Wyprawa na kresy

Stowarzyszenie Miłośników Łukowca organizuje wycieczkę na Ukrainę w dniach 20-25 września br.  Zainteresowani wyjazdem proszeni są o kontakt bezpośrednio z biurem podróży JAN-TOUR pod numerem telefonu:  76 870 40 84 lub 76 729 19 06 lub z Jurandem Kopalskim tel. 721 117 043. Więcej informacji poniżej:

PROGRAM WYCIECZKI NA TRASIE: LWÓW – PODOLE – STANISŁAWÓW – ŁUKOWIEC, TERMIN : 20-25.09.2021

I DZIEŃ (20.09 – poniedziałek)

  • WYJAZD GRUPY Z LUBINA O GODZINIE 21:30, LEGNICY 22:00 (GRUPA JEDZIE SAMA DO LWOWA – BEZ PILOTA)

II DZIEŃ (21.09 – wtorek)

  • PRZYJAZD DO LWOWA CCA 13:00 SPOTKANIE Z PRZEWODNIKIEM I ZWIEDZANIE MIASTA. ZWIEDZANIE ROZPOCZYNAMY OD WYCIECZKI OBJAZDOWEJ: KOŚCIÓŁ ŚW. ELŻBIETY, KATEDRA ŚW. JURA, POLSKA SZKOŁA, KOŚCIÓŁ MARII MAGDALENY. ZWIEDZANIE : CMENTARZA ŁYCZAKOWSKIEGO ORAZ CMENTARZA ORLĄT, PRZEJAZD DO CENTRUM I ZWIEDZANIE LWOWSKIEJ STARÓWKI: WIEŻA PROCHOWA, POMNIK FIODOROWA, CERKIEW WOŁOSKA, ARSENAŁ KRÓLEWSKI, KOŚCIÓŁ DOMINIKANÓW, POMNIK NIKIFORA, RYNEK, KAMIENICA KRÓLEWSKA,WŁOSKIE PODWÓRKO, KAMIENICA CZARNA, KATEDRA ŁACIŃSKA, KAPLICA BOIMÓW, KATEDRA ORMIAŃSKA, PLAC MICKIEWICZA, OPERA. PRZEJAZD DO HOTELU, OK. 18.00 CIEPŁA OBIADOKOLACJA W HOTELU LUB W RESTAURACJI NA MIEŚCIE. NOCLEG WE LWOWIE.

III DZIEŃ (22.09 – środa)

  • WYKWATEROWANIE. ZAMIAST ŚNIADANIA – SUCHY PROWIANT, WYJAZD Z HOTELU O GODZINIE  06.00. ZAMEK W OLESKU Z TRASY – MIEJSCE URODZENIA JANA III SOBIESKIEGO, 09.00 – 10.30 ZWIEDZANIE ŁAWRY POCZAJOWSKIEJ – NAJWIĘKSZEGO PRAWOSŁAWNEGO SANKTUARIUM NA ZACHODNIEJ UKRAINIE (WYMAGANY ODPOWIEDNI STRÓJ – PANIE- CHUSTA, SPÓDNICA, RAMIONA ZASŁONIĘTE, PANOWIE – SPODNIE LUB SZORTY ZA KOLANO, KOSZULKA PRZYKRYWAJĄCA RAMIONA),PRZEJAZD DO KRZEMIEŃCA – 11.00 – 12.30 ZWIEDZANIE MUZEUM JULIUSZA SŁOWACKIEGO, LICEUM KRZEMIENIECKIE, WIDOK NA GÓRĘ BONY, PRZEJAZD DO ZBARAŻA –  ZWIEDZANIE ZAMKU, DALSZA JAZDA, OBIADOKOLACJA, NOCLEG W KAMIEŃCU PODOLSKIM.

IV DZIEŃ (23.09 – czwartek)

  • PO ŚNIADANIU 9.00 – 15.00 ZWIEDZANIE KAMIEŃCA – MOST TURECKI, TWIERDZA PODOLSKA (STARY            I NOWY ZAMEK), NOWY MOST NAD KANIONEM RZEKI SMOTRYCZ, STARE MIASTO, KATEDRA ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA I INNE NAJWAŻNIEJSZE ZABYTKI, PRZEJAZD DO CHOCIMIA I ZWIEDZANIE FORTECY, OKOPY ŚW. TRÓJCY. WYJAZD W STRONĘ STANISŁAWOWA. GODZ. 18.30 – 19.30 ZWIEDZANIE STANISŁAWOWA – KATEDRA GRECKOKATOLICKA (DAWNY KOŚCIÓŁ JEZUITÓW), DAWNY KOŚCIÓŁ FARNY (KRYJĄCY GROBY POTOCKICH), RYNEK I RATUSZ, KOŚCIÓŁ ORMIAŃSKI, POMNIK ADAMA MICKIEWICZA,
  • ZAKWATEROWANIE W HOTELU IVANO-FRANKIVSK (OBIADOKOLACJA, NOCLEG)

V DZIEŃ (24.09 – piątek)

  • PO ŚNIADANIU – O GODZINIE 09:00 WYKWATEROWANIE. PRZEJAZD NA ŁUKOWIEC – PIKNIK. POBYT W GODZINACH 10.30 – 19.30. WYJAZD W DROGĘ POWROTNĄ DO KRAJU. POŻEGNANIE Z PRZEWODNIKIEM W SAMBORZE.

VI DZIEŃ (25.09 – sobota)

  • GRUPA WRACA SAMA – BEZ PILOTA. ZAKOŃCZENIE WYCIECZKI W GODZINACH DOPOŁUDNIOWYCH.

Ceny zawierają – przejazd autokarem + opłaty drogowo-parkingowe, ubezpieczenie KL i NNW (6 dni), 3 noclegi,  2 śniadania, 1 suchy prowiant, 3 obiadokolacje, opieka pilota-przewodnika (od Lwowa do Sambora), przewodnika w Kamieńcu i Stanisławowie (Ivano-Frankivsk), bilety – cmentarz łyczakowski, opera, katedra łacińska, katedra ormiańska, ławra Poczajowska, Muzeum Słowackiego, zamki : Zbaraż, Kamieniec i Chocim, obowiązkowa składka na TFP i TFG

Uwaga: Jeżeli na zamkach odbywają się jakieś imprezy zamknięte to klient dopłaca różnicę w bilecie wstępu. Od 25.06.21 nie wiemy do kiedy obowiązuje nowa zasada na granicy z Ukrainą, jeśli osoba nie jest zaszczepiona musi przy wjeździe posiadać test antygenowy z negatywnym wynikiem, przy wjeździe do Polski taka osoba (niezaszczepiona)  kierowana jest na obowiązkową kwarantannę, po 7 dniach z kwarantanny zwalnia negatywny wynik testu, lub trwa do 10 dni. Osoby zaszczepione muszą mieć przy sobie certyfikat szczepień najlepiej w j. angielskim. WYJAZD TYLKO NA PODSTAWIE WAŻNEGO PASZPORTU!

Leave a Reply