 dzień dziecka na terenie „Arena Szklary Górne” współorganizowany z Panią sołtys, Radą sołecką i Radnym.
 8. Msze święte odprawiamy według rozkładu publikowanego na bieżący tydzień na stronie internetowej. Prosimy o rezerwowanie ich z dużym wyprzedzeniem.
 9. Diakonia Ewangelizacyjna Domowego Kościoła z Legnicy zaprasza na czuwanie: „Ogień dwóch Serc”, 2 czerwca w piątek od godz. 18.00 w parafii św. Jana Sarkandra w Lubinie, które zakończy się Aktem oddania Niepokalanemu Sercu Maryi.
 10. Duszpasterstwo Rodzin organizuje nauki przedmałżeńskie w Domu Słowa w Legnicy od 12
  do 16 czerwca br. Zainteresowanych prosimy o kontakt pod tel: 697 672 275 (w dni powszednie w godz. 9:00-17:00) lub email: rodzina@diecezja.legnica.pl.
 11. W najbliższym czasie małżeństwo planują zawrzeć: Damian Niepiekło z Anetą zd. Czukiewską związani cywilnie oraz Damian Parnowski z Weroniką Bednarczyk, stanu wolnego, zapowiedzi drugie.
 12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Teresę Dziką oraz Henryka Puniacha. Polećmy drogich nam zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

Wniebowstąpienie Pańskie | 21 V 2023

 1. Zachęcamy do adoracji w kościele parafialnym codziennie między 8:00 a 18:00.
 2. Módlmy się za diakona Pawła, kandydatów do bierzmowania oraz dzieci pierwszokomunijne i ich bliskich, aby korzystanie z sakramentów świętych było dla nich autentycznym pogłębieniem relacji z Bogiem i wspólnotą Kościoła.
 3. Dzieci pierwszokomunijne zapraszamy na nabożeństwa majowe i Eucharystie białego tygodnia codziennie o 17:30, rozdanie pamiątkowych obrazków w piątek o 17:00.
 4. Nabożeństwa majowe: w dni powszednie w Szklarach Dolnych o 16:15, zwracamy uwagę, że bezpośrednio po nich rozpoczynamy msze; w Szklarach Górnych o 17:30, a w Oborze po Eucharystii, natomiast w niedziele w miarę możliwości kwadrans przed mszą w Oborze i sumą Szklarach Górnych. Kandydatów do bierzmowania prosimy o odnotowanie udziału w osobistych dzienniczkach.
 5. Przypominamy, że kancelaria parafialna czynna jest w środy. W tym tygodniu jedynie po południu, od 16:00 do 17:00. Spotkania w innych terminach prosimy uprzedzać telefonicznie pod numerem tel. 76 844 84 60.
 6. Zachęcamy do udziału w środowych nowennach do NMP Wspomożycielki Wiernych i składania zapisanych intencji, polecanych w nabożeństwie oraz mszy zbiorowej, 24 maja uroczystość Patronki Zgromadzenia Salezjańskiego i rocznice święceń wielu salezjanów prosimy o modlitwę w naszych intencjach.
 7. Spotkanie dla dzieci rocznicowych w najbliższą środę po mszy świętej, okazja do spowiedzi dla dzieci i ich bliskich od 17:30 tego samego dnia.
 8. Spotkania „Kręgu Biblijnego” w czwartek o godz. 18.45 po wieczornej mszy świętej w Szklarach Górnych.
 9. Okazja do spowiedzi dla kandydatów do bierzmowania i ich bliskich w piątek od 17:30.
 10. Dzieci zachęcamy do uczestnictwa w zajęciach organizowanych dla nich w soboty w Oratorium.
 11. Msze święte odprawiamy według rozkładu publikowanego na bieżący tydzień na stronie internetowej. Prosimy o rezerwowanie ich z dużym wyprzedzeniem.
 12. Duszpasterstwo Rodzin organizuje nauki przedmałżeńskie w Domu Słowa w Legnicy od 12 do 16 czerwca br. Zainteresowanych prosimy o kontakt pod tel: 697 672 275 (w dni powszednie w godz. 9:00-17:00) lub email: rodzina@diecezja.legnica.pl.
 13. W najbliższym czasie małżeństwo planują zawrzeć: Damian Niepiekło z Anetą zd. Czukiewską związani cywilnie oraz Damian Parnowski z Weroniką Bednarczyk, stanu wolnego, zapowiedzi pierwsze.
 14. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Marka Wyrwasa. Polećmy drogich nam zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

6 niedziela wielkanocna | 14 V 2023

 1. Zachęcamy do adoracji w kościele parafialnym codziennie między 8:00 a 18:00.
 2. Dziękujemy Bogu za łaskę powołania, której udzielił Pawłowi Słocie i naszej wspólnocie parafialnej. Oby pozytywna odpowiedź Pawła na ten dar i Duch Święty udzielony Mu w sakramencie święceń uzdalniał do owocnej służby. Módlmy się za diakona Pawła, kandydatów do bierzmowania oraz dzieci pierwszokomunijne i ich bliskich, aby korzystanie z sakramentów świętych było dla nich autentycznym pogłębieniem relacji z Bogiem i wspólnotą Kościoła.
 3. Dzieci pierwszokomunijne, przygotowujące się do sakramentu pojednania i pełnego uczestnictwa w Eucharystii wraz z rodzicami zapraszamy na próbę w środę o 18:45 oraz spowiedź w sobotę o 9:30.
 4. Nabożeństwa majowe: w dni powszednie w Szklarach Dolnych o 16:15, zwracamy uwagę, że bezpośrednio po nich rozpoczynamy msze; w Szklarach Górnych o 17:30, a w Oborze po Eucharystii, natomiast w niedziele w miarę możliwości kwadrans przed mszą w Oborze i sumą Szklarach Górnych. Kandydatów do bierzmowania i dzieci pierwszokomunijne prosimy o odnotowanie udziału w osobistych dzienniczkach.
 5. Przypominamy, że kancelaria parafialna czynna jest w środy. W tym tygodniu jedynie po południu, od 16:00 do 17:00. Spotkania w innych terminach prosimy uprzedzać telefonicznie pod numerem tel. 76 844 84 60.
 6. Spotkania „Kręgu Biblijnego” w każdy czwartek o godz. 18.45 po wieczornej mszy świętej w Szklarach Górnych.
 7. Dzieci zachęcamy do uczestnictwa w zajęciach organizowanych dla nich w soboty w Oratorium.
 8. W związku z uroczystością I Komunii świętej, w najbliższą niedzielę, wszystkich wiernych zwykle uczęszczających na sumę, w miarę możliwości prosimy o uczestnictwo w Eucharystii w innych godzinach.
 9. Msze święte odprawiamy według rozkładu publikowanego na bieżący tydzień na stronie internetowej. Prosimy o rezerwowanie ich z dużym wyprzedzeniem.
 10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Stanisławę Banaszak. Polećmy drogich nam zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

