XXIII MIĘDZYDIECEZJALNA PIELGRZYMKA W INTENCJI TRZEŹWOŚCI NARODU

Nasza ziemska droga, jest pielgrzymowaniem do Domu naszego Ojca. Niejednokrotnie stajemy w jej trakcie na rozdrożu: którą pójść drogą, w jakim kierunku się udać, jakie wartości wybrać, po której stronie się opowiedzieć. Czujemy się wtedy zagubieni, pełni trwogi i bezradni. W obecnym czasie, kiedy zmagamy się z pandemią koronawirusa i jej wielorakimi skutkami, tym więcej budzi się niepewność, lęk i strach i w konsekwencji pojawiać się mogą kryzysy w różnych wymiarach życia. To niestety sprzyjać może nadmiernemu sięganiu po alkohol, tym więcej, że ciągle w naszym polskim życiu nie radzimy sobie z przywarą pijaństwa. Sytuacja jest poważna, bo nietrzeźwość degraduje człowieka, osłabia duchowo i religijnie, podcina jego morale, ostatecznie zniewala. A przecież tylko prawdziwie wolny człowiek jest zdolny przezwyciężać kryzysy.

Aby radzić sobie z tymi problemami w naszym życiu i w życiu naszych bliskich, z hasłem „Trzeźwością pokonywać kryzys” już 23 raz w dniu 13 czerwca 2021 roku powędrujemy do stóp Maryi w Krzeszowskim Sanktuarium, aby za Jej wstawiennictwem modlić się w intencji trzeźwości naszego Narodu. Zapraszamy do przeżycia pielgrzymkowego spotkania w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej.

Osoby, które z różnych przyczyn nie będą mogły osobiście uczestniczyć we mszy zapraszamy do łączności duchowej przez transmisję pod adresem:
www.opactwo.eu > bazylika na żywo

W imieniu organizatorów

Ks. Bronisław Piśnicki
Diecezjalny Duszpasterz Trzeźwości
i osób uzależnionych
Diecezji Legnickiej

Ks. Rafał Chudy
Diecezjalny Duszpasterz Trzeźwości
i osób uzależnionych
Diecezji Świdnickiej

Szczegółowy plan spotkania na plakacie.

XXII pielgrzymka w intencji trzeźwości - plakat

Leave a Reply