Gminne Obchody Święta Niepodległości

Tegoroczne Gminne Obchody Święta Niepodległości to przede wszystkim huczny korowód historyczny, który odbył się dzięki Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Niemstowie Pani Patrycji Słoty i zaangażowaniu wielu innych. Na niebie pojawiła się flaga Polski oraz złote serca, które dzięki zgranej ekipie paralotniarzy mogły zostać zrzucone na uczestników korowodu.

A kogo dziś można było spotkać? Carycę Katarzynę, Króla Augusta Poniatowskiego, Księdza Piotra, Hetmana, Stańczyka, Żołnierzy Rosyjskich z wozem wiozących niewolników na Sybir, Marię Skłodowską-Curie i Piotra Curie, Anioły, a przede wszystkim naczelnika Józefa Piłsudskiego, w którego rolę wcielił się Wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan.

Dziękujemy wszystkim za chęć podjęcia się tego przedsięwzięcia i uczestnictwa w obchodach.

Na scenie i na uroczystościach przy pomniku zaprezentowały się dziś: Rozśpiewane Pastuszki, Chór Via Musica, Karolina Ziemlicka, Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Lubin, dzieci ze Szkoły Podstawowej w Szklarach Górnych pod okiem wicedyrektora Pana Macieja Stefaniaka oraz Amelia Gretkierewicz.

Uroczystości rozpoczęły się Eucharystią w kościele parafialnym pw. św. Piotra i Pawła w Szklarach Górnych.

Dziękujemy grupie rekonstrukcyjnej, która świetnie wpasowała się w klimat naszych obchodów, dzielnie pozowała do zdjęć i dbała o bezpieczeństwo na strzelnicy.

Dziękujemy klasie mundurowej z Zespołu Szkół nr 3 im. Jana Wyżykowskiego w Lubinie za wspólne świętowanie i uczestnictwo w korowodzie historycznym.

Dziękujemy tak licznej grupie strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych, za pomoc i uświetnienie uroczystości

Dziękujemy Gminnej Bibliotece Publicznej za przeprowadzenie warsztatów dla dzieci.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali przy rozkładaniu i składaniu placu w tym Radnemu Panu Jerzemu Tadli o wsparcie od godzin porannych oraz Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Szklarach Górnych Pani Elżbiety Piasny.

Dziękujemy przede wszystkim Wam! Za przybycie, wspólne rozmowy, uśmiechy i chęć współtworzenia tej uroczystości.

za: OKGL