Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny

Kościół wspomina nie tylko oficjalnie uznanych świętych, czyli tych beatyfikowanych i kanonizowanych, ale także wszystkich wiernych zmarłych, którzy już osiągnęli zbawienie i przebywają w niebie. Uroczystość Wszystkich Świętych nie jest – wbrew spotykanym niekiedy opiniom – „Świętem Zmarłych”. Tego dnia Kościół cieszy się, że bardzo wielu zmarłych przebywa u Boga w niebie.

Od południa Dnia Wszystkich Świętych i przez cały Dzień Zaduszny w kościołach i kaplicach publicznych można uzyskać odpust zupełny (może być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu cierpiące). Warunki zyskania odpustu są następujące: pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy, odmówienie „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, dowolnej modlitwy w intencjach Ojca św., stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. W dniach 1-8 listopada można także pozyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza pod wyżej wymienionymi warunkami.

Msze święte 1 listopada:
Szklary Górne 7:00 i 13:00 (cmentarz); Szklary Dolne 8:30; Obora i Trzmielów 10:00

Msze święte 2 listopada:
Szklary Dolne 17:00; Szklary Górne 18:00; Obora 19:00;
Pół godziny przed Eucharystią Różaniec z wypominkami