III Piesza Pielgrzymka Pracowników Polskiej Miedzi do Grodowca

Serdecznie zapraszamy wszystkich związanych z Zagłębiem Miedziowym do udziału w III Pieszej Pielgrzymce Pracowników Polskiej Miedzi do Grodowca. W tym roku pragniemy, wzorem lat ubiegłych, podjąć trud wędrówki zimową porą, aby pokłonić się Maryi, królującej tak blisko naszych kopalni. U progu Nowego Roku będziemy dziękować za otrzymane w ubiegłym roku łaski, prosić o bezpieczną pracę w 2019 roku oraz modlić się za zmarłych górników i pracowników Polskiej Miedzi.
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w pielgrzymce. W sobotę 12 stycznia wyruszamy z dwóch miejsc z Jaczowa i Lubina. W Jaczowie zbiórkę planujemy na 7.45 wymarsz o godzinie 8 rano. Do pokonania mamy 15 km.
Pielgrzymi z Lubina spotkają się o godzinie 8.00, w parafii Jana Bosko ul Jana Pawła II. Planowany jest przejazd autobusem do Rudnej, skąd pielgrzymi przejdą pieszo do Grodowca około 12 km.
O godz. 12:00 w Sanktuarium w Grodowcu, odbędzie się Msza Św. w intencji Pracowników Polskiej Miedzi oraz zmarłych w 2018 roku (symbolicznie zostaną zapalone świeczki) górników i hutników. Po mszy planowany jest ciepły poczęstunek dla pielgrzymów a po zakończeniu uroczystości, około godziny 14.00 powrót autokarami do domów. Pielgrzymka jest bezpłatna.