Inauguracja Diecezjalnej Szkoły Liturgicznej 2021/2022

Dla pogłębienia formacji liturgicznej w naszej diecezji Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski powołał 18 września 2017 roku Diecezjalną Szkołę Liturgiczną im. ks. Marka Adaszka (DSL) działającą przy Wydziale Duszpasterskim Legnickiej Kurii Biskupiej.

Formacja w Diecezjalnej Szkole Liturgicznej im. ks. Marka Adaszka (DSL) działającej przy Wydziale Duszpasterskim Legnickiej Kurii Biskupiej – jak napisał biskup legnicki w dekrecie powołującym tę szkołę – jest skierowana do osób dorosłych, które na stałe mieszkają w parafii i są już zaangażowane w życie liturgiczne parafii lub też mają realną możliwość włączenia się w parafialny zespół liturgiczny. Mogą to być zarówno mężczyźni, jak i kobiety powyżej 20 roku życia. Do DSL księża proboszczowie powinni skierować przynajmniej dwie – trzy osoby z parafii, tak żeby mogły one tworzyć małą wspólnotę. Byłoby bardzo wskazane, żeby w zajęciach – jeśli to tylko możliwe – uczestniczył również duszpasterz, pod którego opieką te osoby mogłyby się dalej formować i angażować w życie liturgiczne parafii.

W pierwszej edycji Diecezjalnej Szkoły Liturgicznej w Legnicy wzięło udział ponad 80 osób. W drugim, fakultatywnym roku zajęć uczestniczyło blisko 30 osób. Diecezjalna Szkoła Liturgiczna organizuje też cykliczne sesje liturgiczne w Bolesławcu.