PARAFIALNA PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ – AKTUALIZACJA INFORMACJI

W związku ze zmianami  w rozkładach lotów zmienia się termin pielgrzymki, otrzymaliśmy prezent od Opatrzności w postaci dodatkowego dnia. Od 2 do 13 sierpnia 2019 roku możesz osobiście doświadczyć „Piątej Ewangelii” czyli dotknąć miejsc, które Bóg wybrał, by się objawić – zbliżyć do każdego i każdej z nas tak bardzo, jak to możliwe. Serdecznie zapraszam do udziału w Parafialnej pielgrzymce do Ziemi Świętej, której przewodnikiem będzie salezjanin, ks. dr Ryszard Kempiak SDB. W organizacji korzystamy ze wsparcia Biura Podróży Misja Travel z Poznania.
PROSZĘ GORĄCO O PONOWNE WYPEŁNIENIE KARTY ZGŁOSZEŃ I PRZEKAZANIE JEJ NA SPOTKANIU, 18 MAJA, PO MSZY W SZKLARACH GÓRNYCH.
Zgłoszenie można także ponowić mailowo:  parafiaszklarygorne@gmail.com
Poniżej program oraz wszystkie niezbędne informacje.
DZIEŃ 1. 02.08. (piątek)
Zbiórka na lotnisku w Warszawie o godz. 7:00. Wylot izraelskimi liniami lotniczymi EL AL (LY 564) o godz. 10:00. Przylot do Tel Avivu o 14:50. Przejazd do JEROZOLIMY (Msza św. w Bazylice Zmartwychwstania) – przejazd do BETLEJEM – zakwaterowanie w hotelu – kolacja. Nocleg.
DZIEŃ 2. 03.08. (sobota)
Po śniadaniu udamy się na Górę Oliwną, nawiedzimy Betfage, zobaczymy panoramę Jerozolimy. Staniemy w miejscu, z którego Pan Jezus odszedł do Nieba. Zwiedzimy Kościół Pater Noster i kaplicę Dominus Flevit. Pójdziemy do Ogrodu Oliwnego oraz nawiedzimy Grób NMP. Po południu: wizyta na Syjonie chrześcijańskimBazylika Zaśnięcia Matki Bożej, Wieczernik (Msza św.), Grób Dawida i kościół św. Piotra „In Gallicantu”. Powrót do Betlejem. Kolacja. Nocleg. 
DZIEŃ 3. 04.08. (niedziela)
Po śniadaniu przejazd do BETANII (Msza św.) – PUSTYNIA JUDZKA – JORDAN – MASADA – QUMRAN (OBIAD) – MORZE MARTWE – KĄPIEL – ODPOCZYNEK – POWRÓT DO BETLEJEM. Kolacja. Nocleg.
DZIEŃ 4. 05.08. (poniedziałek)
Po śniadaniu przejazd do HEBRONU – POWRÓT NA POLE PASTERZY – OBIAD – PO POŁUDNIU PRZEJAZD DO BETLEJEM. Zwiedzimy Bazylikę Narodzenia Pańskiego i Grotę Narodzenia. Msza św. Zobaczymy także Kościół św. Katarzyny i Grotę Mleczną. Nocleg w Betlejem. 
DZIEŃ 5. 06.08. (wtorek)
Po śniadaniu: JEROZOLIMA – Plac świątynny – Mur płaczu – Kościół św. Anny – PRZEJŚCIE DROGĄ KRZYŻOWĄ – Bazylika Golgoty i Zmartwychwstania – po południu – CZAS WOLNY WOKÓŁ BAZYLIKI ZMARTWYCHWSTANIA. Powrót do Betlejem. Kolacja i nocleg.
DZIEŃ 6. 07.08. (środa)
Po śniadaniu przejazd do EMAUS (Msza św.) – SYCHEM: Studnia Jakubowa – przejazd do JEROZOLIMY – OBIAD – WEJŚCIE DO STAREGO MIASTA – CZAS NA MODLITWĘ – Kolacja i nocleg w Betlejem.
DZIEŃ 7. 08.08. (czwartek)
Wyjazd z Betlejem do Jerozolimy – Wielka Synagoga – Muzeum Izraela: Model Jerozolimy – Parlament Izraela – Wzgórze pamięci – Ain Karem – przejazd do hotelu w Betlejem. Kolacja. 
DZIEŃ 8. 09.08. (piątek)
Wczesnym rankiem Msza św. na Golgocie. Powrót na śniadanie do Betlejem – ponownie Jerozolima – spacer przez DZIELNICĘ ŻYDOWSKĄ – NOWE MIASTO – MUZEUM HISTORII JEROZOLIMY – UDZIAŁ W DRODZE KRZYŻOWEJ. Kolacja i nocleg w Betlejem. 
DZIEŃ 9. 10.08. (sobota)
Wczesnym rankiem pojedziemy do JAFY – następnie do CEZAREI. Potem do HAJFY – zwiedzimy Sanktuarium Stella Maris (Msza św.). Obiad na Karmelu. Przejazd do Akko na kąpiel w Morzu Śródziemnym. Potem pojedziemy do KANY GALILEJSKIEJ. Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg. 
DZIEŃ 1011.08. (niedziela)
JEZIORO GENEZARET. Kafarnaum, Tabgha z Kościołem Prymatu św. Piotra i Kościołem Rozmnożenia Chleba oraz Sanktuarium na Górze Ośmiu Błogosławieństw. MAGDALA (Msza św.). Popłyniemy statkiem przez Jezioro Galilejskie. Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg. 
DZIEŃ 11. 12.08. (poniedziałek)
Rano wizyta w Nazarecie (Msza św.) i OBIAD – dalej GÓRA TABOR i przejazd do hotelu w Betlejem. Kolacja i nocleg. 
DZIEŃ 12. 13.08. (wtorek)
Po śniadaniu wyjazd do Jerozolimy. Msza św. przy Wieczerniku. OBIAD. Pożegnanie z Jerozolimą. Przejazd na lotnisko do TEL AVIVU. Wylot o 17.35 do Warszawy. Przylot o 20:50. 
Cena pielgrzymki wynosi 3990 zł / 1 osoba i zawiera:

  • przelot do Tel Avivu i z powrotem, wraz z bagażem podręcznym do 8 kg oraz bagażem rejestrowanym do 23 kg,
  • przejazdy na miejscu komfortowym klimatyzowanym autokarem,
  • 11 noclegów w hotelach *** w pokojach 2/3-osobowych z łazienkami,
  • wyżywienie: śniadanie i kolacja; dodatkowo 6 obiadów.
  • zwiedzanie zgodnie z programem – kolejność może ulec zmianie,
  • opiekę duchową biblisty oraz Msze św.,
  • ubezpieczenie Standard w firmie Signal Iduna (KL 40 000 Euro, NNW 15 000 zł, BP 1000 zł).

 Cena nie zawiera:

  • ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego (1200 zł),
  • dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z udziału w imprezie turystycznej (140 zł), które musi być wykupione w dniu podpisania umowy z BP Misja Travel,
  • na realizację programu na miejscu, parkingi, wstępy do zwiedzanych obiektów, napiwki dla kierowców i obsługi hotelowej – zbierane na ręce księdza przewodnika 200 USD.

INFORMACJE DO POBRANIA W FORMACIE pdf
Aby wjechać do Izraela, niezbędny jest paszport, ważny jeszcze minimum 6 miesięcy. W paszporcie nie można posiadać śladów pobytu w Libanie oraz w Syrii.

                pobierz i wypełnij formularz zgłoszeniowy