MISTERIUM MĘKI pAŃSKIEJ W KRAKOWIE

W sobotę 9 kwietnia organizujemy wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Krakowa. Liczba miejsc jest ograniczona dostępnością biletów na spektakl dla 48 osób. Zgłoszenia można dokonać w zakrystii bądź telefoniczne.

Salezjanie z Krakowa wraz z zespołem “Ziemia Boga” i reżyserem Marcinem Kobierskim po raz kolejny stworzyli niezwykłe Misterium Męki Pańskiej. Poniżej informacje o wcześniejszych realizacjach.

Przeczytaj obszerny artykuł z premiery Misterium 2021

Zobacz galerię zdjęć

O czym naprawdę opowiada i skąd wziął się pomysł na tegoroczne Misterium w wywiadzie z Reżyserem, Marcinem Kobierskim.

Zapraszamy do przeczytania wywiadów z aktorami:

Krystianem Lipińskim grającym Jezusa

Emilią Kasprowicz i Justyną Gołas grającymi rolę Maryi

Kilka słów o tym czym jest Misterium…

Zbawcze dzieło Jezusa Chrystusa jest zawsze aktualne. Bóg, który stał się człowiekiem, przyszedł na świat, aby odkupić człowieka, wyzwolić go z niewoli grzechu i śmierci. Jest to najważniejsze wydarzenie dla ludzkości i zawsze pozostaje żywe dla wszystkich chrześcijan. Głównie dlatego, że wspominamy te wydarzenia w sakramentach, a szczególnie w Eucharystii.

Teatr nie był czymś obcym dla św. Jana Bosko. Organizował w swoim Oratorium przedstawienia teatralne i widział w nich ważny wymiar wychowawczy. Teatr służy radości, ale również kształtuje postawy. Poprzez przedstawienia teatralne mógł docierać do umysłów i emocji ludzi, które mogły się stać przyczyną do zmiany życia. Ksiądz Bosko wykorzystywał teatr do przekazywania podstawowych prawd wiary i moralności.

W jaki sposób można połączyć zbawcze dzieło Jezusa z teatrem? Bardzo prosto! Dzieło Misterium Męki Pańskiej jest spektaklem teatralnym, mówiącym o najważniejszych wydarzeniach dla wszystkich chrześcijan. Przywołuje momenty z życia Jezusa Chrystusa i Jego uczniów.

Salezjanie na Łosiówce od ponad 89 lat wystawiają Misterium Męki Pańskiej. Aktualnie reżyserem spektaklów jest pan Marcin Kobierski, aktor teatru Bagatela. Oprócz młodych salezjanów w Misterium biorą udział członkowie wspólnoty „Ziemia Boga”, działającej przy dziele salezjańskim na Tynieckiej 39. Salezjańskie Misterium przybliża widzom najważniejsze wydarzenia z życia naszego Zbawiciela, ale także zwraca uwagę na najważniejsze aspekty i dylematy ludzkiego życia.

Nasze Misterium wyróżnia się spośród innych misteriów. Trzonem scenariusza jest zawsze Ewangelia, jednak jest rozbudowana o różne dodatkowe wątki, dlatego każdego roku jest inny temat przewodni. To na pewno dodaje atrakcyjności temu wydarzeniu. Misterium Męki Pańskiej ma przede wszystkim charakter ewangelizacyjny. Przez to dzieło chcemy przybliżyć widzom jak dobry i miłosierny jest nasz Bóg.