Wyjątkowe spotkanie mężczyzn w Krzeszowie

1 maja 2018r. odbędzie się I Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Krzeszowa pod hasłem: „W poszukiwaniu tożsamości mężczyzny za przyczyną św. Józefa”. To wydarzenie ma za zadanie wzmocnić mężczyzn, by byli ostoją dla swoich rodzin i Kościoła. Pielgrzymka to formacyjne spotkanie w męskim gronie, a także do modlitwa, uwielbienie i okazja do zawierzenia swojego życia Maryi i św. Józefowi.
Eucharystii przewodniczyć będzie bp Marek Mendyk, zaś zawierzenie mężczyzn i rodzin Matce Bożej poprowadzi diecezjalny duszpasterz rodzin ks. Mariusz Habiniak. Nie zabraknie także konferencji, wygłoszą je: ks. Mariusz Jeżewicz SDB i dr Adrian Kurcbart. Szczegółowe informacje na stronach internetowych: www.drdl.diecezja.legnica.pl
Zachęcamy wszystkich mężczyzn wraz z rodzinami, do wzięcia udziału w Diecezjalnej Pielgrzymce. Mamy nadzieję, że owocne przeżycie tych wyjątkowych chwil w krzeszowskim sanktuarium będzie inspiracją do rozwoju różnych inicjatyw w ramach duszpasterstwa mężczyzn diecezji legnickiej, pod patronatem św. Józefa. Przewidywany czas trwania spotkania: 10:00 – 16:00
PROGRAM
Kościół św. Józefa:
10.00 – Litania do św. Józefa. Uwielbienie Boga śpiewem – Zespół katedralny Cantus mirabilis
10.15 – Wprowadzenie – ks. dr Józef Lisowski – kanclerz Legnickiej Kurii Biskupiej
10:30 – Konferencja I: „Różnice między mężczyznami a kobietami” – ks. mgr Mariusz Jeżewicz SDB – dyrektor Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcące w Lubinie
11.30 – Świadectwo Mężczyzn św. Józefa
11:45 – Uwielbienie Boga śpiewem. Przygotowanie do Mszy Świętej
12:00 – Msza Święta w kościele brackim św. Józefa pod przewodnictwem bp. Marka Mendyka
13.15 – Agapa
14.00 – Uwielbienie Boga śpiewem
14.15 – Konferencja II: „W poszukiwaniu tożsamości mężczyzny” – dr Adrian Kurcbart – Kielce
15.15 – Świadectwo – Andrzej Wanat – Oświęcim
15.30 – Tajemnice opactwa krzeszowskiego – Grzegorz Żurek – kierownik Biura Pielgrzyma
16:00 – Litania loretańska do Matki Bożej z aktem zawierzenia mężczyzn i rodzin Matce Bożej – Diecezjalny Duszpasterz Rodzin – ks. Mariusz Habiniak
16.30 – Rozesłanie mężczyzn – Ite Missa est!