5 niedziela wielkanocna | 7 V 2023

 1. Zachęcamy do adoracji w kościele parafialnym codziennie między 8:00 a 18:00.
 2. Dzisiaj po mszach zmiana tajemnic różańcowych, módlmy się za Akolitę Pawła, który w najbliższą sobotę przyjmie święcenia diakonatu, kandydatów do bierzmowania oraz dzieci pierwszokomunijne i ich bliskich, aby korzystanie z sakramentów świętych było dla nich autentycznym pogłębieniem relacji z Bogiem i wspólnotą Kościoła.
 3. Dzieci pierwszokomunijne, przygotowujące się do sakramentu pojednania i pełnego uczestnictwa w Eucharystii wraz z rodzicami zapraszamy na próby we wtorek i środę na 16:30.
 4. Nabożeństwa majowe: w dni powszednie w Szklarach Dolnych o 16:15, zwracamy uwagę, że bezpośrednio po nich rozpoczynamy msze; w Szklarach Górnych o 17:30, a w Oborze po Eucharystii, natomiast w niedziele w miarę możliwości kwadrans przed mszą w Oborze i sumą Szklarach Górnych. Kandydatów do bierzmowania i dzieci pierwszokomunijne prosimy o odnotowanie udziału w osobistych dzienniczkach.
 5. Przypominamy, że kancelaria parafialna czynna jest w środy. W tym tygodniu jedynie po południu, od 16:00 do 17:00. Spotkania w innych terminach prosimy uprzedzać telefonicznie pod numerem tel. 76 844 84 60.
 6. Spotkania „Kręgu Biblijnego” w każdy czwartek o godz. 18.45 po wieczornej mszy świętej w Szklarach Górnych.
 7. Dzieci zachęcamy do uczestnictwa w zajęciach organizowanych dla nich w soboty w Oratorium.
 8. Kandydatów do bierzmowania przyjmujących sakrament 27 maja zapraszamy w najbliższą niedzielę na mszę o 11:30 i spotkanie po niej. Spotkanie jest obowiązkowe i stanowi ostatnią okazję do dopuszczenia kandydatów.
 9. Msze święte odprawiamy według rozkładu publikowanego na bieżący tydzień na stronie internetowej. Prosimy o rezerwowanie ich z dużym wyprzedzeniem.

4 niedziela wielkanocna | 30 IV 2023 | niedziela Dobrego Pasterza

 1. Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Włączenie się w to duchowe zaangażowanie niech stanie się wyrazem naszej odpowiedzialności za wspólnotę Kościoła.
 2. Ks. Piotr z grupą ministrantów od 30 kwietnia do 3 maja biorą udział w PiMie, czyli w 42 Pielgrzymce Ministrantów do sanktuarium Maryi Wspomożycielki wiernych w Twardogórze.
 3. Od poniedziałku nabożeństwa majowe: w dni powszednie w Szklarach Dolnych o 16:15, zwracamy uwagę, że bezpośrednio po nich rozpoczynamy msze; w Szklarach Górnych o 17:30, a w Oborze po Eucharystii, natomiast w niedziele w miarę możliwości kwadrans przed mszą w Oborze i sumą Szklarach Górnych. Kandydatów do bierzmowania i dzieci pierwszokomunijne prosimy o odnotowanie udziału w osobistych dzienniczkach.
 4. W środę 3 maja odprawiamy w porządku niedzielnym z wyjątkiem Mszy w Trzmielowie o godz. 10:00 oraz w Szklarach Dolnych o 13:00 ze względu na odpust NMP Królowej Polski. Nowenna do Wspomożycielki Wiernych kwadrans przed sumą w kościele parafialnym, a mszę zbiorową, w intencjach polecanych przez uczestników nabożeństwa w tym dniu odprawi w sanktuarium maryjnym w Twardogórze ks. Piotr.
 5. Kancelaria parafialna w najbliższą środę z racji uroczystości nieczynna. Ewentualne spotkania prosimy uprzedzać telefonicznie pod numerem tel. 76 844 84 60.
 6. W I czwartek modlimy się o powołania do służby w Kościele, w I piątek odwiedziny chorych, a przed Mszami okazja do spowiedzi, w I sobotę miesiąca o 17:15 modlitwa zadośćuczynienia Niepokalanemu Sercu Maryi.
 7. Dzieci zachęcamy do uczestnictwa w zajęciach organizowanych dla nich w soboty w Oratorium.
 8. Dzieci pierwszokomunijne, przygotowujące się do sakramentu pojednania i pełnego uczestnictwa w Eucharystii wraz z rodzicami zapraszamy na pierwszą próbę 4 maja o 17:15. Przymiarki strojów 5 maja od 16:00 w budynku Oratorium. W pracowni w Lubinie (przy ul. Sikorskiego 34) 6 maja 10:00 – 14:00, a od 8 maja 10:00 – 18:00. Spotkanie w najbliższą niedzielę 7 maja po mszy o 11:30.
 9. Msze święte odprawiamy według rozkładu publikowanego na bieżący tydzień na stronie internetowej. Prosimy o rezerwowanie ich z dużym wyprzedzeniem.
 10. Akolitę Pawła przygotowującego się do przyjęcia święceń w stopniu diakonatu, kandydatów do bierzmowania oraz dzieci pierwszokomunijne i ich bliskich polecamy modlitwie wszystkich parafian, aby korzystanie z sakramentów świętych było dla nich autentycznym pogłębieniem relacji z Bogiem i wspólnotą Kościoła.

3 niedziela wielkanocna | 23 IV 2023 | niedziela biblijna

 1. Niedzielą biblijną rozpoczynamy czas, który nas wszystkich zaprasza do pogłębionej lektury i słuchania Słowa Bożego. Zmartwychwstanie Jezusa wiąże się z posłaniem uczniów, którzy mają głosić Słowo Boże aż po krańce Ziemi. To jest zadanie dla nas wszystkich. Ponawiamy zaproszenie na spotkania biblijne w każdy czwartek, po wieczornej mszy świętej, ok. 18:45 w Szklarach Górnych.
 2. Gorąco zapraszamy na nowenny do Wspomożycielki Wiernych w środy o 17:30 w kościele parafialnym, przed mszą zbiorową, którą odprawimy we wszystkich intencjach polecanych przez uczestników tego nabożeństwa.
 3. Przypominamy, że kancelaria parafialna czynna jest w środy. W tym tygodniu jedynie po południu, od 16:00 do 17:00. Spotkania w innych terminach prosimy uprzedzać telefonicznie pod numerem tel. 76 844 84 60. Proboszcz w tym tygodniu jest niedostępny, prosimy kontaktować się z księdzem Piotrem.
 4. Zapraszamy młodzież i dorosłych, chcących tworzyć parafialny zespół muzyczny, próby w środy po wieczornej mszy w budynku Oratorium. Mile widziane zarówno osoby chcące śpiewać, jak i instrumentaliści.
 5. Przekazujemy zaproszenie z Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego. Dzień Otwarty dla ósmoklasistów i ich rodziców w najbliższy czwartek, 27 kwietnia od 13:00 do 15:30.
 6. Dzieci zachęcamy do uczestnictwa w zajęciach organizowanych dla nich w soboty w Oratorium.
 7. Msze święte odprawiamy według rozkładu publikowanego na bieżący tydzień na stronie internetowej. Prosimy o rezerwowanie ich z dużym wyprzedzeniem.
 8. Akolitę Pawła przygotowującego się do przyjęcia święceń w stopniu diakonatu, kandydatów do bierzmowania oraz dzieci pierwszokomunijne i ich bliskich polecamy modlitwie wszystkich parafian, aby korzystanie z sakramentów świętych było dla nich autentycznym pogłębieniem relacji z Bogiem i wspólnotą Kościoła.
 9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Piotra Przybyła. Polećmy drogich nam zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

