Gminny rajd rowerowy

Przypominamy, że 20 czerwca odbędzie się kolejna edycja Gminnego Rajdu Rowerowego. Tegoroczna odsłona tej rodzinnej imprezy będzie miała zupełnie inną formułę. Do przejechania będą trzy trasy, których start będzie w następujących miejscowościach: Chróstnik, Niemstów, Szklary Górne. Termin zapisów do udziału w rajdzie przedłużono do 11 czerwca.

Na uczestników będą czekały różne atrakcje: rozwiązywanie questów pozwalających poznać bliżej historię miejscowości naszej gminy, warsztaty artystyczne, a także atrakcje sprawnościowe. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale, wezmą też udział w loterii z nagrodami niespodziankami. Nowa formuła pozwoli nie tylko na poznanie historii naszych miejscowości ale przede wszystkim na dobrą zabawę w rodzinnym gronie.

Nowa formuła rajdu będzie miała 3 mety i 3 trasy do wyboru:

  • Chróstnik – Krzeczyn Wielki – Chróstnik – rowiązanie Questu pt. „Dawne dzieje Chróstnika”
  • Niemstów – Czerniec – Niemstów – rozwiązanie Questu pt. „Tajemnice książęcego uroczyska”.
  • Szklary Górne – Obora – Szklary Górne – rozwiązanie Questu pt. „Tropami historii
    w Szklarach Górnych”

Dzieci w rajdzie startują za darmo, natomiast wpisowe dla osoby dorosłej wynosi 5 zł. Zgłoszenia oraz regulamin znajdują się na stronie internetowej Ośrodka Kultury Gminy Lubin

Leave a Reply