diecezjalne komunikaty duszpasterskie i Zaproszenia na wydarzenia

 1. 7 marca przypada 3. rocznica odejścia do Domu Ojca pierwszego Biskupa Legnickiego Tadeusza Rybaka. Z tej okazji obecny Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski zaprasza duchowieństwo oraz wszystkich wiernych diecezji do wspólnej modlitwy w intencji zmarłego podczas Eucharystii sprawowanej w katedrze legnickiej w sobotę o godz. 12.00. 
 2. Jak co roku 2. Niedziela Wielkiego Postu przeżywana jest w Polsce jako „Dzień modlitwy, postu i solidarności z Misjonarzami”. W tym roku obchodzimy go pod hasłem: „Eucharystia i misje”. Tego dnia wspieramy polskich misjonarzy poprzez składanie ofiar do puszek na Dzieło Pomocy „Ad gentes”.
 3. 13 marca będziemy obchodzić 7. rocznicę wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy tego dnia w sposób szczególny o modlitwie w intencji Ojca Świętego i całego Kościoła.
 4. Biskup Legnicki zaprasza przedstawicieli Parafialnych Rad Duszpasterskich i Parafialnych Rad Ekonomicznych na Diecezjalny Kongres Rad Parafialnych pod hasłem: „Eucharystia w życiu. Życie w Eucharystii”, który odbędzie się w sobotę, 14 marca br. od godz. 10.00 w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II w Legnicy.
 5. Serdecznie zapraszamy tegorocznych Maturzystów wraz z Opiekunami na pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu 20 marca 2020 roku (piątek). W programie znajduje się Eucharystia pod przewodnictwem Biskupa Pomocniczego Marka Mendyka, spotkanie z Dobromirem Makowskim oraz Droga Krzyżowa na wałach jasnogórskich. Szczegółowe informacje w wydziale katechetycznym LKB.
 6. 13 marca premiera filmu pt. „Zieja”. Jest rok 1977. Osiemdziesięcioletni ksiądz Jan Zieja współzałożyciel Komitetu Obrony Robotników (KOR), zostaje wezwany na przesłuchanie. Rozmowy z funkcjonariuszem służby bezpieczeństwa staną się przyczyną retrospektywnej wędrówki po barwnym życiu księdza, prezentacji jego niezwykłej duchowej postawy, a także opowieści o najważniejszych wydarzeniach polskiej historii wieku dwudziestego.
 7. Zapraszamy do udziału w 5. pieszej pielgrzymce mężczyzn na Krzyżną Górę w Rudawach Janowickich, która odbędzie 8 marca (niedziela).Rozpoczęcie Mszą o 18.00 w kościele św. Wojciecha w Jeleniej Górze.
 8. Parafia św. Urszuli w Gwizdanowie wraz z Apostolatem Trzeźwości Diecezji Legnickiej – Rejon Lubin-Polkowice zapraszają 13 marca (piątek) o godz. 17.00 na Mszę świętą, której będzie przewodniczył ks. Bronisław Piśnicki, diecezjalny duszpasterz Apostolatu Trzeźwości, następnie o godz. 18.00 XI Trzeźwościowa Droga Krzyżowa w intencji osób uzależnionych i ich rodzin, która będzie prowadzona prze Apostolat Trzeźwości Rejon Lubin-Polkowice oraz Grupę Abstynencką Rudna. Po zakończonej Drodze Krzyżowej wszyscy uczestnicy są zaproszeni na Agape i pogodny wieczór do świetlicy wiejskiej na Wysokiej.
 9. Nie sposób nie zauważyć, że chociaż najważniejszymi wychowawcami dziecka są jego rodzice, to ogromną rolę w kształtowaniu młodego człowieka pełnią jego dziadkowie. Chcemy docenić ich ogromny wkład i nieco wesprzeć ich w ich ważnej misji. Stąd pomysł warsztatów dla dziadków i babć „My i nasze wnuki – jak mądrze wspierać młodych w wychowaniu dzieci”. Dr Beata Bochnia, terapeuta rodziny, prywatnie także babcia i mama poprowadzi zajęcia 27 marca (piątek), w godz. 16:00-20:00 w Szkole Podstawowej nr 10 w Lubinie. Uczestnicy będą mogli przekonać się, jak ważni są seniorzy dla juniorów (i odwrotnie), oraz odkryć, że międzypokoleniowe relacje to dla rodziny bogactwo, a nie utrapienie. Warsztaty są bezpłatne, ale jak zawsze obowiązują telefoniczne zapisy. Organizator: Specjalistyczna Poradnia Rodzinna im. Św. Joanny Beretty Molli w Lubinie.
 10. Zapraszamy na warsztaty „Ukryty skarb – czyli o tym, jak pokochać i odnaleźć siebie”. To zajęcia dla osób, które chcą popracować nad swoim rozwojem, dowiedzieć się czegoś więcej o samych sobie, nauczyć się kochać siebie, by lepiej móc kochać także innych. Niebawem mamy w planie kontynuację tych warsztatów, dlatego zachęcamy do udziału w pilotażowych zajęciach na ten temat. Poprowadzi je mgr Aneta Rams, terapeuta NEST, specjalista z komunikacji w rodzinie, żona i mama trójki dzieci, w dniu 28 marca (sobota) w godz. 9:00-14:00 w Szkole Podsatowowej nr 10 w Lubinie. Warsztaty są bezpłatne, obowiązują zapisy pod numerem telefonu Poradni. Organizator: Specjalistyczna Poradnia Rodzinna im. Św. Joanny Beretty Molli w Lubinie.
 11. W Środę Popielcową ruszył również modlitewny flash mob – codziennie w wyznaczonych miejscach o godz. 15.00 młodzież oraz wszyscy chętni gromadzą się na Koronce do Miłosierdzia Bożego w intencji życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Każdego dnia Wielkiego Postu w poszczególnych miastach zapraszamy do modlitwy:
  – 26.02-15.03 w Bolesławcu (plac przed Bazyliką Maryjną)
  – 16.03-22.03 w Lubinie (przy kościele świętego Wojciecha)
  – 23.03-29.03 w Polkowicach (rynek przy kościele świętej Barbary)
  – 30.03-05.04 w Legnicy (przed pomnikiem św. Jana Pawła II przy Katedrze)