2 niedziela wielkanocna | 16 IV 2023

 1. W niedzielę Miłosierdzia Bożego Pan Jezus wylewa całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła Jego miłosierdzia. Każdy, kto przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699). Zachęcamy, do adoracji Najświętszego Sakramentu, a o godz. 15.00 do wspólnego odmówienia Koronki do Bożego Miłosierdzia w kościołach Szklarach Górnych i Oborze.
 2. Gorąco zapraszamy na nowenny do Wspomożycielki Wiernych w każdą środę o 17:30 w kościele w Szklarach, przed mszą którą odprawimy w intencjach polecanych przez uczestników tego nabożeństwa.
 3. Przypominamy, że kancelaria parafialna czynna jest w środy w tym tygodniu jedynie po południu, od 16:00 do 17:00. Spotkania w innych terminach prosimy uprzedzać telefonicznie pod numerem tel. 76 844 84 60. Proboszcz w tym tygodniu jest niedostępny, prosimy kontaktować się z ks. Piotrem.
 4. Zapraszamy młodzież i dorosłych, chcących tworzyć parafialny zespół muzyczny, próby w środy po wieczornej mszy w budynku Oratorium. Mile widziane zarówno osoby chcące śpiewać, jak i instrumentaliści.
 5. W każdy czwartek zapraszamy na spotkania biblijne po wieczornej mszy świętej ok. 18:45 w Szklarach Górnych.
 6. Dzieci zachęcamy do uczestnictwa w zajęciach organizowanych dla nich w soboty w Oratorium.
 7. Msze święte odprawiamy według rozkładu publikowanego na bieżący tydzień na stronie internetowej. Prosimy o rezerwowanie ich z dużym wyprzedzeniem.
 8. Zgodnie z wymogami prawa kościelnego (por. kan.1050-1052 KPK) dotyczącymi zbadania przymiotów wymaganych od kandydata do święceń, informujemy, że nasz parafianin Paweł Janusz Słota, ur. 2 V 1976 r, pozostający w trwającym sakramentalnym związku małżeńskim, ukończył formację i obecnie przygotowuje się do przyjęcia sakramentu święceń w stopniu diakonatu oraz wypełniania w diecezji legnickiej posługi diakona stałego.  Ktokolwiek miałby wiedzę o zastrzeżeniach kanonicznych i wiedziałby o powodach, dla których wskazany kandydat nie powinien przystępować do święceń, zobowiązany jest w sumieniu do niezwłocznego powiadomienia o tym proboszcza. To trzecie i ostatnie zapowiedzi. Polecamy akolitę Pawła modlitwom wiernych.
 9. Kandydatom do bierzmowania przypominamy o dniu skupienia, który odbędzie się w najbliższą sobotę w Legnickim Domu Słowa, informacje o spotkaniu na stronie parafialnej. Prosimy o dotarcie na miejsce do godz. 9:00 samodzielnie bądź z grupą, która do Legnicy dotrze pociągiem odjazd z Lubina o 7:53, powrót planowo 18:16.
 10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Halinę Pasternak. Polećmy drogich nam zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

Oktawa Wielkanocy | 9 IV 2023

 1. Dziękujemy gorąco wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie świąt: przez porządki, wykonanie dekoracji, organizację modlitw, czuwania i adoracji oraz posługę liturgiczną i śpiew. Szczególne wyrazy wdzięczności wobec druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej.
 2. Gorąco zapraszamy na nowenny do Wspomożycielki Wiernych w każdą środę o 17:30 w kościele w Szklarach, przed mszą którą odprawimy w intencjach polecanych przez uczestników tego nabożeństwa.
 3. Przypominamy, że kancelaria parafialna czynna jest w środy od 9:00 do 10:00 oraz od 16:00 do 17:00. Spotkania w innych terminach prosimy uprzedzać telefonicznie pod numerem tel. 76 844 84 60.
 4. Zapraszamy młodzież i dorosłych, chcących tworzyć parafialny zespół muzyczny, próby w środy po wieczornej mszy w budynku Oratorium. Mile widziane zarówno osoby chcące śpiewać, jak i instrumentaliści.
 5. W każdy czwartek zapraszamy na spotkania biblijne po wieczornej mszy świętej ok. 18:45 w Szklarach Górnych.
 6. Dzieci zachęcamy do uczestnictwa w zajęciach organizowanych dla nich w soboty w Oratorium.
 7. Msze święte odprawiamy według rozkładu publikowanego na bieżący tydzień na stronie internetowej. Prosimy o rezerwowanie ich z dużym wyprzedzeniem.
 8. Zgodnie z wymogami prawa kościelnego (por. kan.1050-1052 KPK) dotyczącymi zbadania przymiotów wymaganych od kandydata do święceń, informujemy, że nasz parafianin Paweł Janusz Słota, ur. 2 V 1976 r, pozostający w trwającym sakramentalnym związku małżeńskim, ukończył formację i obecnie przygotowuje się do przyjęcia sakramentu święceń w stopniu diakonatu oraz wypełniania w diecezji legnickiej posługi diakona stałego.  Ktokolwiek miałby wiedzę o zastrzeżeniach kanonicznych i wiedziałby o powodach, dla których wskazany kandydat nie powinien przystępować do święceń, zobowiązany jest w sumieniu do niezwłocznego powiadomienia o tym proboszcza.
 9. Biskup Legnicki zachęca do udziału w święceniach biskupich ks. Piotra Wawrzynka, zaplanowanych na 15 kwietnia. Polecajmy w modlitwach kandydatów do święceń, biskupa nominata Piotra oraz naszego parafianina Pawła.
 10. W niedzielę Miłosierdzia Bożego Pan Jezus wylewa całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła Jego miłosierdzia. Każdy, kto przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699). Zachęcamy, do adoracji Najświętszego Sakramentu, a o godz. 15.00 do wspólnego odmówienia Koronki do Bożego Miłosierdzia w kościołach w Szklarach Górnych i w Oborze.
 11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Marię Gładysz do wieczności odeszła także Halina Pasternak. Polećmy drogich nam zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

5 niedziela wielkiego postu | 26 III 2023

 1. W zakrystii do nabycia świece wielkanocne – paschaliki.
 2. Coraz bliżej świąt wielkanocnych, wykorzystajmy ostatnie chwile wielkiego postu dla duchowej odnowy, zatrzymania się w skupieniu i modlitwie na nabożeństwach tego okresu, a kandydatów do bierzmowania i dzieci pierwszokomunijne prosimy o odnotowanie obecności na nich w dzienniczkach.
 3. Kancelaria parafialna czynna jest w środy między 9:00 a 10:00 oraz od 16:00 do 17:00. Wizyty w innych dogodnych dla państwa terminach, prosimy uprzedzać telefonicznie (nr tel. 76 844 84 60).
 4. Zapraszamy na środową nowennę o 17:30 oraz mszę w intencjach polecanych przez uczestników tego nabożeństwa w kościele parafialnym w Szklarach Górnych.
 5. Zapraszamy na spotkania „Kręgu Biblijnego” w każdy czwartek o godz. 18.45 po wieczornej mszy świętej w Szklarach Górnych.
 6. Okazja do spowiedzi przedświątecznej w najbliższy czwartek 30 marca: w Szklarach Dolnych i Trzmielowie od 16:30, w Szklarach Górnych od 17:30, a od 18:30 w Oborze. Do dyspozycji będą także księża z sąsiednich parafii.
 7. W najbliższy piątek 31 marca Droga Krzyżowa plenerowa ze św. Janem Pawłem II, włączamy się w ten sposób w dolnośląską inicjatywę. Msza w Szklarach Górnych o 18:00 po której przejdziemy ze Szklar Górnych do Obory. Prosimy o zabranie ze sobą domowych krzyży. Zapraszamy do udziału wszystkich, a szczególnie gorąco kandydatów do bierzmowania. W środę o 19:00 w Szklarach spotkanie dla uczestników, którzy wezmą udział w przebraniach, zgłoszenia chętnych do ks. Piotra.
 8. Dzieci zachęcamy do uczestnictwa w zajęciach organizowanych dla nich w soboty w Oratorium.
 9. Dorosłych posługujących lektorów, ministrantów i kandydatów do Liturgicznej Służby zapraszamy na spotkanie w sobotę w Szklarach o godz. 14:00 oraz w Oborze o godz. 15:30 poświęconych ceremoniom Niedzieli Palmowej i Triduum Paschalnego.
 10. Biskup Legnicki zachęca do modlitwy za biskupa nominata ks. Piotra Wawrzynka oraz do udziału w jego święceniach, zaplanowanych na 15 kwietnia.
 11. Stowarzyszenie Współpracowników Salezjańskich informuje o możliwości odpisania 1,5 % podatku na wsparcie działalności młodzieżowej w dziełach dla dzieci i młodzieży prowadzonych przez Salezjanów w Lubinie. Wystarczy w zeznaniu wpisać nr KRS 0000081905. Szczegóły na stronie www i fanpage’u parafii.
 12. Msze święte odprawiamy według rozkładu opublikowanego na stronie internetowej.
  Prosimy o rezerwowanie ich z dużym wyprzedzeniem.

