PODYPLOMOWE STUDIA TEOLOGICZNO-KATECHETYCZNE W LEGNICY

W związku z tym, że w najbliższym czasie wielu katechetów zatrudnionych w szkołach uzyska uprawnienia emerytalne lub skorzysta z nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego, w roku akademickim 2018/2019 planujemy uruchomienie czterosemestralnych Podyplomowych Studiów Teologiczno-Katechetycznych w Legnicy.

W trosce o przygotowanie osób, które mogłyby podjąć pracę w charakterze nauczycieli religii, chcielibyśmy umożliwić zainteresowanym studiowanie teologii w Legnicy. To z pewnością wielu ułatwiłoby dojazdy na zajęcia.

Prosimy, aby zachęcać czynnych zawodowo nauczycieli, którzy – zdaniem Księży Proboszczów – mogliby uzyskać dodatkowe kwalifikacje i w przyszłości pracować jako katecheci.

Szczegółowe informacje można odnaleźć w załącznikach, a także na stronie internetowej Diecezji Legnickiej oraz Diecezjalnego Centrum Edukacyjnego w Legnicy.

Opiekunem naukowym studiów w Legnicy będzie Ksiądz Profesor Sławomir Stasiak – prorektor ds. promocji i współpracy z zagranicą Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Dyrektorem zaś będzie Ksiądz dr Jarosław Kowalczyk – dyrektor Wydziału Katechetycznego LKB.

Serdecznie zapraszamy do studiowania teologii w Legnicy!

ks. Jarosław Kowalczyk

W załączniku znajdują się dokumenty niezbędne w procesie rekrutacji.
Prosimy, aby wydrukować dwustronnie (cztery strony na dwóch kartkach).

DOKUMENTY DO POBRANIA