Wieści i podziękowania od Scholi parafialnej

Serdecznie zapraszamy do udziału w zajęciach organizowanych w naszym Oratorium. To nie tylko próby Scholi, różne inicjatywy muzyczne i kulturalne, ale również doskonała okazja do zabawy. Przykładem może być integracyjny wyjazd naszej Schola wraz z rodzicami i rodzeństwem na lodowisko Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie. Okazało się, że nie tylko śpiew jest talentem najmłodszych parafian, ale i łyżwiarstwo figurowe. Radości i zabawy nie było końca. Dziękujemy serdecznie p. Kazimierzowi Dziubczyńskiemu – prezesowi SCS Amico Lubin – za bezpłatne użyczenie busa dla przewózu dzieci.
W czasie Rorat miała miejsce świąteczna zbiórka materiałów plastycznych dla dzieci ze świetlicy w Sosnowcu. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w to przedsięwzięcie. Artykuły zostały przekazane na ręce siostry Mileny (Karmelitanki od Dzieciątka Jezus) – kierowniczki Świetlicy, która ugościła nas w świetlicy opowiadając o historii tego miejsca. Siostry zapewniają dodatkową opiekę i wsparcie (posiłki, zajęcia kulturalne, edukacyjne oraz wycieczki) dla ok. 30 dzieci w każdym dniu pracy świetlicy.