Nasi parafianie w drodze do Matki Bożej Jutrzenki Nadziei

Mieszkańcy Szklar Dolnych, Szklar Górnych oraz Obory przyłączyli się do pielgrzymów z Lubina i okolic, by po raz pierwszy uczestniczyć w Pielgrzymce Salezjańskiej Wspólnoty Rodzin „Nazaret” do Grodowca. O godzinie 8.30 spod kościoła św. Jana Bosko wyruszyły autokary do  Żelaznego Mostu, pozostałą część drogi pielgrzymi pokonali pieszo. Każdy niósł w sercu intencje swoją lub swoich najbliższych. Nie brakowało śpiewów,  wspólnej modlitwy,  chwil skupienia i świadectw. Po trzech godzinach pielgrzymka dotarła do Sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei. O godzinie 13.00 rozpoczęła się uroczysta msza święta z udziałem wielu pielgrzymów  z powiatu: głogowskiego, polkowickiego oraz lubińskiego. Mszy świętej przewodniczył bp dr Adam Dyczkowski, który podczas kazania wskazał na ogromne znaczenie rodziny a zwłaszcza matki we współczesnym świecie.
Cieszy powrót do tradycji pielgrzymowania na odpust do Sanktuarium w Grodowcu, by dziękować za plony.