"Wesele" w Oborze – finał tegorocznej edycji Akcji Narodowego Czytania

„Prawdziwie huczne weselisko odbyło się w Oborze przy ul. Bursztynowej w niedzielny poranek. Rozpoczęło się od Mszy świętej, podczas której, oczywiście nie doszło do zawarcia związku małżeńskiego, ale weselnicy czynnie zaangażowali się w uroczystość, czytając Słowo Boże i modlitwę wiernych. Po Mszy świętej, w asyście policji, weselnicy i zaproszeni goście wyruszyli spod kościoła na miejsce wspólnego biesiadowania…” te słowa, autorstwa Patrycji Słoty, to początek relacji z kolejnej już, naszej lokalnej, odsłony Akcji Narodowego Czytania. Opis tego niesamowicie barwnego wydarzenia, wraz z dokumentacją fotograficzną, można znaleźć na stronie www przekazującej „wieści z Obory„. Uczestnicy finału tegorocznej edycji Akcji Narodowego Czytania, tym razem „Wesela” właśnie, nie tylko uważnie śledzili zainscenizowane fragmenty dramatu, ale również czynnie włączyli się w odczytywanie krótkich porzekadeł, na stałe goszczących w języku polskim, a mających swój rodowód w tekście autorstwa Stanisława Wyspiańskiego. Na pamiątkę tego spotkania – projektu, dofinansowanego ze środków Gminy Lubin, Chochoł rozdał okazjonalny prezent, a pani Urszula Mularz pamiątkową pieczęć z kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polski – Andrzeja Dudy.