Wspólnota parafialna z potencjałem…

W piątek, 17 listopada naszą wspólnotę parafialną odwiedził biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski. Pasterz naszej diecezji „rzucił okiem” i wsłuchiwał się we wszystko, co może dać obraz budowanej przez nas wspólnoty. Swoją wizytę rozpoczął od odwiedzin niespełna 98-letniej parafianki Katarzyny Serwatki. Nawiedzenie kościoła w Trzmielowie, kaplicy w Szklarach Dolnych, a wreszcie obiad z najbliższymi współpracownikami duszpasterzy, zamknął przedpołudnie. Biskup Zbigniew spotkał się z uczniami i nauczycielami Szkoły Podstawowej w Szklarach Górnych, a następnie nawiedził kościół św. Antoniego w Oborze. Podobnie, jak w innych miejscach kultu w naszej parafii i tu oprócz spontanicznego dialogu z wiernymi, wygłosił katechezę. Po rozmowie z kapłanami i wizytacji kancelarii, biskup wymienił się spostrzeżeniami z radą parafialną. Przedstawiciele grup parafialnych, Róż różańcowych, Chóru oraz Służby liturgicznej, mieli okazję poznać pasterza legnickiej diecezji, gromadząc się w Szklarskiej świątyni, przed Eucharystią z udzieleniem sakramentu bierzmowania szestnastu młodym kandydatom. Wieczoru i dnia dopełniła kolacja z duchowieństwem dekanatu. Poniżej kilka zdjęć dokumentujących spotkania z naszym biskupem.