Apel do Seniorów

Z okazji ustanowionego przez papieża Franciszka Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych, Rzecznik Konsumentów w Legnicy Tomasz Strojek oraz Redakcja Gościa Legnickiego pragną złożyć najserdeczniejsze życzenia oraz w trosce zwrócić się z apelem do seniorów o zachowanie szczególnej ostrożności przy zawieraniu umów, szczególnie na pokazach (np. hotelowych), w domach czy przez telefon.

Prosimy o niepodpisywanie umów bez ich dokładnego przeczytania i zrozumienia. Daj sobie czas na decyzję – jeśli ktoś każe Ci ją podjąć natychmiast, pod wpływem chwili, najprawdopodobniej chce wprowadzić w błąd i naciągnąć.

Ostrzegamy również przed zaproszeniami np. na bezpłatne badania słuchu (często prowadzonymi przez sprzedawców nie posiadających kompetencji w tym zakresie) oraz o rozsądne korzystanie z reklam niesprawdzonych medykamentów, oferowanych i reklamowanych na różnego rodzaju pismach i portalach.

Tomasz Strojek
Rzecznik Konsumentów w Legnicy

za: diecezja.legnica.pl