4 niedziela wielkiego postu – laetare | 19 III 2023

 1. W zakrystii do nabycia świece wielkanocne – paschaliki.
 2. Zachęcamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowych Dróg Krzyżowych oraz niedzielnych Gorzkich Żali. Kandydatów do bierzmowania i dzieci pierwszokomunijne prosimy o odnotowanie obecności na nabożeństwie w dzienniczkach.
 3. Kancelaria parafialna czynna jest w środy między 9:00 a 10:00 oraz od 16:00 do 17:00. Wizyty w innych dogodnych dla państwa terminach, prosimy uprzedzać telefonicznie (nr tel. 76 844 84 60).
 4. Zapraszamy na środową nowennę o 17:30 oraz mszę w intencjach polecanych przez uczestników tego nabożeństwa w kościele parafialnym w Szklarach Górnych.
 5. Zapraszamy na spotkania „Kręgu Biblijnego” w każdy czwartek o godz. 18.45 po wieczornej  mszy świętej w Szklarach Górnych.
 6. Dzieci zachęcamy do uczestnictwa w zajęciach organizowanych dla nich w soboty w Oratorium.
 7. Wyjazd do Krakowa w sobotę o 5:00 spod kościoła w Szklarach Górnych i ok. 5:15 spod kościoła w Oborze.
 8. Biskup Legnicki, w kolejną rocznicę ustanowienia diecezji, zaprasza od udziału w Eucharystii dziękczynnej przy relikwiach św. Jana Pawła II, którą odprawi 25 marca o  godz. 12:00 w katedrze.
 9. Stowarzyszenie Współpracowników Salezjańskich informuje o możliwości odpisania 1,5 % podatku na wsparcie działalności młodzieżowej w dziełach dla dzieci i młodzieży prowadzonych przez Salezjanów w Lubinie. Wystarczy w zeznaniu wpisać nr KRS 0000081905. Szczegóły na stronie www i fanpage’u parafii.
 10. Msze święte odprawiamy według rozkładu opublikowanego na stronie internetowej. Prosimy o rezerwowanie ich z dużym wyprzedzeniem.
 11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Piotra Sołtysa, Kazimierza Kubickiego i Marię Gaweł. Polećmy drogich nam zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

3 niedziela wielkiego postu | 12 III 2023

 1. W ostatnim czasie ofiarami do puszek wsparli Państwo ofiary trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii kwotą 2 218 zł, Ukrainę kwotą 2 200 zł, a na dzieła misyjne „Ad gentes” zebraliśmy 1 100 zł.
 2. W zakrystii do nabycia świece wielkanocne – paschaliki.
 3. Zachęcamy do starania o jak najbardziej owocne przeżycie Wielkiego Postu, szukania sposobności do modlitwy, adoracji Najświętszego Sakramentu i udziału w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowych Dróg Krzyżowych (16:15 w Szklarach Dolnych, 17:30 w Szklarach Górnych i 19:30 w Oborze) oraz niedzielnych Gorzkich Żali o 17:30. Kandydatów do bierzmowania i dzieci pierwszokomunijne prosimy o odnotowanie obecności na nabożeństwie w dzienniczkach.
 4. Kancelaria parafialna czynna jest w środy między 9:00 a 10:00 oraz od 16:00 do 17:00. Wizyty w innych dogodnych dla państwa terminach, prosimy uprzedzać telefonicznie (nr tel. 76 844 84 60).
 5. Zapraszamy na środową nowennę o 17:30 oraz mszę w intencjach polecanych przez uczestników tego nabożeństwa w kościele parafialnym w Szklarach Górnych.
 6. Ponawiamy zaproszenie dla młodzieży i dorosłych, do parafialnego zespołu muzycznego w duchu uwielbieniowym, próby w środy po wieczornej mszy w budynku Oratorium. Mile widziane zarówno osoby chcące śpiewać, jak i instrumentaliści.
 7. Zapraszamy na spotkania „Kręgu Biblijnego” w każdy czwartek o godz. 18.45 po wieczornej  mszy świętej w Szklarach Górnych.
 8. Dzieci zachęcamy do uczestnictwa w zajęciach organizowanych dla nich w soboty w Oratorium.
 9. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej w przyszłą niedzielę o godz. 16:00.
 10. Msze święte odprawiamy według rozkładu opublikowanego na stronie internetowej. Prosimy o rezerwowanie ich z dużym wyprzedzeniem.
 11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Andrzeja Budkę, do wieczności odszedł również śp. Piotr Sołtys. Polećmy drogich nam zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

