Asystentura dla osób z niepełnosprawnością

Serdecznie zapraszamy do udziału w Projekcie „ASYSTENCJA OSOBISTA SKUTECZNĄ FORMĄ WSPIERANIA NIEZALEŻNEGO ŻYCIA” i skorzystania z usług asystencji osobistej. Poniżej szczegółowe informacje.

Czym są usługi asystencji osobistej

Praca asystenta osobistego w Programie ma na celu pomoc niepełnosprawnym osobom dorosłym i dzieciom oraz osobom z zaburzeniami psychicznymi nieposiadających orzeczenia o niepełnosprawności  w pokonywaniu trudności będących następstwem niepełnosprawności lub choroby w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym. Szeroko rozumiane wsparcie i pomoc w czynnościach, w których Klient nie może sobie samodzielnie poradzić, ma za zadanie wzmocnić jego autonomię. Daje szansę na poprawę jakości życia, czyniąc je bardziej niezależnym.

Kto może wziąć udział w Programie

Adresatami Programu są niepełnosprawne osoby dorosłe i dzieci  oraz osoby z zaburzeniami psychicznymi nie posiadające orzeczenia o niepełnoprawności:

  •  zamieszkujące powiat: głogowski, polkowicki, lubiński, legnicki i m. Legnica,
  •  posiadające orzeczenie o stopniu niepełnosprawności   lub orzeczenie równoważne lub zaświadczenie z Poradni Zdrowia Psychicznego

Rekrutację do projektu prowadzi pracownik pod numerem tel. 881 476 942, udzieli on również wszelkich informacji na temat projektu.

Leave a Reply