Wypełnij ankietę dla Papieża!

www.synod2018.pl – to adres strony internetowej poświęconej przygotowaniom do przyszłorocznego Synodu Biskupów nt. młodzieży i rozeznawania powołania. Pod tym adresem znajduje się ankieta, do wypełnienia której zaproszeni są młodzi między 16 a 30 rokiem życia. Ankieta będzie aktywna do końca września.
Z inicjatywy Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM powstała polska strona internetowa poświęcona przygotowaniom do przyszłorocznego Synodu Biskupów na temat młodzieży i rozeznawania powołania. W przyszłości będzie ona zawierać informacje o inicjatywach podejmowanych w Polsce w związku z przygotowaniami do obrad synodalnych, a obecnie znajduje się na niej polska wersja ankiety przygotowanej przez watykański sekretariat synodu, do wypełnienia której zaproszeni są młodzi ludzie na całym świecie.
– Celem tej ankiety – skierowanej do młodzieży z całego świata pomiędzy 16 a 30 rokiem życia – jest danie Ci możliwości abyś został usłyszany, abyś wyraził siebie, abyś opowiedział o tym, kim jesteś i co chciałbyś aby inni o Tobie wiedzieli – czytamy na stronie synod2018.pl, a samą ankietę – zgodnie z zaleceniami Stolicy Apostolskiej – należy wypełnić do 30 września. Jej wyniki posłużą do opracowania instrumentum laboris – dokumentu, stanowiącego punkt wyjścia do przyszłorocznych obrad synodalnych.


WYPEŁNIJ ANKIETĘ DLA PAPIEŻA!


„Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania” – to wyznaczony przez Ojca Świętego temat XV Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów. Odbędzie się ono w październiku 2018 roku.


za STACJA7.pl / abd (KAI) / Warszawa