Informacje dla kandydatów do bierzmowania

PRZYGOTOWANIE DO BIERZMOWANIA 2019/2020

Drodzy młodzi zapraszamy Was na drogę przygotowania do przyjęcia darów Ducha Świętego, które uzdalniają do mężnego wyznawania wiary i postępowania według jej zasad.
Pragniemy, by piątkowe Msze w kościele parafialnym, były okazją do wzrastania dla młodych. Wszystkich  kandydatów do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami i świadkami zapraszamy na piątkowe Msze o 18:00 w Szklarach Górnych. Prosimy by do piątku, 20. września, bezpośrednio do proboszcza, zgłosili się kandydaci z wszystkich roczników, z wspierającymi ich bliskimi oraz odręcznie napisaną prośbą o włączenie do grupy formacyjnej. Prosimy o umówienie spotkania telefonicznie.
Spotkajcie się w rodzinnym kręgu: kandydaci, rodzice/opiekunowie, bliscy, którzy będą świadkami. Niech rozmowa o przygotowaniu do sakramentu zaowocuje pisemną prośbą o włączenie do grupy formacyjnej ze wskazaniem motywacji oraz deklaracją Waszego zaangażowania.
Rozmowa z proboszczem to nie tylko okazja do lepszego poznania wzajemnych oczekiwań, to także szansa na  jak najbardziej owocne wykorzystanie formacyjnej szansy czasu przygotowania do sakramentów.
Drodzy bierzmowani zachęcamy do regularnego korzystania z sakramentu pojednania, comiesięcznej spowiedzi świętej. Zapraszamy kandydatów z wszystkich roczników. Owocnego zaangażowania formacyjnego!