2 niedziela wielkiego postu | 5 III 2023

 1. Ofiarami do puszek można dziś wesprzeć dzieła misyjne „Ad gentes”.
 2. Po mszach zmiana tajemnic różańcowych módlmy się w intencji Papieskiej na marzec: Za ofiary nadużyć. Módlmy się za tych, którzy cierpią z powodu zła wyrządzonego im przez członków wspólnoty kościelnej, aby właśnie w Kościele znaleźli konkretną odpowiedź na swój ból i swoje cierpienia.
 3. Zachęcamy do starania o jak najbardziej owocne przeżycie Wielkiego Postu, szukania sposobności do modlitwy, adoracji Najświętszego Sakramentu i udziału w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowych Dróg Krzyżowych (16:15 w Szklarach Dolnych, 17:30 w Szklarach Górnych i 19:30 w Oborze) oraz niedzielnych Gorzkich Żali o 17:30. Kandydatów do bierzmowania i dzieci pierwszokomunijne prosimy o odnotowanie obecności na nabożeństwie w dzienniczkach.
 4. Kancelaria parafialna czynna jest w środy między 9:00 a 10:00 oraz od 16:00 do 17:00. Wizyty w innych dogodnych dla państwa terminach, prosimy uprzedzać telefonicznie (nr tel. 76 844 84 60).
 5. Zapraszamy na środową nowennę o 17:30 oraz mszę w intencjach polecanych przez uczestników tego nabożeństwa w kościele parafialnym w Szklarach Górnych.
 6. Zapraszamy młodzież szkół ponadpodstawowych i dorosłych, chcących tworzyć parafialny zespół muzyczny w duchu uwielbieniowym, na pierwszą próbę, która odbędzie się w najbliższą środę po wieczornej mszy w budynku Oratorium. Mile widziane zarówno osoby chcące śpiewać, jak i instrumentaliści.
 7. Zapraszamy na spotkania „Kręgu Biblijnego” w każdy czwartek o godz. 18.45 po wieczornej  mszy świętej w Szklarach Górnych.
 8. Dzieci zachęcamy do uczestnictwa w zajęciach organizowanych dla nich w soboty w Oratorium.
 9. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkania w najbliższą niedzielę: szóstoklasistów przed Eucharystią na godz. 11:00, a ósmoklasistów po mszy. Zachęcamy do wspólnej modlitwy za młodych rodziców, świadków i ich bliskich.
 10. W Salezjańskiej Szkole Podstawowej w Lubinie rozpoczął się nabór na kolejny rok szkolny. To placówka publiczna, bez ustalonego obwodu i czesnego. „Dzień otwarty” dla kandydatów do klasy I i ich rodziców 7 marca od godz. 17:00. Istnieje możliwość przeniesienia uczniów do szkoły, do klas między IV a VII.  
 11. Coraz częściej o chrzest zabiegają dzieci nieochrzczone w wieku niemowlęcym. Spotykają się z rzeczywistością wiary i życia religijnego swoich rówieśników w szkole. Czasem ich rodzice lub opiekunowie doświadczają przebudzenia w wierze i proszą o chrzest dla swoich dzieci. Co roku, przed I Komunią Świętą, zgłasza się do księży proboszczów pewna liczba osób, które proszą o chrzest dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. W związku z tym Biskup legnicki ustanowił pięć Rejonowych Ośrodków Katechumenatu dla Dzieci, gdzie będzie się odbywało przygotowanie do chrztu dla dzieci i ich rodziców oraz zatwierdził instrukcję, która dokładnie wytycza drogę do chrztu dzieci w wieku 7-14 lat. Biskup zobowiązał księży proboszczów oraz wiernych do postępowania zgodnie z zasadami i procedurami opisanymi w tejże instrukcji. Szczegółowe informacje na stronach www.
 12. Msze święte odprawiamy według rozkładu opublikowanego na stronie internetowej.
  Prosimy o rezerwowanie ich z dużym wyprzedzeniem.
 13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Krystynę Bondos. Polećmy drogich nam zmarłych Miłosierdziu Bożemu.
 14. Obejmujemy modlitwą biskupa nominata ks. Piotra Wawrzynka, którego papież Franciszek ustanowił nowym biskupem pomocniczym diecezji legnickiej, a jego święcenia zostały zaplanowane na 15 kwietnia.

1 niedziela wielkiego postu | 26 II 2023

 1. Na prośbę Biskupa Legnickiego przeprowadzamy dzisiaj zbiórkę do puszek, jako pomoc dla Ukrainy.
 2. W Środę Popielcową rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne, zakończymy je nabożeństwem Gorzkich Żali o 17:30 w kościele parafialnym w Szklarach Górnych. Zachęcamy do starania o jak najbardziej owocne przeżycie całego okresu Wielkiego Postu, szukania sposobności do modlitwy, adoracji Najświętszego Sakramentu i udziału w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowych Dróg Krzyżowych (16:15 w Szklarach Dolnych, 17:30 w Szklarach Górnych i 19:30 w Oborze) oraz niedzielnych Gorzkich Żali o 17:30. Kandydatów do bierzmowania i dzieci pierwszokomunijne prosimy o odnotowanie obecności na nabożeństwie w dzienniczkach.
 3. Kancelaria parafialna czynna jest w środy między 9:00 a 10:00 oraz od 16:00 do 17:00. Wizyty w innych dogodnych dla państwa terminach, prosimy uprzedzać telefonicznie (nr tel. 76 844 84 60).
 4. Zapraszamy na spotkania „Kręgu Biblijnego” w każdy czwartek o godz. 18.45 po wieczornej  mszy świętej w Szklarach Górnych.
 5. W I czwartek modlimy się o powołania do służby w Kościele, szczególnie gorąco zapraszamy wszystkich ministrantów i całą Liturgiczną Służbę, w I piątek odwiedziny chorych, a przed Mszami okazja do spowiedzi, w I sobotę miesiąca o 17:15 modlitwa zadośćuczynienia Niepokalanemu Sercu Maryi w kościele parafialnym w Szklarach.
 6. Dzieci zachęcamy do uczestnictwa w zajęciach organizowanych dla nich w soboty w Oratorium.
 7. Dzieci pierwszokomunijne, przygotowujące się do sakramentu pojednania i pełnego uczestnictwa w Eucharystii wraz z rodzicami zapraszamy w najbliższą niedzielę 5 marca na mszę o 11:30 oraz spotkanie po niej.
 8. Msze święte odprawiamy według rozkładu opublikowanego na stronie internetowej. Prosimy o rezerwowanie ich z dużym wyprzedzeniem.
 9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Stanisławę Błauciak i Romana Kulczyckiego. Polećmy drogich nam zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

7 niedziela zwykła | 19 II 2023 | Popielec

 1. Na prośbę Biskupa Legnickiego przeprowadzamy dzisiaj zbiórkę do puszek, jako pomoc dla poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.
 2. 22 lutego rozpoczyna się wielki post. Środa Popielcowa jest obowiązującym dniem pokuty, w którym należy zachować wstrzemięźliwość i post. Od tego dnia w naszej wspólnocie parafialnej renowacja Misji świętych – rekolekcje wielkopostne, w czasie których przewodnikiem będzie nam ks. Wojciech Drab. Zaplanujmy już dzisiaj udział w nich. Potrwają do niedzieli 26 lutego. Spotkania i nabożeństwa w dostosowanych godzinach, szczegóły na stronie internetowej parafii.
 3. Kancelaria parafialna z racji na Popielec i rekolekcje nieczynna. Wizyty w dogodnych dla państwa terminach, prosimy umawiać telefonicznie (nr tel. 76 844 84 60).
 4. Pierwszy piątek wielkiego postu (24 lutego) przeżywamy w Kościele w Polsce jako dzień pokuty i modlitwy za grzechy wykorzystywania seksualnego małoletnich, w takim duchu odprawimy nabożeństwa dróg krzyżowych.
 5. Zachęcamy do starania o jak najbardziej owocne przeżycie całego okresu Wielkiego Postu, szukania sposobności do modlitwy, adoracji Najświętszego Sakramentu i udziału w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowych dróg krzyżowych (16:15 w Szklarach Dolnych, 17:30 w Szklarach i 19:30 w Oborze) oraz niedzielnych gorzkich żali o 17:30. Kandydatów do bierzmowania i dzieci pierwszokomunijne prosimy o odnotowanie obecności na nabożeństwie w dzienniczkach.
 6. Msze święte odprawiamy według rozkładu opublikowanego na stronie internetowej. Prosimy o rezerwowanie ich z dużym wyprzedzeniem.
 7. Na prośbę Caritas Diecezji Legnickiej przekazujemy informacje o możliwości przekazania 1,5% podatku na cele statutowe organizacji oraz zaproszenia na wczasy letnie dla dorosłych/seniorów w Dąbkach i letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży w Darłówku i w Pogorzelicy. Szczegółowe informacje na stronach internetowych parafii i diecezji.
 8. W dniu 25 marca organizujemy wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Krakowa połączony ze zwiedzaniem sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach oraz centrum Jana Pawła II. Koszt 155 zł. Liczba miejsc jest ograniczona pojemnością autokaru, decyduje kolejność wpłat. Zgłoszenia przyjmuje ks. Piotr lub Patrycja Słota.

