Pożegnianie Henryka Kajla

Uroczystości pogrzebowe Henryka Kajla odbędą się w czwartek, 4 lutego ’21 w kościele pw. św. Antoniego w Pieszycach (ul. Ks. Prał. F. Bieleckiego 1, 58-250 Pieszyce). O 11:30 modlitwa różańcowa, o godz. 12:00 Eucharystia, a po niej złożenie ciała w grobie rodzinnym na cmentarzu parafialnym.

Ze względu na zimową aurę prosimy o powstrzymanie się od zakupu kwiatów i zachęcamy do zamówienia Mszy za zmarłego (w zakrystii przed rozpoczęciem celebracji) bądź złożenie datku na wsparcie hospicjum domowego w Lubinie (do wystawionej obok trumny oznaczonej urny). Można to zrobić także przekazując 1% podatku.

W razie potrzeb… bliscy i podróżni mogą skorzystać przed uroczystościami bądź po nich z plebanii. Za otwartość Proboszczowi, ks. Edwardowi Dzikowi z serca dziękuję.

Możliwość uczestnictwa on-line pod adresem: https://streaming.airmax.pl/pieszyce/embed.html?version=1

Dzielę się z Wami drodzy parafianie wiadomością smutną, choć jednocześnie przepełniony zaufaniem i nadzieją płynącą z wiary w życie, którym jest nasz Pan Jezus Chrystus. Henryk Kajl, mój Tato odszedł dzisiaj o 9:45, w 66 roku życia. Dziękuję Bogu za życie mego Ojca, za dobro, które w nim niósł i którym, jak potrafił dzielił się z innymi… Dziękuję Bogu i za to, że Opatrzność, w tak wyraźny dla mnie sposób, wiąże jego przejście… z Ojcem i założycielem Rodziny Salezjańskiej.

Już nie mam ojca… i …mam Ojca! św. Janie Bosko módl się za nami!

Ostatnie dwa lata były czasem zmagania Taty z chorobą, naszego uczestnictwa w tym trudnym doświadczeniu, ale i ogromnej mocy płynącej z Eucharystii, którą mógł posilać się codziennie. Mocy płynącej z Komunii, którą przyjmował i komunii-wspólnoty naszej parafii, w którą mimowolnie wrastał.

Dziękuję za każde dobre słowo, za życzliwość i oparcie we wspólnocie, w konkretnych relacjach, którym nie „zaszkodziła” nawet pandemia. Dziękujemy za napływające wyrazy współczucia i prosimy gorąco o modlitwę w intencji zmarłego Henryka oraz o umocnienie dla wszystkich bliskich dotkniętych jego odejściem.

Leave a Reply