Niech żyje nam górniczy stan!

Tradycyjnie w naszej parafii z okazji wspomnienia św. Barbary odbyły się msze święte w intencji górników oraz ich rodzin i bliskich. W czasie Eucharystii o godz. 10:00 w Oborze oraz o godz. 11:30 w Szklarach Górnych modliliśmy się o Boże błogosławieństwo i zachowanie od nieszczęśliwych zdarzeń. Górnicy w mundurach nie tylko licznie przybyli na uroczystość ale też czynnie uczestniczyli w liturgii, pełniąc różne posługi liturgiczne, a procesyjne wejście i odśpiewanie hymnu górniczego rozpoczęło nasze celebracje. Obecność pocztów sztandarowych z naszych wspólnot ale i z parafii pod wezwaniem św. Barbary z Lubina jak zwykle uświetniła święto górniczej braci, która nie tylko poleca się modlitwom wiernych ale potrafi również z zaangażowaniem troszczyć się o potrzeby parafialnej wspólnoty, także hojnie wspierając materialnie podejmowane przedsięwzięcia.