6 niedziela zwykła | 12 II 2023

 1. Zachęcamy do adoracji w kościele parafialnym codziennie między 8:00 a 18:00.
 2. Od poniedziałku w Oratorium od 13:00 do 16:00 organizujemy zajęcia dla dzieci. Informacje na stronie www parafii.
 3. Zapraszamy na środową nowennę o 17:30 oraz mszę w intencjach polecanych w tym nabożeństwie w kościele parafialnym w Szklarach Górnych.
 4. Kancelaria parafialna czynna jest w środy między 9:00 a 10:00 oraz od 16:00 do 17:00. Wizyty w innych dogodnych dla państwa terminach, prosimy uprzedzać telefonicznie (nr tel. 76 844 84 60).
 5. W kontekście pomysłu stworzenia parkingu między cmentarzem, a szkołą należy stanowczo podkreślić, że zarówno intencje wymiany działek, jak i półtoraroczne ustalenia w sprawie jego realizacji pomiędzy Gminą Lubin, a parafią, stoją w sprzeczności z nieprawdziwymi informacjami, jakoby mieszkańcy mieli być pozbawieni możliwości korzystania z wybrukowanego skrótu obok plebani. Jeszcze raz wyrażając wdzięczność Wójtowi, za niezwłoczne podjęcie sprawy zapewnienia miejsc parkingowych i podniesienia bezpieczeństwa dzieciom, ich rodzicom, pracownikom dojeżdżającym do szkoły oraz odwiedzającym groby na pobliskim cmentarzu, liczymy na rozwiązanie kwestii w poszanowaniu prawdy i dobra wspólnego, tak byśmy w krótkim czasie  mogli korzystać z publicznego i ogólnodostępnego parkingu. W ramach doraźnego rozwiązania proponujemy parkowanie na placu za plebanią, stąd otwarta brama. Nie jest to może rozwiązanie wygodne ale bezpieczniejsze, niż zatrzymywanie się bezpośrednio na jezdni przy szkole.
 6. Od środy popielcowej 22 lutego rekolekcje wielkopostne. W tym czasie renowacji Misji świętych przewodnikiem będzie nam ks. Wojciech Drab. Zaplanujmy już dzisiaj udział w nich.
 7. Msze święte odprawiamy według rozkładu opublikowanego na stronie internetowej. Prosimy o rezerwowanie ich z dużym wyprzedzeniem. Kończą się niedzielne terminy rezerwacji w roku bieżącym, a powszednie dostępne są w marcu w Szklarach Dolnych, z końcem maja w Oborze, a w Szklarach Górnych od połowy lipca. W kancelarii parafialnej można już rezerwować terminy na rok 2024, prosimy by wzięły to szczególnie pod uwagę osoby przeżywające rocznice, jubileusze czy zamawiające msze gregoriańskie.
 8. Osobom pragnącym w najbliższym czasie zawrzeć małżeństwo polecamy kurs rozpoczynający się 25 lutego w parafii pw. św. Maksymiliana M. Kolbe w Lubinie.
 9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Stanisława Cygańczuka. Polećmy drogich nam zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

5 niedziela zwykła | 5 II 2023

 1. Zachęcamy do adoracji w kościele parafialnym codziennie między 8:00 a 18:00. Po mszach zmiana tajemnic różańcowych, módlmy się za wszystkich tworzących naszą wspólnotę parafialną.
 2. Zakończyliśmy wizyty duszpasterskie. Serdecznie dziękujemy za otwarte drzwi i serca oraz złożone przy tej okazji ofiary. Nadal można poprosić o odwiedziny bądź poświęcenie domu czy mieszkania.
 3. Dziękujemy za pomoc w uprzątnięciu dekoracji świątecznych w naszych świątyniach.
 4. Gratulujemy wyboru dokonanego w Szklarach Górnych i Oborze i wspieramy modlitwą sołtysów i ich rady w wysiłkach podejmowanych na rzecz dobra wspólnego. Zupełnie zdumiewającym okazał się jednak fakt, że pomysł stworzenia parkingu między cmentarzem, a szkołą i propozycje jego realizacji wskazane przez Gminę Lubin, mają nie tylko zwolenników ale i przeciwników. Stąd oddala się perspektywa poprawy bezpieczeństwa naszych najmłodszych. W ramach szukania rozwiązań tego problemu proponujemy wykorzystanie jako parkingu terenów zielonych za plebanią, stąd otwarta brama. Nie jest to może rozwiązanie wygodne ale bezpieczniejsze, niż zatrzymywanie się bezpośrednio na jezdni przy szkole.
 5. Zapraszamy na środową nowennę o 17:30 oraz mszę w intencjach polecanych w tym nabożeństwie w kościele parafialnym w Szklarach Górnych.
 6. Kancelaria parafialna czynna jest w środy między 9:00 a 10:00 oraz od 16:00 do 17:00. Wizyty w innych dogodnych dla państwa terminach, prosimy uprzedzać telefonicznie (nr tel. 76 844 84 60).
 7. W pierwszym tygodniu ferii w szkole przed południem odbywają się zajęcia dla dzieci, a w Oratorium od 13:00 do 16:00 organizujemy zajęcia dla dzieci od lat 6 do 12. Informacje na stronie www parafii.
 8. Od środy popielcowej 22 lutego rekolekcje wielkopostne. W tym czasie renowacji Misji świętych przewodnikiem będzie nam ks. Wojciech Drab. Zaplanujmy już dzisiaj udział w nich.
 9. W przyszłą niedzielę w Oborze modlić się będziemy z członkami chóru górniczego. Zapraszamy na jubileusz tego zespołu i koncert po mszy w Oborze.
 10. Serdecznie zapraszamy młodzież męską do udziału w rekolekcjach powołaniowych, w „Domu Słowa” w Legnicy. Rekolekcje poprowadzą klerycy diecezji legnickiej wraz z ks. Tomaszem Metelicą, prefektem Ośrodka Propedeutycznego. W terminie: 10-12 lutego 2023 roku – młodzież męska szkół średnich oraz studenci.  Zapisy u ks. dra Tomasza Metelicy: mail: powolanie@diecezja.legnica.pl, tel. 880 644 402.
 11. Msze święte odprawiamy według rozkładu opublikowanego na stronie internetowej. Prosimy o rezerwowanie ich z dużym wyprzedzeniem. Kończą się niedzielne terminy rezerwacji w roku bieżącym, a powszednie dostępne są z końcem marca w Szklarach Dolnych i w Oborze, w Szklarach Górnych od połowy lipca, a w Trzmielowie pierwsza wolna jest 26 listopada. W kancelarii parafialnej można już rezerwować terminy na rok 2024, prosimy by wzięły to szczególnie pod uwagę osoby przeżywające rocznice, jubileusze czy zamawiające Msze gregoriańskie.
 12. Osobom pragnącym w najbliższym czasie zawrzeć małżeństwo polecamy kurs rozpoczynający się 25 lutego w parafii pw. św. Maksymiliana M. Kolbe w Lubinie.
 13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Grażynę Grobelną i Henryka Nikodema. Polećmy drogich nam zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