REKOLEKCJE, DNI SKUPIENIA:

Zapraszamy na Dni Skupienia pod hasłem: „Nie do przekreślenia”. Zaproszenie skierowane jest do dziewcząt 14+. Termin: 13-15 marca 2020 (zjazd piątek 17.00, koniec niedziela ok. 13.30). Miejsce: Zgromadzenie Sióstr Świętej Marii Magdaleny od Pokuty Jelenia Góra, ul. Kopernika 1. Zapewniamy nocleg i wyżywienie. Można zabrać coś do chleba na wspólny stół. Trzeba wziąć ze sobą śpiwór i prosimy o zabranie spódnic za kolano! Koszt: 30 zł (opłata na cele organizacyjne – jeśliby opłata miałaby być przeszkodą przyjazdu prosimy o kontakt indywidualny). Więcej informacji i zapisy: s. Magdalena Bartkiewicz: tel. 661 184 228

***

Wspólnota domu rekolekcyjnego Szema w Przesiece zaprasza małżeństwa sakramentalne, związki cywilne, pary, które poważnie myślą o budowaniu wspólnego związku na sesję poświęconą odmienności i jej zrozumieniu, głębszej wzajemnej więzi, konfliktom, a także na szukaniu wspólnych dróg, nowych pasji, a to wszystko będziemy starali się oprzeć na płaszczyźnie biblijnej i psychoterapeutycznej na rekolekcje w dniach 27-29 marca br. Koszt: 230 zł/osoba. Zapisyzapisyszema@gmail.com lub tel. 796-009-013. Prowadzący: Małgorzata Szafirska – terapeuta, pedagog oraz o. Jakub Pałuska – franciszkanin.

***

Zapraszamy na Franciszkański Weekend Formacyjny dla młodych w wieku 15-25 pod hasłem „Droga do Emaus”,który odbędzie się w dniach 17-19 kwietnia 2020 roku w domu rekolekcyjny Szema w Przesiece. Uczeń Jezusa musi przejść przez wiele trudności i rozpoznać Zmartwychwstałego tam, gdzie się go najmniej spodziewa…w smutku i rozczarowaniu…w trudnościach i niezrozumieniu…w ciemności i zniechęceniu … trzeba stoczyć duchową walkę, odejść od swoich wyobrażeń, by w końcu odkryć, że On stoi pośrodku tego doświadczenia… wtedy rodzi się prawdziwa wiara… Prowadzący: br. Łukasz Gora OFM, br. Martin Buntov OFM, wspólnota Szema. Koszt: 170 zł. Zapisywww.franciszek.pl lub tel. 791-776-446

***

„Weekend biblijny dla kobiet” (Historia Estery i nasza) w dniach 15-17 maja 2020. Estera to kobieta pełna wiary, która udowadnia, że odwaga i mocny charakter nie są wyłącznie domeną mężczyzn…przezwycięża swoje lęki, wchodzi w paszczę zła i ostatecznie ratuje swój naród…a to wszystko dzięki pełnej ufności złożonej w Bogu, który ostatecznie ratuje każdego z nas z opresji … Prowadząca: Małgorzata Szafirska – pedagog, psychoterapeuta. Miejsce: Dom rekolekcyjny Szema w Przesiece. Koszt: 240 zł. Zapisyzapisyszema@gmail.com

***

Zapraszamy do udziału w WIECZÓRZE CHWAŁY DLA MŁODYCH, 9 marca (poniedziałek) o godz. 19.00 w kościele św. Jana Bosko.Poprowadzi go grupa MOCNI W DUCHU z Łodzi z O. Jackiem Olczykiekm SJ.MOCNI W DUCHU prowadzą w Łodzi dla młodzieży podobne wieczory pod nazwą UWIELBIENIOWA ŁÓDŹ RATUNKOWA a także rekolekcje dla młodzieży z całej Łodzi PT. ARENA MŁODYCH.

Można zobaczyć ich:
https://www.youtube.com/watch?v=3KkS2NkjKbI
https://www.youtube.com/watch?v=wbJVlkq0jNs

Leave a Reply