Życzenia wielkanocne

Czas świąt, wraz z poprzedzającym je Wielkim Tygodniem, jest szansą na wejście w zupełnie wyjątkowy sposób w Misterium Paschalne, czyli poznanie tajemnicy przejścia od tego, co wiedzie ku śmierci do Tego, który jest Życiem naszym. Poranek wielkanocny jaśnieje światłem i ciepłem rozpraszającym wszelki mrok beznadziei, chłód lęków i najgłębsze ciemności rozpaczy.

Zanim jednak tego doświadczymy, wkraczamy w minuty, godziny, dni, w których towarzyszymy Panu w Jego Męce i Śmierci. Przeżywamy święty czas, aby przyjąć Prawdę, która nie jest tanią pociechą, by nie ulec fałszywym przekonaniom, że na Zło istnieją proste recepty. Musi wypełnić się wszystko, co jest nam przeznaczone… W przyjęciu własnego życia, w wierności powinnościom powołania, być może w bardzo trudnym osobistym: „Wykonało się” powtarzanym na co dzień wobec tych, których kochamy i tych, których kochamy jeszcze za mało, otwiera się Droga „suchą stopą” wiodąca do Radości naszego Pana.   

Ten, który jest zmartwychwstaniem, zapewnia, że kto Mu uwierzy, choćby i umarł, żyć będzie. Każdy, kto żyje i wierzy Jezusowi, nie umrze na wieki. Pan pyta dziś i Ciebie: „Wierzysz w to?” Jeszcze raz, jak uczniowie mamy szanse odrobić lekcje ze Słów i Gestów Jezusa. Jak apostołowie, na nowo, możemy powtarzać to, czego Pan ich nauczył zanim sam wszedł w śmierć. Bo, po swym zmartwychwstaniu, daje szansę na powtórkę z wszystkiego niepojętnym i niedowierzającym… Obyśmy potrafili skorzystać z każdej szansy otwierającej się przed nami w tych niełatwych tygodniach, w których świat ociera się o śmierć. Życzymy z całego serca, by ona nie miała nad nami żadnej władzy!

Zapewniamy o nieustającej modlitwie w Waszych intencjach przed wizerunkiem Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych oraz zapraszamy na stronę parafialną: www.parafiaszklarygorne.pl i facebook’owy fanpage, które dają nam możliwość kontaktu, w tym trudnym czasie. Pozostajemy do Waszej dyspozycji pod numerem telefonu: 608 592 738 oraz zachęcamy do wsparcia parafii.

Nasze świątynie pozostają codziennie otwarte na nawiedzenie i Adorację: w Szklarach Górnych 800 – 1800, w Szklarach Dolnych 830 – 1700, a w Oborze 900 – 1900. Natomiast od ceremonii Wielkiego Czwartku do sobotniej Wigilii Paschalnej będą otwarte także w nocy.

Leave a Reply