4 niedziela zwykła | 29 I 2023

 1. Zachęcamy do adoracji w kościele parafialnym codziennie miedzy 8:00 a 18:00.
 2. Zakończyliśmy wizyty duszpasterskie. Serdecznie dziękujemy za otwarte drzwi i serca oraz złożone przy tej okazji ofiary. Jeżeli ktoś jeszcze chciałby przyjąć nas z kolędą, może zgłosić to mail-owo.
 3. We wtorek, w uroczystość św. Jana Bosko, ojca młodzieży i założyciela Zgromadzenia Salezjańskiego modlimy się za jego wstawiennictwem za młodych, do których nas posyła oraz za wszystkich członków Rodziny Salezjańskiej, by każdy z osobna był znakiem miłości Boga do człowieka.
 4. Zapraszamy na środową nowennę o 17:30 oraz mszę w intencjach polecanych w tym nabożeństwie w kościele parafialnym w Szklarach Górnych.
 5. Kancelaria parafialna czynna jest w środy między 9:00 a 10:00 oraz od 16:00 do 17:00. Wizyty w innych dogodnych dla państwa terminach, prosimy uprzedzać telefonicznie (nr tel. 76 844 84 60).
 6. W czwartek, 2. lutego, święto Ofiarowania Pańskiego, tradycyjnie zwane MB Gromnicznej. Przed Mszami będzie można nabyć gromnice. Eucharystie w naszych świątyniach wyjątkowo o godz. 17:00 w Szklarach Dolnych i Górnych oraz 19:00 w Oborze. Obchodzimy tego dnia również święto życia konsekrowanego, stąd zbiórka do puszek na cele zakonów klauzurowych. Zmiana godzin wynika z zaplanowanych przez Gminę zebrań wiejskich związanych z wyborami sołtysów naszych wsi o 17:00 w Oborze, a o 18:00 w Szklarach Górnych. Samorządność – to samo-rządzenie, czyli rozwiązywanie własnych spraw, przez samych zainteresowanych, na własną odpowiedzialność – to kwintesencja demokracji. Odpowiedzialność za wspólnotę lokalną, to nie tylko obowiązek obywatelski związany z dokonaniem wyboru ale również możliwość wpływu na losy społeczności, którą się współtworzy.
 7. W tym tygodniu w I czwartek modlimy się o powołania do służby w Kościele, szczególnie gorąco zapraszamy wszystkich ministrantów i całą Liturgiczną Służbę.
 8. W I piątek odwiedziny chorych, przed Mszami okazja do spowiedzi, a po mszach błogosławieństwo świecami za wstawiennictwem św. Błażeja patrona chorób gardła.
 9. W I sobotę miesiąca o 17:15 modlitwa zadośćuczynienia Niepokalanemu Sercu Maryi w kościele parafialnym w Szklarach.
 10. W najbliższą sobotę zapraszamy dzieci na warsztaty zimowe w Oratorium, a wszystkich chętnych do pomocy przy uprzątnięciu świątecznych dekoracji.
 11. Dzieci pierwszokomunijne, przygotowujące się do sakramentu pojednania i pełnego uczestnictwa
  w Eucharystii wraz z rodzicami zapraszamy w najbliższą niedzielę 5 lutego na mszę
  o 11:30 oraz spotkanie po niej.
 12. Serdecznie zapraszamy młodzież męską do udziału w rekolekcjach powołaniowych, w „Domu Słowa” w Legnicy. Rekolekcje poprowadzą klerycy diecezji legnickiej wraz z ks. Tomaszem Metelicą, prefektem Ośrodka Propedeutycznego. Terminy: 3-5 lutego 2023 roku – młodzież męska klas VI-VIII szkoły podstawowej, 10-12 lutego 2023 roku – młodzież męska szkół średnich oraz studenci.  Zapisy u ks. dra Tomasza Metelicy: mail: powolanie@diecezja.legnica.pl, tel. +48 880 644 402.
 13. Msze święte odprawiamy według rozkładu opublikowanego na stronie internetowej.
  Prosimy o rezerwowanie ich z dużym wyprzedzeniem. Kończą się niedzielne terminy rezerwacji w roku bieżącym, a powszednie dostępne są z końcem marca w Szklarach Dolnych, w maju w Oborze, w Szklarach Górnych od połowy lipca, a w Trzmielowie pierwsza wolna jest 15 sierpnia. W kancelarii parafialnej można już rezerwować terminy na rok 2024, prosimy by wzięły to szczególnie pod uwagę osoby przeżywające rocznice, jubileusze czy zamawiające Msze gregoriańskie.
 14. Osobom pragnącym w najbliższym czasie zawrzeć małżeństwo polecamy kurs rozpoczynający się 25 lutego w parafii pw. św. Maksymiliana M. Kolbe w Lubinie.
 15. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Magdalenę Bartkowicz, a w poniedziałek odbędzie się pogrzeb śp. Grażyny Grobelny. Polećmy drogich nam zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

3 niedziela zwykła | 22 I 2023 | NIEDZIELA SŁOWA

 1. Zachęcamy do adoracji w kościele parafialnym codziennie miedzy 8:00 a 18:00.
 2. Zakończyliśmy wizyty duszpasterskie, według ustalonego rozkładu. Serdecznie dziękujemy za otwarte drzwi i serca oraz złożone przy tej okazji ofiary. Osoby pragnące przyjąć kapłanów w innym czasie, niż wyznaczony, prosimy o kontakt mailowy. W trakcie kolędy dodatkowej 22 stycznia odwiedzimy mieszkańców ul. Jodłowej w Szklarach Górnych, a 23 stycznia mieszkańców ulic Kryształowej, Ametystowej i Berylowej w Oborze.
 3. Zapraszamy na środową nowennę o 17:30 oraz mszę w intencjach polecanych w tym nabożeństwie w kościele parafialnym w Szklarach Górnych. W tym tygodniu we wspomnienie św. Franciszka Salezego mija pięć lat od dnia, w którym rozpoczęliśmy w naszej parafii nieustającą nowennę do NMP Wspomożycielki Wiernych, oddając w ten sposób cześć Maryi w wizerunku znajdującym się w naszym ołtarzu głównym.
 4. Kancelaria parafialna czynna jest w środy między 9:00 a 10:00 oraz od 16:00 do 17:00. Wizyty w innych dogodnych dla państwa terminach, prosimy uprzedzać je telefonicznie (nr tel. 76 844 84 60).
 5. Dzisiejszą niedzielę, po raz czwarty obchodzimy jako Niedzielę Słowa Bożego, ustanowioną przez papieża Franciszka. Ma ona służyć temu, „aby wzrosła wśród nas religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”. Wszystkich pragnących pogłębić swoją wiedzę na temat Pisma Świętego i pochylić się nad jego trudnymi fragmentami oraz „czytać swoje życie po Bożemu” zapraszamy na spotkania „Kręgu Biblijnego” w każdy czwartek o godz. 18.45 po wieczornej  mszy świętej.
 6. W najbliższą sobotę nie ma zajęć dla dzieci w Oratorium.
 7. Serdecznie zapraszamy młodzież męską do udziału w rekolekcjach powołaniowych, w „Domu Słowa” w Legnicy. Rekolekcje poprowadzą klerycy diecezji legnickiej wraz z ks. Tomaszem Metelicą, prefektem Ośrodka Propedeutycznego. Terminy: 3-5 lutego 2023 roku – młodzież męska klas VI-VIII szkoły podstawowej, 10-12 lutego 2023 roku – młodzież męska szkół średnich oraz studenci.  Zapisy u ks. dra Tomasza Metelicy: mail: powolanie@diecezja.legnica.pl, tel. +48 880 644 402.
 8. Msze święte w najbliższym tygodniu według rozkładu opublikowanego na stronie internetowej. Od wtorku, 24 stycznia, w dni powszednie, poza środami, wedle zwyczajowego rozkładu: o 17:00 w Szklarach Dolnych, 18:00 w Szklarach Górnych i 19:00 w Oborze.
 9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Marię Rugała oraz Jana Gorczakowskiego. Polećmy drogich nam zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

