życzenia świąteczne

Trudno nam rozpoznać Boga w żłobie? Kto z nas szuka Boga w stajni? Kto z nas potrafi zobaczyć Boga w sytuacji takiej nocy jaką przeżyli Maryja i Józef z Jezusem? W poczuciu zawodu ze strony krewnych i przyjaciół…, w biedzie, w bezdomności, w braku… Czy nie mówimy wtedy z rozpaczą lub w buncie: Boga nie ma?

Czy mamy odwagę szukać Boga w stajni, jaką staje się nasze osobiste życie, zniszczone grzechem, czasami nałogiem. Kiedy mamy poczucie klęski i zawodu – w stosunku już nie do innych, lecz do samych siebie. Czy Bóg może jeszcze szukać czegoś w stajni mojego wnętrza? Czy Jego miejsce nie jest w posprzątanym kościele?

Co zrobimy ze zdumiewającym wyborem Boga, który wolał się urodzić w stajni niż w świątyni? On nie przychodzi, by się obnosić ze swoją godnością, ale by przywrócić nam naszą! Nie przychodzi, by brać – przychodzi by dawać! Nie przychodzi, by ranić – przychodzi by leczyć! Nie żąda ofiar z najdroższych pokarmów, sam staje się Pokarmem! Leży w żłobie, w Betlejem – „Domu Chleba”.

Życzymy nie tyle wspomnienia Narodzin, co spotkania! Z Panem. Z Maryją. Z Józefem.
Z ludźmi. Nie przegapmy tego wyjątkowego momentu zachwytu objawieniem się Pana Życia.

Pasterki odprawimy w Trzmielowie o 20:00, a w Szklarach Górnych i Oborze o 22:00 i północy. W pierwszy i drugi dzień świąt porządek niedzielny z wyjątkiem mszy o 7:00, 25 grudnia. Na wszystkie msze w naszych świątyniach obowiązuje rezerwacja miejsc na stronie internetowej.

Jeżeli nie udało się Wam zarezerwować miejsca na Eucharystię zachęcamy do nawiedzenia kościoła parafialnego, który jest otwarty codziennie w godzinach 8:00 – 18:00. W tym czasie wystawiony jest Najświętszy Sakrament, możemy w ten sposób być przy Nowonarodzonym w modlitwie adoracji.

Prosimy o wyrozumiałość i modlitewne wsparcie prac przy wieży w Oborze, ich odbiór i rozliczenie musi dokonać się do końca roku.

Kolęda w dotychczasowej formie jest w tym roku niemożliwa, stąd tradycyjna wizyta
duszpasterska w Państwa domach zastąpiona zostaje rewizytą – mszami, na które zapraszamy od 28 grudnia 2020 do 2 lutego 2021. Rezerwację miejsca i obecność na mszy odnotujemy w kartotece jako spotkanie kolędowe, przy tej okazji zachęcamy do chwili rozmowy. Wasze sugestie i uwagi związane z funkcjonowaniem parafii możecie przekazać również w kopercie, w której otrzymaliście życzenia i opłatek. Jeżeli zdecydujecie się ją podpisać może być to początek wymiany zdań i dialogu między nami. Te przekazane anonimowo przyjmiemy z nie mniejszą uwagą i szacunkiem.

Leave a Reply