Najświętszy Sakrament Eucharystii i przygotowanie do I Komunii świętej

Gorąco zachęcamy do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem w intencjach polecanych przez całą wspólnotę parafialną (szczególnie o błogosławieństwo Boże dla wszystkich inicjatyw materialnych i duchowych podejmowanych w naszej wspólnocie oraz dobre przygotowanie młodzieży do sakramentu bierzmowania i dzieci do I Komunii świętej). Okazja do adoracji w kościele parafialnym w niedziele między mszami, a więc od 8:00 do 11:30, w Oborze godzinę przed niedzielną Eucharystią (od 9:00 do 10:00) oraz pół godziny przed Mszami w I piątki miesiąca. W pierwsze niedziele miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszach ma miejsce w Szklarach Dolnych i Trzmielowie.

INFORMACJE ZWIĄZANE Z PIERWSZYM PRZYJĘCIEM KOMUNII ŚWIĘTEJ

Uroczystość zewnętrzna I Komunii planowana jest na 3. niedzielę maja, tj. 17 V 2020, godz. 11:30
Rocznica I Komunii, 24 maja 2020, godz. 11:30

Drodzy rodzice, kochane dzieci zapraszamy Was na drogę przygotowania do do sakramentu pojednania oraz Eucharystii. Spotkania i osobista praca pomogą Wam w pełni oraz owocnie uczestniczyć w sakramentach Kościoła, a w istocie przygotują do komunii z Chrystusem i Jego Kościołem.

Pragniemy, by piątkowe Msze w kościele parafialnym, były okazją do wzrastania dla młodych. Wszystkich  rodziców i opiekunów wraz z dziećmi przygotowującymi się do pełnego uczestnictwa w Eucharystii zapraszamy na piątkowe Msze o 18:00 w Szklarach Górnych. Prosimy by do piątku, 13. września, bezpośrednio do proboszcza, zgłosiły się rodziny uczestniczące w przygotowaniach z odręcznie napisaną prośbą o włączenie do grupy formacyjnej. Prosimy o umówienie spotkania telefonicznie.

Spotkajcie się w rodzinnym kręgu: rodzice/opiekunowie, chrzestni, dzieci. Niech rozmowa o przygotowaniu do sakramentu zaowocuje pisemną prośbą o włączenie do grupy formacyjnej ze wskazaniem motywacji oraz deklaracją Waszego zaangażowania.

Rozmowa z proboszczem to nie tylko okazja do lepszego poznania wzajemnych oczekiwań, to także szansa na  jak najbardziej owocne wykorzystanie formacyjnej szansy czasu przygotowania do sakramentów.

Drodzy rodzice i bliscy dzieci zachęcamy do regularnego korzystania z sakramentu pojednania, comiesięcznej spowiedzi świętej oraz regularnego uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii, niech to będzie dobry przykład dla Waszych pociech. Owocnego zaangażowania formacyjnego!

Termin kolejnego spotkania:

  • 14 września 2019, godz. 17:15