Piąta Ewangelia – wyrusz z nami na pielgrzymkę do Ziemi Świętej

Od 2 do 12 sierpnia 2019 roku możesz osobiście doświadczyć „Piątej Ewangelii” czyli dotknąć miejsc, które Bóg wybrał, by się objawić – zbliżyć do każdego i każdej z nas tak bardzo, jak to możliwe. Serdecznie zapraszam do udziału w Parafialnej pielgrzymce do Ziemi Świętej, której przewodnikiem będzie salezjanin, ks. dr Ryszard Kempiak SDB. W organizacji korzystamy ze wsparcia Biura Podróży Misja Travel z Poznania. Zgłoszeń proszę dokonywać mailowo (pjkajl@gmail.com) bądź osobiście na ręce proboszcza, o kolejności zgłoszeń decyduje data wpłaty na konto parafialne zaliczki 1500 zł. (Santander Bank 28 1090 2082 0000 0005 4601 2755). Poniżej program oraz wszystkie niezbędne informacje.
DZIEŃ 1. 02.08. (piątek)
Zbiórka na lotnisku w Krakowie o godz.8.25, w Warszawie o godz.7.25. Przejazd do JEROZOLIMY (Msza św. w Bazylice Zmartwychwstania) – przejazd do BETLEJEM – zakwaterowanie w hotelu – kolacja. Nocleg.
DZIEŃ 2. 03.08. (sobota)
Po śniadaniu udamy się na Górę Oliwną, nawiedzimy Betfage, zobaczymy panoramę Jerozolimy. Staniemy w miejscu, z którego Pan Jezus odszedł do Nieba. Zwiedzimy Kościół Pater Noster i kaplicę Dominus Flevit. Pójdziemy do Ogrodu Oliwnego oraz nawiedzimy Grób NMP. Po południu: Kościół św. Anny – PRZEJŚCIE DROGĄ KRZYŻOWĄ. Msza św. w Kościele Biczowania. Powrót do Betlejem. Kolacja. Nocleg. 
DZIEŃ 3. 04.08. (niedziela)
Po śniadaniu przejazd do BETANII (Msza św.) – PUSTYNIA JUDZKA – JORDAN – MASADA – QUMRAN (OBIAD) – MORZE MARTWE – KĄPIEL – ODPOCZYNEK – POWRÓT DO BETLEJEM. Kolacja. Nocleg.
DZIEŃ 4. 05.08. (poniedziałek)
Po śniadaniu przejazd do HEBRONU – POWRÓT NA POLE PASTERZY – OBIAD – PO POŁUDNIU PRZEJAZD DO BETLEJEM. Zwiedzimy Bazylikę Narodzenia Pańskiego i Grotę Narodzenia. Msza św. Zobaczymy także Kościół św. Katarzyny i Grotę Mleczną. Nocleg w Betlejem. 
DZIEŃ 5. 06.08. (wtorek)
Po śniadaniu: JEROZOLIMA – Plac świątynny – Mur płaczu – wizyta na Syjonie chrześcijańskimBazylika Zaśnięcia Matki Bożej, Wieczernik (Msza św.), Grób Dawida i kościół św. Piotra „In Gallicantu” – po południu – CZAS WOLNY WOKÓŁ BAZYLIKI ZMARTWYCHWSTANIA. 
DZIEŃ 6. 07.08. (środa)
Po śniadaniu przejazd do EMAUS (Msza św.) – SYCHEM: Studnia Jakubowa – przejazd do JEROZOLIMY – OBIAD – WEJŚCIE DO STAREGO MIASTA – CZAS NA MODLITWĘ – Kolacja i nocleg w Betlejem.
DZIEŃ 7. 08.08. (czwartek)
Wyjazd z Betlejem do Jerozolimy – Wielka Synagoga – Muzeum Izraela: Model Jerozolimy – Parlament Izraela – Wzgórze pamięci – Ain Karem – przejazd do hotelu w Betlejem. Kolacja. 
DZIEŃ 8. 09.08. (piątek)
Wczesnym rankiem Msza św. na Golgocie. Powrót na śniadanie do Betlejem – ponownie Jerozolima – spacer przez DZIELNICĘ ŻYDOWSKĄ – NOWE MIASTO – MUZEUM HISTORII JEROZOLIMY – UDZIAŁ W DRODZE KRZYŻOWEJ – POŻEGNANIE Z JEROZOLIMĄ. Kolacja i nocleg w Betlejem. 
DZIEŃ 9. 10.08. (sobota)
Wczesnym rankiem opuszczamy Jerozolimę – pojedziemy do JAFY – następnie do CEZAREI. Potem do HAJFY – zwiedzimy Sanktuarium Stella Maris (Msza św.). Obiad na Karmelu. Przejazd do Akko na kąpiel w Morzu Śródziemnym. Potem pojedziemy do KANY GALILEJSKIEJ i do hotelu w NAZARECIE. 
DZIEŃ 1011.08. (niedziela)
JEZIORO GENEZARET. Kafarnaum, Tabgha z Kościołem Prymatu św. Piotra i Kościołem Rozmnożenia Chleba oraz Sanktuarium na Górze Ośmiu Błogosławieństw. MAGDALA (Msza św.). Popłyniemy statkiem przez Jezioro Galilejskie. Hotel w Kare Dashe lub w Tyberiadzie. 
DZIEŃ 11. 12.08. (poniedziałek)
Rano wizyta w Nazarecie (Msza św.) i OBIAD – dalej GÓRA TABOR i przejazd na lotnisko do TEL AVIVU. Wylot o 18.30 do Warszawy i 21:15 do Krakowa. 
Cena pielgrzymki wynosi 3800 zł / 1 osoba i zawiera:

  • przelot do Tel Avivu i z powrotem, wraz z bagażem podręcznym do 8 kg oraz bagażem rejestrowanym do 23 kg,
  • przejazdy na miejscu komfortowym klimatyzowanym autokarem,
  • 9 noclegów w hotelach *** w pokojach 2/3-osobowych z łazienkami,
  • wyżywienie: śniadanie i kolacja; dodatkowo 6 obiadów.
  • zwiedzanie zgodnie z programem – kolejność może ulec zmianie, opłata wstępów…
  • opiekę duchową biblisty oraz Msze św.,
  • ubezpieczenie Standard w firmie Signal Iduna (KL 40 000 Euro, NNW 15 000 zł, BP 1000 zł).

 Cena nie zawiera:

  • ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego (900 zł),
  • dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z udziału w imprezie turystycznej (140 zł), które musi być wykupione w dniu podpisania umowy z BP Misja Travel,
  • na realizację programu na miejscu, parkingi, wstępy do zwiedzanych obiektów, napiwki dla kierowców i obsługi hotelowej – zbierane na ręce księdza przewodnika 200 USD.

INFORMACJE DO POBRANIA W FORMACIE pdf
Aby wjechać do Izraela, niezbędny jest paszport, ważny min. 6 miesięcy. W paszporcie nie można posiadać śladów pobytu w Libanie oraz w Syrii.

                pobierz i wypełnij formularz zgłoszeniowy