Koncertowy finał „Działaj Lokalnie” w Szklarach Górnych, czyli leć kolędo, leć…

26 grudnia, w kościele parafialnym, odbył się koncert członków zespołu muzycznego powstałego dzięki projektowi „Organizacja dziecięco-młodzieżowego zespołu muzycznego w Szklarach Górnych”, który realizowany był w ramach programu „Działaj Lokalnie” – programu Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności i realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.
Uczestnicy i opiekunowie zespołu (Pani Basia Czekajło oraz Mirosława Ratajek) przygotowały siedem utworów, w tym dwa w wersji instrumentalnej.
Na wielką uwagę zasługuje również przygotowanie młodych artystów do występu – piękne „złocone” stroje, prezentowały się rewelacyjnie, a jednocześnie podkreśliły profesjonalizm i zaangażowanie.
Zgromadzona publiczność gromkimi brawami nagradzała każdy utwór, długo nie ustawały również brawa na koniec występu. To było naprawdę wielkie wydarzenie w naszej wsi i wspólnocie parafialnej.
Po koncercie zaprezentowana została również specjalnie wyremontowana i wyposażona na cele projektu salka w oratorium.
Już, podczas koncertu padły deklaracje kontynuacji osiągnięć tego projektu, a także poszerzenie jego składu o nowych uczestników.
Projekt od strony formalnej wspierany był przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Szklary Górne.
Serdecznie gratulujemy!