Kurs przedmałżeński – zapraszamy na zajęcia we wrześniu i październiku

To bardzo ważne, żeby dobrze się przygotować do podjęcia decyzji o dzieleniu z kimś swojego życia, no i… do pierwszych kroków na tej nowej drodze. Nie musicie być narzeczeństwem, wystarczy że poważnie rozważacie perspektywę wspólnej przyszłości i bierzecie pod uwagę możliwość zawarcia małżeństwa.
Propozycja tworzy dobrze przemyślaną całość, zatem ostrzegam chętnych, u nas nie smakuje się „po trochu”, ale korzystamy z wszystkich propozycji. Zapoznajcie się dokładnie z informacjami. Zapraszam serdecznie na niedzielne spotkania o 17:30 i ekscytujący październikowy weekend w pałacu w Szklarach Górnych.
Praca, nauka i wszelkie inne sprawy codzienne bledną, wobec szansy zdobycia pewności co do decyzji, o tym, z KIM chcę dzielić całe swoje życie! Zadbajcie o czas przygotowania do małżeństwa przede wszystkim dla siebie samych. Bo „chwile” poświęcone na te spotkania, nie będą zmarnowane z powodu jakiegoś „widzi-mi-się” księdza, ale staną się wyjątkowym momentem, w którym budować będziecie wspólną przyszłość.

Terminy

start: 23 września 2018
następne spotkania: 30 września oraz 7, 14 i 21 października 2018 r.
dialogi narzeczeńskie: 26-28 października 2018 r.

Czas

niedziele: godz. 17.30 ok. 2h (w sumie pięć spotkań)
weekend: piątek 17.30 – niedziela 14.30, całodniowe zajęcia warsztatowe, w duchu Spotkań Małżeńskich, których metodą jest praca własna narzeczonych we dwoje. Inspirują do niej wprowadzenia małżeństw prowadzących i kapłana – animatorów tego stowarzyszenia. Uczestnicy, w parach mają możliwość pełniejszego poznania swoich cech osobowości, oczekiwań, ustalenia wspólnej hierarchii wartości i spraw w życiu, uczą się jak rozwiązywać konflikty i jak budować autonomię swojego związku. Odkrywają czym jest naprawdę sakrament małżeństwa.
NPR: spotkania w poradni rodzinnej (terminy ustalane w trakcie zajęć)

Miejsce

spotkania niedzielne i weekend dialogowy: pałac SOSW w Szklarach Górnych

 

Koszt

weekend dialogowy wiąże się z opłatą noclegów i wyżywienia, która wraz z materiałami pomocniczymi wynosić będzie 190 zł/os. Opłatę prosimy wnieść na konto nr: 28 1090 2082 0000 0005 4601 2755, adresat: Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Piotra i Pawła, tytułem: kurs przedmałżeński – para: Kowalski, Nowak

Zapisy:       kliknij i wypełnij formularz zgłoszeniowy

Potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i udziału w kursie dokonuje telefonicznie duszpasterz. Zgłoszenie udziału, bez potwierdzenia ze strony proboszcza, nie gwarantuje możliwości uczestnictwa w zajęciach.

Kontakt

zapraszamy do osobistego kontaktu, na wszelkie pytania odpowie i wątpliwości wyjaśni ks. Paweł Kajl, tel. 608 592 738