Ekstremalne Drogi Krzyżowe

VI NOCNA DROGA KRZYŻOWA

Zapisy na 6 NDK potrwają najdalej do dnia 22.03.2021r. do godz. 12:00 lub do momentu wyczerpania limitu miejsc o czym bezzwłocznie tu poinformujemy. Przypominam, że w tym roku zaproszenie głównie kierujemy do dorosłych mężczyzn. Powrót indywidualny (np. pociąg). Składka 20zł na koszty oznakowania.
Zapisy telefonicznie pod nr: 534 692 253

Chcemy, by tegoroczna 6 NDK była szczególnie skierowana ku Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Wyraźnym tego znakiem jest odmienność widocznego wyżej plakatu 6 NDK od plakatów poprzednich edycji. Pragniemy zauważyć, że prócz obchodów Roku Świętego Józefa jesteśmy też w Roku 100-lecia Zawierzenia Polski NSPJ oraz wchodzimy z dniem 19.03.2021r. w Rok Rodziny „Amoris laetitia”. Zaplanowany przez nas finał 6 NDK, w którym oddamy pokłon Relikwii Ciała Pańskiego indywidualną modlitwą oraz wspólnie wypowiedzianym Aktem oddania się Rodziny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa oraz odmówioną litanią do NSPJ stanie się dobrym odwołaniem do tych okoliczności.

Kolejna propozycja na przeżycie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej – 28 marca

EDK rozpocznie się w tym roku w trzech miejscach: w Lubinie, Prochowicach oraz Koskowicach. Zaplanowano ją na 28 marca br., czyli Niedzielę Palmową albo inaczej – Niedzielę Męki Pańskiej. Jest to ważne podkreślenie, ponieważ wszystkie trasy kończą się w kościele Męki Pańskiej w Tyńcu Legnickim Eucharystią o godz. 12. Jest to diecezjalne sanktuarium Męki Pańskiej.

Poszczególne trasy będą wiodły:

– Trasa z Lubina (43,5 km) wychodzi o północy (w nocy z 27 na 28 marca) z kościoła pw. św. Wojciecha w Lubinie.

– Trasa z Prochowic (21,5 km) wychodzi o godz. 6:00 z kościoła pw. św. Jana Chrzciciela w Prochowicach.

– Trasa z Koskowic (15,5 km) wychodzi o godz. 7:00 z kościoła pw. św. Michała Archanioła w Koskowicach.

Jak informują organizatorzy, liczba miejsc jest ograniczona, ponieważ po Eucharystii jest organizowany transport dla uczestników, który zawiezie ich do miejscowości wyjścia tj. do Lubina, Koskowic, Prochowic. Dlatego też obowiązują zapisy: dla trasy z Lubina (u Pawła tel. 790 692 669), dla trasy z Prochowic (u Jarka tel. 505 270 765) oraz z Koskowic (u Piotra tel. 605 447 383).

Szczegóły zapisów, regulaminy, opis tras, mapki, rozważania i numery kont bankowych do wpłat – www.sladamimaryi.pl.

Leave a Reply