PÓŁKOLONIE LETNIE – LIPIEC 2024

Półkolonie Boskie Talenty – Tydzień Pełen Wspaniałej Zabawy!

W dniach 1-5 lipca 2024 roku, w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Szklarach Górnych, odbyły się Półkolonie Boskie Talenty, zorganizowane przez Parafię pw. św. Piotra i Pawła. To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło dzieci i młodzież z okolicy, oferując im tydzień pełen radości, kreatywnych zajęć i niezapomnianych wspomnień.

Codziennie, punktualnie o godzinie 9:00, dzieci zbierały się na wspólne zajęcia, prowadzone przez doświadczonych i pełnych pasji wychowawców. Każdy dzień rozpoczynał się od krótkiego „słówka na początek”, które przygotowywał ks. Paweł Kajl. Wprowadzało ono uczestników w nastrój pełen entuzjazmu i gotowości do działania. Następnie odbywały się zabawy integracyjne, które pomagały dzieciom budować więzi i umiejętności współpracy. Warsztaty językowe, odbywające się później, rozwijały umiejętności komunikacyjne w języku angielskim, które były prowadzone przez Panią Katarzynę Stępień.

Każdy dzień półkolonii był wzbogacony o różnorodne warsztaty. Codziennie odbywały się warsztaty plastyczne, które rozwijały zdolności manualne i kreatywność uczestników. Warsztaty językowe, prowadzone w poniedziałki, środy i piątki, umożliwiały dzieciom naukę i zabawę w języku angielskim w atrakcyjny sposób. Poniedziałek był wyjątkowy dzięki dogoterapii – zajęcia z udziałem psa terapeuty -Isi z opiekunką Panią Martą, które przynosiły wiele radości i relaksu. We wtorek dzieci miały okazję uczestniczyć w warsztatach teatralnych, które odbywały się w CK Muza w Lubinie i przenosiły uczestników w świat sztuki scenicznej. Środa skupiały się na zdrowym stylu życia dzięki warsztatom prozdrowotnym poprowadzonym przez Panie z Lubińskiego Sanepidu. Następnie pani Basia z Miedziowe Rugby Lubin poprowadziła dla dzieci inspirujący trening rugby 🏉. Ten fantastyczny sport okazał się prawdziwym hitem zarówno wśród starszych, jak i młodszych uczestników półkolonii. Czwartek były zarezerwowany na warsztaty muzyczne, które rozwijały talenty wokalne i instrumentalne dzieci. Poprowadziła je Pani Dyrygent Emilia Ziegler-Opara. Piątek upłynął pod znakiem dużej ilości ruchu i dobrej zabawy na świeżym powietrzu podczas zajęć sportowych.

Półkolonie Boskie Talenty były nie tylko czasem zabawy, ale również miejscem, gdzie dzieci mogły rozwijać swoje talenty i zainteresowania w bezpiecznym oraz przyjaznym środowisku. Warto podkreślić, że wydarzenie to zostało zgłoszone do Kuratorium Oświaty oraz wpisane do Bazy Wypoczynku MEN. Kontrole przeprowadzone przez Kuratorium Oświaty i Sanepid potwierdziły wysoki standard organizacji i bezpieczeństwa.

Dzieci codziennie o godzinie 15:00 były odbierane przez rodziców, pełne wrażeń i radości z przeżytych przygód. Półkolonie Boskie Talenty to bez wątpienia czas wspaniałej zabawy, rozwijania pasji i tworzenia pięknych wspomnień na długi czas.

Dziękujemy wychowawcom pani Marzenie Musiał oraz pani Agacie Kołakowskiej za ich cierpliwość, troskę i nieustanne wsparcie, które sprawiły, że każdy dzień był pełen inspiracji i niezapomnianych chwil. Podziękowania kierujemy również do Pani Kierownik Barbary Czekajło za profesjonalne zarządzanie i opiekę, które pozwoliły nam cieszyć się bezpiecznymi i dobrze zorganizowanymi półkoloniami.

Serdeczne podziękowania składamy także Księdzu Pawłowi Kajlowi za duchowe przewodnictwo, obecność i modlitwy, które dodawały nam siły i inspirowały do rozwijania naszych talentów.

Wyrażamy wdzięczność Dyrekcji Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Szklarach Górnych za udostępnienie przestrzeni szkoły oraz wsparcie, które okazaliście nam na każdym etapie organizacji. Wasza życzliwość i zaangażowanie były dla nas nieocenione.

Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Moniki Śliwy za opiekę pielęgniarską. Jej profesjonalizm i troska zapewniły dzieciom bezpieczeństwo i komfort każdego dnia.

Półkolonie były zorganizowane przy dużym wsparciu Parafian, Salezjanów Współpracowników oraz przyjaciół dzieła salezjańskiego. Ta wspólna inicjatywa pokazała, jak wielką siłę ma społeczność, która jednoczy się wokół wspólnego celu, tworząc niezapomniane doświadczenia dla najmłodszych.

Już teraz organizatorzy zapowiadają kolejne edycje półkolonii, aby każde dziecko mogło odkrywać i rozwijać swoje talenty w inspirującym i wspierającym środowisku. Do zobaczenia na następnych półkoloniach!

(AKK)