Zaproszenie na Łemkowskie Lato

Zapraszamy na Łemkowskie Lato do Trzmielowa! Запрашаме на Лемківскє Літо до Чмелова!

Parafianie i ks. prot. Bogdan Repeła z Parafii Prawosławnej Świętej Trójcy w Lubinie oraz Bractwo Młodzieży Prawosławnej z Lubina a także sołtys Trzmielowa pani Rozalia Kuzemczak wraz z mieszkańcami, zapraszają na święto kultury łemkowskiej do Trzmielowa. Wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie polkowickim, w gminie Chocianów.

Pomysł na organizację Festiwalu Kultury Łemkowskiej zrodził się z potrzeby parafian narodowości Łemkowskiej przy Parafii Prawosławnej Świętej Trójcy w Lubinie, która od 2007r. jest jego organizatorem. Głównym zadaniem festiwalu jest podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji i kultury narodu łemkowskiego wyrażanej w literaturze, pieśniach, strojach i tańcu ludowym, a wszystko to zachowaniem narodowego języka łemkowskiego.

Łemkowskie Lato odbędzie się 10.06.2023r na Placu Rekreacyjno-Sportowym w Trzmielowie

W programie:

Gry i zabawy sportowe z nagrodami, mecz piłki nożnej i siatkowej, dobra zabawa przy łemkowskiej muzyce, grill i ognisko z pieczeniem kiełbasek, regionalne łemkowskie potrawy, a także atrakcje dla najmłodszych – zamek ze zjeżdżalnią, animacje i wiele innych atrakcji.

Koncerty i występy zespołów artystycznych.

Występy recytatorskie i wokalno-taneczne dzieci i młodzieży, konkurs plastyczny, warsztaty rękodzieła ludowego.