Wyprawa na kresy

PROGRAM WYCIECZKI NA TRASIE: LWÓW – PODOLE – STANISŁAWÓW – ŁUKOWIEC
TERMIN : 25-30.05.2020

I DZIEŃ (25.05 – PONIEDZIAŁEK)

  • WYJAZD GRUPY Z LUBINA O GODZINIE 21:30 (GRUPA JEDZIE SAMA DO LWOWA – BEZ PILOTA)

II DZIEŃ (26.05 – WTOREK)

  • PRZYJAZD DO LWOWA CCA 13:00 SPOTKANIE Z PRZEWODNIKIEM I ZWIEDZANIE MIASTA. ZWIEDZANIE ROZPOCZYNAMY OD WYCIECZKI OBJAZDOWEJ: KOŚCIÓŁ ŚW. ELŻBIETY, KATEDRA ŚW. JURA, POLSKA SZKOŁA, KOŚCIÓŁ MARII MAGDALENY. ZWIEDZANIE : CMENTARZA ŁYCZAKOWSKIEGO ORAZ CMENTARZA ORLĄT, PRZEJAZD DO CENTRUM I ZWIEDZANIE LWOWSKIEJ STARÓWKI: WIEŻA PROCHOWA, POMNIK FIODOROWA, CERKIEW WOŁOSKA, ARSENAŁ KRÓLEWSKI, KOŚCIÓŁ DOMINIKANÓW, POMNIK NIKIFORA, RYNEK, KAMIENICA KRÓLEWSKA,WŁOSKIE PODWÓRKO, KAMIENICA CZARNA, KATEDRA ŁACIŃSKA, KAPLICA BOIMÓW, KATEDRA ORMIAŃSKA, PLAC MICKIEWICZA, OPERA. PRZEJAZD DO HOTELU, OK. 18.00 CIEPŁA OBIADOKOLACJA W HOTELU LUB W RESTAURACJI NA MIEŚCIE. NOCLEG WE LWOWIE W HOTELU „DREVNYGRAD” www.drevnygrad.com.ua

III DZIEŃ (27.05 – ŚRODA)

  • WYKWATEROWANIE. ZAMIAST ŚNIADANIA – SUCHY PROWIANT, WYJAZD Z HOTELU O GODZINIE  06.00. ZAMEK W OLESKU Z TRASY – MIEJSCE URODZENIA JANA III SOBIESKIEGO, 09.00 – 10.30 ZWIEDZANIE ŁAWRY POCZAJOWSKIEJ – NAJWIĘKSZEGO PRAWOSŁAWNEGO SANKTUARIUM NA ZACHODNIEJ UKRAINIE (WYMAGANY ODPOWIEDNI STRÓJ – PANIE- CHUSTA, SPÓDNICA, RAMIONA ZASŁONIĘTE, PANOWIE – SPODNIE LUB SZORTY ZA KOLANO, KOSZULKA PRZYKRYWAJĄCA RAMIONA),PRZEJAZD DO KRZEMIEŃCA – 11.00 – 12.30 ZWIEDZANIE MUZEUM JULIUSZA SŁOWACKIEGO, LICEUM KRZEMIENIECKIE, WIDOK NA GÓRĘ BONY, PRZEJAZD DO ZBARAŻA – 14.00 – 15.30 ZWIEDZANIE ZAMKU, DALSZA JAZDA GODZINA 19.00  OBIADOKOLACJA, NOCLEG W KAMIEŃCU PODOLSKIM. HOTEL „7DNI” www.7dniv.ua

IV DZIEŃ (28.05 – CZWARTEK)

  • PO ŚNIADANIU 9.00 – 15.00 ZWIEDZANIE KAMIEŃCA – MOST TURECKI, TWIERDZA PODOLSKA (STARY I NOWY ZAMEK), NOWY MOST NAD KANIONEM RZEKI SMOTRYCZ, STARE MIASTO, KATEDRA ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA I INNE NAJWAŻNIEJSZE ZABYTKI, PRZEJAZD DO CHOCIMIA I ZWIEDZANIE FORTECY, OKOPY ŚW. TRÓJCY. WYJAZD W STRONĘ STANISŁAWOWA. GODZ. 18.30 – 19.30 ZWIEDZANIE STANISŁAWOWA – KATEDRA GRECKOKATOLICKA (DAWNY KOŚCIÓŁ JEZUITÓW), DAWNY KOŚCIÓŁ FARNY (KRYJĄCY GROBY POTOCKICH), RYNEK I RATUSZ, KOŚCIÓŁ ORMIAŃSKI, POMNIK ADAMA MICKIEWICZA,
  • ZAKWATEROWANIE W HOTELU IVANO-FRANKIVSK (OBIADOKOLACJA, NOCLEG) „HOTEL NADIYA” www.nadiyahotel.com

V DZIEŃ (29.05 – PIĄTEK)

  • PO ŚNIADANIU – O GODZINIE 09:00 WYKWATEROWANIE. PRZEJAZD NA ŁUKOWIEC. POBYT W GODZINACH 10.30 – 19.30. WYJAZD W DROGĘ POWROTNĄ DO KRAJU. POŻEGNANIE Z PRZEWODNIKIEM W SAMBORZE.

VI DZIEŃ (30.05 – SOBOTA)

  • GRUPA WRACA SAMA – BEZ PILOTA. ZAKOŃCZENIE WYCIECZKI W GODZINACH DOPOŁUDNIOWYCH.

Ceny zawierają – przejazd autokarem + opłaty drogowo-parkingowe, ubezpieczenie KL i NNW (6 dni), 3 noclegi,  2 śniadania, 1 suchy prowiant, 3 obiadokolacje, opieka pilota-przewodnika (od Lwowa do Sambora), przewodnika w Kamieńcu i Stanisławowie (Ivano-Frankivsk), bilety – cmentarz łyczakowski, opera, katedra łacińska, katedra ormiańska, ławra Poczajowska, Muzeum Słowackiego, zamki : Zbaraż, Kamieniec i Chocim

Zapisy: Biuro Turystyczno-Handlowe „Jan –Tour” Dariusz Kulpiński, 59-400 Jawor, Rynek 19,
tel/fax.: 76 870 40 84 , tel/fax.: 76 729 19 06 lub u Juranda Kopalskiego tel. 721 117 043

Leave a Reply