2 niedziela zwykła | 15 I 2023

 1. Zachęcamy do adoracji w kościele parafialnym codziennie miedzy 8:00 a 18:00.
 2. Trwa wizyta duszpasterska, szczegółowy rozkład znajduje się na odwrocie życzeń przekazanych z opłatkiem oraz na stronie internetowej parafii. Kolęda codziennie od godz. 15:00, a w soboty od 13:00 z przerwą na msze. Serdecznie dziękujemy za otwarte drzwi i serca, składane przy tej okazji ofiary. Osoby pragnące przyjąć kapłanów w innym czasie, niż wyznaczony, prosimy o kontakt mailowy. W trakcie kolędy dodatkowej 22 stycznia odwiedzimy mieszkańców ul. Jodłowej w Szklarach Górnych, a 23 stycznia mieszkańców ulic Kryształowej, Ametystowej i Berylowej w Oborze.
 3. Zapraszamy na środową nowennę o 17:30 oraz mszę w intencjach polecanych w tym nabożeństwie w kościele parafialnym w Szklarach Górnych.
 4. Kancelaria parafialna w okresie kolędowym czynna jest w środy między 9:00 a 10:00. Wizyty w innych terminach prosimy uprzedzać telefonicznie (pod numerem 76 844 84 60).
 5. W najbliższym tygodniu obchodzimy w Kościele dzień judaizmu, zwracając uwagę na biblijne korzenie naszej wiary. Przypominamy również o modlitwie w intencji Jedności Chrześcijan. Prośmy Boga, by ustało zgorszenie podziału pomiędzy tymi, którzy wierzą w Chrystusa, by nastała jedna owczarnia i jeden pasterz wedle zamysłu naszego Pana.
 6. Wszystkich pragnących pogłębić swoją wiedzę na temat Pisma Świętego i pochylić się nad jego trudnymi fragmentami oraz „czytać swoje życie po Bożemu” zapraszamy na spotkania „Kręgu Biblijnego” w każdy czwartek o godz. 18.45 po wieczornej  mszy świętej.
 7. W najbliższą sobotę w Oratorium bal karnawałowy dla dzieci.
 8. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkania w najbliższą niedzielę: szóstoklasistów przed Eucharystią na godz. 11:00, a ósmoklasistów po mszy.
 9. W trzecią niedzielę zwykłą, 22 stycznia, po raz czwarty będziemy obchodzić Niedzielę Słowa Bożego, ustanowioną przez papieża Franciszka. Ma ona służyć temu, „aby wzrosła wśród nas religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”.
 10. Msze święte w najbliższym tygodniu według rozkładu opublikowanego na stronie internetowej, prosimy zwracać uwagę na zmiany i harmonogram uzależniony od wizyt duszpasterskich. Msze
  w Szklarach Dolnych w dni powszednie od 24 stycznia.
 11. W zeszłym tygodniu do wieczności odszedł: Czesław Zelek. Polećmy drogich nam zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

Chrzest Pański | 8 I 2023

 1. Zachęcamy do adoracji w kościele parafialnym codziennie miedzy 8:00 a 18:00.
 2. Trwa wizyta duszpasterska, szczegółowy rozkład znajduje się na odwrocie życzeń przekazanych z opłatkiem oraz na stronie internetowej parafii. Kolęda codziennie od godz. 15:00, a w soboty od 13:00 z przerwą na msze. Serdecznie dziękujemy za otwarte drzwi i serca, składane przy tej okazji ofiary. Osoby pragnące przyjąć kapłanów w innym czasie, niż wyznaczony, prosimy o kontakt mailowy.
 3. Zapraszamy na środową nowennę o 17:30 oraz mszę w intencjach polecanych w tym nabożeństwie w kościele parafialnym w Szklarach Górnych.
 4. Kancelaria parafialna w okresie kolędowym czynna jest w środy między 9:00 a 10:00. Wizyty w innych terminach prosimy uprzedzać telefonicznie (pod numerem 76 844 84 60).
 5. Wszystkich pragnących pogłębić swoją wiedzę na temat Pisma Świętego i pochylić się nad jego trudnymi fragmentami oraz „czytać swoje życie po Bożemu” zapraszamy na spotkania „Kręgu Biblijnego” w każdy czwartek o godz. 18.45 po wieczornej  mszy świętej.
 6. W najbliższą sobotę 14 stycznia zapraszamy dzieci na zajęcia do Oratorium.
 7. Dzieci pierwszokomunijne, przygotowujące się do sakramentu pojednania i pełnego uczestnictwa w Eucharystii wraz z rodzicami zapraszamy w najbliższą niedzielę 15 stycznia na mszę o 11:30 oraz spotkanie po niej.
 8. Msze święte w najbliższym tygodniu według rozkładu opublikowanego na stronie internetowej, prosimy zwracać uwagę na zmiany i harmonogram uzależniony od wizyt duszpasterskich. Od poniedziałku do czwartku nie sprawujemy Eucharystii w Oborze.

Świętej Bożej Rodzicielki Maryi | 1 I 2023

 1. Proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia Noworoczne.
 2. Zachęcamy do adoracji w kościele parafialnym codziennie miedzy 8:00 a 18:00.
 3. Wizyty duszpasterskie od wtorku 27 grudnia, szczegółowy rozkład znajduje się na odwrocie życzeń przekazanych z opłatkiem oraz na stronie internetowej parafii. Kolęda codziennie od godz. 15:00, a w soboty od 13:00 z przerwą na msze. Serdecznie dziękujemy za otwarte drzwi i serca, składane przy tej okazji ofiary. Osoby pragnące przyjąć kapłanów w innym czasie, niż wyznaczony, prosimy o kontakt mailowy.
 4. Zapraszamy na środową nowennę oraz mszę w intencjach polecanych w tym nabożeństwie o 17:30.
 5. Kancelaria parafialna w okresie kolędowym czynna jest w środy między 9:00 a 10:00. Wizyty w innych terminach prosimy uprzedzać telefonicznie (pod numerem 76 844 84 60).
 6. W I czwartek modlimy się o powołania do służby w Kościele, szczególnie gorąco zapraszamy wszystkich ministrantów i całą Liturgiczną Służbę, odwiedziny chorych w I sobotę, 7 stycznia, tego dnia o 17:15 modlitwa zadośćuczynienia Niepokalanemu Sercu Maryi w kościele parafialnym w Szklarach.
 7. Wszystkich pragnących pogłębić swoją wiedzę na temat Pisma Świętego i pochylić się nad jego trudnymi fragmentami oraz „czytać swoje życie po Bożemu” zapraszamy na spotkania „Kręgu Biblijnego” w każdy czwartek o godz. 18.45 po wieczornej  mszy świętej.   
 8. W piątek 6 stycznia, uroczystość Objawienia Pańskiego, msze według rozkładu niedzielnego. Tego dnia odbędzie się w Lubinie Orszak Trzech Króli,  rozpocznie się o 12:30 na rynku. A o godz. 17:30 zapraszamy wszystkich chętnych na wspólne kolędowanie przy naszym Oratorium.
 9. Najbliższe zajęcia dla dzieci w Oratorium 14 stycznia.
 10. Msze święte w najbliższym tygodniu według rozkładu opublikowanego na stronie internetowej, prosimy zwracać uwagę na zmiany i harmonogram uzależniony od wizyt duszpasterskich.