Dni Odnowy Duchowej Mężczyzn

W dniach 14 – 15 maja br. pod hasłem „Ojcostwo Józefa – Cieniem Ojca Niebieskiego na Ziemi” – rekolekcje głosi ks. Ryszard Kempiak SDB. Odpowiadając na ogłoszony przez Papieża Franciszka Rok Świętego Józefa organizatorzy pragną stworzyć przestrzeń spotkania mężczyzn ze słowem Bożym oraz Jezusem Eucharystycznym dla kontemplowania niezwykłej postaci św. Józefa i jego doniosłej roli w dziele Zbawienia.

Spotkanie to wpisywać się będzie również w obchody roku poświęconego rodzinie pozwalając zatrzymać się ponownie nad rolą mężczyzny jaką sam Stwórca zechciał mu przypisać do wypełnienia właśnie w rodzinie stawiając za wzór św. Józefa. Rekolekcje wychodzą naprzeciw oczekiwaniom mężczyzn potrzebujących spotkania z innymi mężczyznami wyznającymi podobnie jak oni wartości chrześcijańskie lub jeszcze poszukującymi swojej tożsamości, którą zatracili na drodze swojego życia.

Dwudniowe rekolekcje do mężczyzn wygłosi Salezjanin, biblista, wykładowca Pisma Świętego, rekolekcjonista i wybitny przewodnik po Ziemi Świętej ks. dr. Ryszard Kempiak SDB. Organizatorem wydarzenia jest Grupa Mężczyzn Świętego Józefa z Lubina we współpracy z parafią św. Jana Bosko w Lubinie na której terenie spotkanie się odbędzie.

Uczestnictwo w Rekolekcjach możliwe jest wyłącznie po wcześniejszym telefonicznym zgłoszeniu pod numerem telefonu podanym na plakacie. Termin końcowy zapisów zakłada się na dzień 11.05.2021r. przy czym ze względu na ograniczenia może dojść do wcześniejszego ich zamknięcia. Wówczas oczywiście decydować o zapisie będzie kolejność zgłoszeń. Więcej bliższych informacji nt. wydarzenia, w tym szczegółowy program rekolekcji można odnaleźć na stronie internetowej pod adresem: www.mezczyzniwlubinie.org

Leave a Reply